neděle 29. září 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani dali v Liberci čtyři góly, ale na první body stále čekají

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 6. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě vedoucího týmu Bílí Tygři Liberec 4:6 a zůstávají stále v extraligové tabulce bez bodu. Favorizovaní Severočeši potvrdili roli favorita ziskem tří bodů, během první třetiny získali tříbrankový náskok. Berani v sestavě bez zraněné gólmanské jedničky Libora Kašíka předvedli od druhé třetiny slibný výkon, dokázali snížit na rozdíl dvou gólů, ale obrat ve vývoji utkání se nekonal. Bílí Tygři zůstávají stále bez prohry a vedou extraligu. Góly vstřelili Jakub Šlahař, Roman Szturc, Bedřich Köhler a Jiří Ondráček. Zlín hraje v pátek 4. října doma s Pardubicemi, začátek v 17:30 hodin.

6. kolo / neděle 29. 9. 2019 / 16:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
6:4
(3:0, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. min P. Jelínek (M. Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz, L. Krenželok), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc) - 25. Šlahař (Popelka, Nosek), 42. Szturc (Okál), 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček (Kubiš). Rozhodčí: Šír, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: bez. Diváci: 7 095. Střely na branku: 37:29. Zblokované střely: 9:11. Hity: 11:6. Vhazování: 35/55 (64%) - 20/55 (36%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.

Bílí Tygři Liberec: Peters – Šmíd (A), T. Hanousek, Knot, Kotvan, Graborenko, Derner, Havlín – Birner, Bulíř (A), L. Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Ordoš. Trenéři: P. Augusta, J. Kudrna, Láska.

Berani Zlín: Huf – Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Ferenc, Buchta, Řezníček, Gazda – Dufek, Palmberg, Köhler – Okál, Herman, Sztruc – J. Ondráček, Honejsek, Kubiš (A) – Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa, M. Hamrlík, Hrazdira.

Berani začali nebojácně a hned v první minutě se prodral do slibné šance Köhler, ale kanadský gólman ve službách Bílých Tygrů Peters předvedl úspěšný zákrok. Na druhé straně se protlačil do brankoviště Filippi, naštěstí bekhendový pokus nebyl úspěšný. Střelecký účet utkání otevřeli domácí v 5. minutě, obránce Šmíd zachytil kotouč na modré čáře a nahození Zachara od mantinelu šikovně tečoval Jelínek za záda zlínského gólmana Hufa. Za necelé dvě minuty Tygři přidali druhý gól, Filippi vyhrál buly a Marosz se trefil v 7. minutě přesnou ránou. Domácí byli při chuti, nebezpečně mířili Birner a Marosz. Liberecký tlak zbrzdil faul Jelínka, Berani uzamkli soupeře v obranném pásmu, ale v největší příležitosti Palmberg minul klec. Domácí měli více ze hry a svou převahu vyjádřili třetím gólem v 18. minutě, kdy nahození Jaroslava Vlacha od modré čáry tečoval Ordoš.

Zlín začal druhou třetinu podstatně lépe. Nejdříve Szturc a Herman nedokázali zblízka překonat Peterse. Gól padl ve 25. minutě, když Šlahař střelou z úhlu překonal kanadského gólmana. O minutu posléze se dostala do brejku dvojice Filippi, Marosz, naštěstí Huf u tyčky úspěšně zasáhl. Zlínský mladík v bráně se vyznamenal po střele Šmída a samostatném úniku Filippiho. Berani nehráli dobře přesilové hry, dvě početní výhody v řadě zůstaly nevyužity. Ve 35. minutě Szturc prostřelil od modré čáry Peterse, ale rozhodčí ještě předtím přerušili hru po souboji Graborenka s Ferencem. Bílí Tygři ještě před druhou sirénou dali čtvrtý gól, sotva vyloučený Kubiš naskočil na led, propálil Hufa tvrdou bombou od modré čáry Kotvan.

Závěrečná třetina začala divokou přestřelkou, neboť za necelých šet minut padly čtyři góly. Liberec třiadvacet vteřin od zahájení hry přidal pátý gól, když Bulíř se trefil mezi Hufovy betony. Poté však přišly zlínské chvíle a během necelé minuty dva góly v domácí svatyni. Ve 42. minutě překvapil domácího gólmana střelou před clonící obránce z dálky Szturc. Hostující aktivitu vzápětí korunoval třetí gól, když Köhler po objetí brány zasunul kotouč k tyčce. Tygrům nepomohla ani trenérská výzva. Severočeši dali ve 46. minutě další gól zásluhou využité přesilovky, faul Okála potrestal po přesné kombinaci Marosz. Berani zkorigovali v samotném závěru prohru na rozdíl dvou gólů, lehká střela Ondráčka propadla nejistému Petersovi z lapačky a z dorážky se zlínský útočník nemýlil.

Nejlepší hráči: Rostislav Marosz - Bedřich Köhler.

Patrik Augusta (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): „Euforii z vítězství nám trochu kazí zbytečné věci, které se tam v posledních zápasech vyskytují. Děláme individuální chyby a jsme lehkovážní, což nás stojí spoustu obdržených branek. Po většinu utkání měli navrch, občas jsme však v útočném pásmu hráli až moc na krásu. Byli jsme produktivní, díky čemuž se nám podařilo udržet náš náskok až do konce."

Antonín Stavjaňa (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „O všem rozhodla první třetina, ve které domácí šli velmi lehce do třígólového vedení. V první části mě jen potěšila solidně odehraná přesilovka, zatímco další početní výhody už takové nebyly. Domácí nám svou agresivitou dělali velké problémy. Nakonec jsme dali čtyři branky, stejně jako minule proti Plzni, jenže nevezeme žádné body.