Dorostenci zvládli divokou přestřelku s Třincem, na plný bodový zisk ale nedosáhli

Dorostencům se úvod utkání úplně nepovedl, po osmi minutách totiž prohrával 0:1. V průběhu dvou třetin si však Berani vybojovali třibrankový náskok a vše vypadalo jasně. Pak ale přišlo třetí dějství, kde Oceláři během šesti minut dali šest branek a ujali se vedení. Ševci však nepřestali hrát, zareagovali třemi brankami a zajistili si tak tři body. Nadstavba už sice pro dorost čtvrtý bod nepřinesla, nic to ale nemění na tom, že Zlín momentálně vede nadstavbu B.
19.kolo, st 5.12.2018, ZS Luďka Čajky
Zlín
Oceláři Třinec
7:5
(2:1, 2:0, 3:4 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Chludil (Hoferek, Synek), 11. Laciga (Šindelek, Chludil), 24. Chludil (Šindelek), 37. Ramert (Nábělek), 48. Mojžíš (Frömel, Lavička), 51. Frömel, 55. Mojžíš (Burian) – 8. Petrovský (Bujak, Andrle), 42. Bujak (Ramik, Tomiczek), 45. Tomiczek (Ramik, Hrůzek), 46. Procházka (Andrle), 46. Petrovský (Hykl, Raszka), 64. Petrovský (Hrůzek, Raszka). Rozhodčí:Přikryl – Zapletal, Pospíšil. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 38:40. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5, 7:5.

Synek – Nábělek, Šimášek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek (A) – Chludil, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel (C), Kráčalík (A), Jakeš, Lavička.

Halouzka (od 37. Klímek) – Mošnička, Pospíšil, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Hrůzek (C) – Šutý, Raszka, Przybyla (A), Šotkovský, Petrovský (A), Wawrzkiewicz, Kriščák, Tomiczek, Ramik, Procházka, Hykl.

Do předehrávky prvního kola nadstavby B nastoupil lépe Třinec, ten už totiž po osmi minutách vedl. Servác Petrovský tečoval nahození svého spoluhráče Patrika Bujaka a poslal kotouč přímo do sítě. Zlínská odpověď přišla téměř okamžitě, Berani vyrovnali minutu po inkasovaném gólu. O vyrovnávací branku se postaral Lukáš Chludil, který se skvěle trefil po přihrávce Jana Hoferka. Pak ještě přišla jedna branka domácích a ševci vedli. Vedoucí branku si připsal Adam Laciga, nejlepší střelec Zlína. Filip Šindelek ho skvěle našel před brankou a střelou jistě dopravil kotouč do sítě.

Druhá třetina jednoznačně patřila Zlínu. Ten ji ovládl poměrem 2:0 a všechno nasvědčovalo tomu, že by to pro domácí mělo být už snadné vítězství. Nejprve se ve druhé třetině trefil Lukáš Chludil. Ten se po nahození Šindelka dostal k dorážce, kterou jistě proměnil. Druhou branku pak dal Jan Ramert. Ten se dostal do samostatného úniku, který nekompromisně proměnil střelou pod víko.

Třinec ale rozhodně nehodlal darovat tři body jen tak zadarmo, chtěl je urvat pro sebe a proto během první šesti minut třetí třetiny dokázal vyrovnat. První branku Ocelářů ve třetí třetině si připsal Patrik Bujak. Ten se prosadil střelou nad Synkův beton. Na 4:3 snižoval Filip Tomiczek, který měl před sebou po přihrávce Michala Ramika odkrytou zlínskou klec. Neváhal a rychle tam zasunul kotouč. Návrat do zápasu byl dokonán vyrovnávacím gólem, který si připsal Adam Procházka. Ten se prosadil střelou k levé tyči.

A aby toho nebylo málo, Třinec se ujal i vedení. Jakub Hykl nahodil kotouč na branku. Kotouč chvíli ležel v brankovišti, poté si ho všiml Servác Petrovský. Ten puk doklepl do branky a obrat byl dokonán. Zlín se ale nevzdal a vzal si své vedení zpět. O vyrovnávací branku se díky dobré kombinaci s Šimonem Frömelem postaral Matěj Mojžíš. Gól na 6:5 pak zaznamenal kapitán domácích Šimon Frömel a na finálních 7:5 poté upravil opět Matěj Mojžíš. Tři body tedy už byly v kapse, následovala ještě nadstavba o jeden bod.

V ní se zpočátku hrálo velmi vyrovnaně, oba týmy si vytvořili nějaké šance, všechny ale byly nevyužité. Nakonec si však Oceláři připsali aspoň jeden bod, Servác Petrovský si našel střeleckou pozici v mezikruží a svou tvrdou ránou prostřelil Synka. Třinec se tedy veze domů jeden bod za výhru v nadstavbě, Zlín získal tři body za vítězství v základní hrací době. Díky tomu se teď nachází na první pozici v nadstavbě B.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): "První a druhou třetinu jsme k tomu přistoupili velmi dobře, hráli jsme to co jsme si řekli nebo to co trénujeme, takže to jsem byl maximálně spokojený. Upozorňovali jsme hráče na třetí třetinu, že nám to Třinec určitě nedá zadarmo, protože nehrál špatně. A opět se projevilo to, že hráči to pojali tak, že už se nic nemůže stát a co jim trenér může co říct. Ale na druhou stranu bych je chtěl moc pochválit, že se z toho dostali a prostě to zlomili zpátky, za což jim děkuju a myslím, že to mužstvo má charakter. Takže za to pochvala a prodloužení, to už bylo buď a nebo. Oni měli šance, my jsme měli šance, vyhráli oni, byli šťastnější."

×
Dnes v 12:30 | Jun.
PSG Berani Zlín
Piráti Chomutov
×
Dnes v 13:00 | Dor.
PSG Berani Zlín
HC Olomouc