Junioři i přes slibný začátek zůstali bez bodu

Mladí Berani vyzvali v prvním zápase sezóny Vsetín na domácím ledě. Utkání začali velmi dobře, neboť ve 12. minutě vedli už 3:0 a tlačili svého soupeře. Brzy však přišel zvrat. Vsetín ještě před první přestávkou vstřelil první gól, vzal si hru do své režie a postupně se mu podařilo vyrovnat. Ševci se pak ještě jednou ujali vedení, ale dvěma inkasovanými góly ve třetí třetině zápas nakonec ztratili. Ani nadstavba se zlínským juniorům nepovedla, dostali v ní gól, a ztratili tak i poslední bod, který mohli získat.
1.kolo, pá 7.9.2018, ZS Luďka Čajky
Zlín
Vsetín
4:5
(3:1, 1:2, 0:2 – N 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Kočica (Sebera), 9. Kočica (Pavlas), 12. Leška (Hefka), 32. Kočica (Hamrlík, Hefka) – 14. Jindra (Klímek, Frydrych), 22. Vašenka, 24. Jindra (Frydrych, Klímek), 41. Jenáček (Ondračka, Jindra), 55. Lukačka (Petriska), 63. Petriska (Vašenka). Rozhodčí: Šudoma – Kučera, Pospíšil. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.

Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Bachánek, Pröschl, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Sebera.

Málek – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.

Zápas začal pro mladé Berany velmi dobře. Už po necelé minutě vedli zásluhou Jonáše Kočici, který se dostal do úniku a bekhendovým blafákem překonal Jakuba Málka v brance Vsetína. O necelých osm minut později opět udeřil Jonáš Kočica, který tentokrát skóroval díky skvělému postavení před brankou.

A aby toho nebylo málo, za čtyři minuty ševci ještě zvýšili své vedení díky Kristiánu Leškovi, který skvěle clonil a po střele Vlastimila Hefky dokázal kotouč dorazit do odkryté branky soupeře. Po tomto gólu začali junioři kontrolovat hru a vypadalo to, že budou svůj náskok ještě navyšovat.

Pak se ale vsetínští junioři vzchopili a hned o dvě minuty později snížili. Daniel Klímek jel sám na branku, ale rozhodl se pro přihrávku na Lukáše Jindru, který se z levého kruhu přesně trefil nad lapačku Michala Kořénka. První třetina tedy skončila 3:1 a vypadalo to, že Berani si své vedení přece jen udrží.

To byla však milná domněnka. Hned v prvních čtyřech minutách druhé třetiny totiž Vsetín srovnal. Nejprve se trefil Jan Vašenka, který vystihl směr zlínské přihrávky a samostatný únik na Kořénka proměnil. A po chvíli se opět prosadil Lukáš Jindra, když dostal přihrávku před Kořénka a bleskovým bekhendovým blafákem srovnal stav utkání.

Zlínští se snažili vzít si své vedení zpět, což se jim ve 32. minutě povedlo. Matyáš Hamrlík vystřelil od modré a kotouč se sklouzl po Málkově rameni před prázdnou branku, kde byl připravený Jonáš Kočica. Ten neváhal a zkompletoval hattrick. Pak následoval ještě jeden sporný moment, kdy se Valachům podařilo skórovat. Jejich vyrovnávací gól však nebyl uznán, neboť padl vysokou holí.

Do třetí třetiny tak šli mladí ševci s jednobrankovým vedením. To jim ale dlouho nevydrželo, jelikož už patnáct sekund po úvodním buly Vsetín srovnal. Šimon Jenáček se sám dostal do mezikruží, odkud vystřelil, a kotouč se ještě s drobnou, nechtěnou tečí dostal až za Kořénkova záda.

Poté se hra na deset minut vyrovnala, oba týmy měly šance, ale nikomu se nedařilo skórovat. Až pět minut před koncem se mladým Valachům podařilo zlomit nerozhodný stav. Marco Lukačka ve vlastním oslabení zachytil zlínskou přihrávku, díky čemuž se dostal do úniku, který využil střelou pod Kořénkův beton. Domácí se ještě pokoušeli vyrovnat, to se jim však už nepovedlo. Tři body za vítězství po šedesáti minutách tak připadly Vsetínu.

Od nové sezony každý zápas bez ohledu na výsledek pokračuje tzv. nadstavbou, což znamená, že se hraje prodloužení a případně i samostatné nájezdy. Kdo nadstavbu vyhraje, bere bod navíc. Zlín tak měl stále možnost získat z úvodního extraligového duelu alespoň bod. Ani to se však domácím hokejistům nepovedlo, i tuto část utkání vyhrál Vsetín.

Mladí Berani tak neberou žádný bod, zatímco Vsetín hned čtyři. O první bodový zisk se junioři budou moct poprat už zítra od 13:30, kdy hrají v Havířově.

Fotogalerie

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Odehrané 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera