Berani na úvod přípravy přemohli Slavii, rozhodli gólem v čase 59:45

Hokejisté PSG Berani Zlín v prvním přípravném utkání v rámci turnaje Zubr Cup porazili na domácím ledě pražskou Slavii, a to poměrem 3:2. V utkání byli Berani vždy o krok napřed, dvakrát se prosadil Jakub Šlahař, vítězství vystřelil v čase 59:45 Bedřich Köhler. Zlínští slavili úspěch i v doplňkových samostatných nájezdech, kde jasně dominovali. Druhé a závěrečné utkání turnaje odehrají ve čtvrtek od 18 hodin v Přerově s domácími Zubry.
příprava - ZUBR CUP, út 13.8.2019, ZS Luďka Čajky, Zlín
Zlín
Slavia
3:2
(1:0, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. min Šlahař (Herman, Honejsek), 47. Šlahař (Honejsek, Szturc), 60. Köhler (Palmberg) – 45. Šťastný (Všetečka), 56. Ondráček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: Bez. Diváci: 1 803. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Kašík – Žižka, Matyáš Hamrlík, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Nosek, Padrnos - Köhler, Palmberg, Okál - Šlahař, Honejsek, Szturc - Fryšara, Popelka, Herman - Dobiáš, P. Sedláček, Kubiš. Trenéři: Stavjaňa, M. Hamrlík, Hrazdira.

Michajlov – Duda, Novák, Hořava, Šmíd, Barák, Ryzák, Hejda, Antoš – Doležal, Vlček, Vrdlovec – Ondráček, Šagát, Furch – Šmerha, Všetečka, Šťastný – Hovsepjan, Šteiner, Martínek. Trenéři: Miloš Říha ml., Srdínko.

Berani byli v úvodu aktivnějším týmem a často prověřovali gólmana Slavie Michajlova, přičemž odměnou za jejich snahu jim byla první branka, kdy na konci přesilovkové kombinace byl ve 12. minutě Jakub Šlahař.

Za Pražany si zapsal gólovou možnost Šteiner, v úniku ale jeho pokus vychytal Kašík. V závěru periody to ještě, opět v početní výhodě, zkoušel solidně Szturc, svou premiéru v dresu Zlína ale v gól neproměnil.

I prostřední dějství patřilo spíše Zlínu, jenže ani únik Köhlera při vlastním oslabení, ani přečíslení Szturce s Honejskem skóre nikterak nezměnilo. V závěru dvacetiminutovky si ještě domácí zahráli dvě početní výhody, ani ty ale chudý gólový účet zápasu nerozšířily.

Branky začaly padat až ve třetí části, a že jich bylo. Nejprve chybu zlínské obrany proměnil ve vyrovnání Tomáš Šťastný, aby za necelé dvě minuty vrátil vedení zpět na stranu Beranů svým druhým gólem v utkání Jakub Šlahař. A že mu rána z první nad rameno Michajlova náramně sedla.

I na tuto trefu však dokázali Pražané zareagovat, v 56. minutě byl nad síly Kašíka pokus Martina Ondráčka. berani si však šli za výhrou, ostře pálil Šlahař, Szturc, až nakonec uspěl v čase 59:45 Bedřich Köhler, pro jehož výstavní ránu do šibenice bylo podstatné čistě vyhrané buly Palmberga.

I v doplňkových nájezdech se vedlo Zlínu, Kašík vychytal všechny pokusy soupeře, oproti čemuž za Zlín se prosadil Šlahař, Szturc a Köhler.

Turnaj Zubr Cup:

Úterý 13.8.2019: Zlín - Slavia 3:2, Přerov - Vsetín 1:3

Středa 14.8.2019: Přerov - Slavia (18:00, Přerov), Zlín - Vsetín 0:3 (kontumace)

Čtvrtek 15.8.2019: Přerov - Zlín (18:00, Přerov), Vsetín - Slavia (17:00, Vsetín)

Video záznam utkání naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=C-xRnd9s710

Ohlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Každý první zápas je trošku neučesaný, ale na to, že to je začátek přípravy, tak bylo vidět hodně síly, oba týmy byly dost živelné. Každá výhra potěší, jen mne trošku mrzel druhý gól, co jsme dostali, tam to hráči nedohráli tak, jak bychom chtěli. Přeci jen byl konec zápasu, vedli jsme a chování v takové situaci, kdy jsme ohroženi, musí být jiné. Ale chybama se člověk učí. Nájezdy vyšly perfektně, na to máme šikovné kluky. K posilám: Palmberg je velmi technicky schopný hráč, Köhler dosti silný kolem branky."

Fotogalerie