sobota 28. prosince 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani rozdrtili Kladno šesti góly a slaví čtvrtou výhru v řadě

Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v zápase 31. kola Tipsport extraligy 2019/2020 tým Rytíři Kladno 6:0 a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Středočeši přijeli na Moravu bez Jaromíra Jágra, který je stále zraněn. Zatímco v předchozích dvou zápasech dali Berani soupeři pouze jeden gól, tentokrát Rytíře deklasovali šesti góly. Brankář Marek Čiliak při loučení se zlínskými fanoušky udržel čisté konto. Zlínští začali duel s přímým protivníkem o elitní desítku velmi dobře, neboť již ve 12. minutě vedli 2:0, ve druhé třetině přidali další gól. Ve třetí části už dominovali a převahu vyjádřili třemi góly. Branky dali Martin Novotný, Antonín Honejsek, Zdeněk Okál, Tomáš Fořt, David Nosek a Pavel Kubiš. Utkání sledoval vyprodaný Zimní stadion Luďka Čajky. Zlín hraje v pondělí 30. prosince v Liberci.

31. kolo / sobota 28. 12. 2019 / 15:30
Berani Zlín Zlín - Rytíři Kladno Kladno
6:0
(2:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. min M. Novotný (Dufek, Fryšara), 12. Honejsek (Okál, Šlahař), 21. Okál (Ferenc, Honejsek), 44. Fořt (Kubiš, D. Nosek), 58. D. Nosek (Fořt), 60. Kubiš (Fořt, J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kubičík - Bryška, Ganger. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 000 (vyprodáno). Střely na branku: 46:22. Zblokované střely: 8:3. Hity: 8:10. Vhazování: 30/60 (50%) - 30/30 (50%). Průběh utkání: 6:0.

Berani Zlín: Čiliak - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Buchta, M. Novotný, Řezníček - J. Ondráček, Fořt, Kubiš (A) - Šlahař, Honejsek, Okál - Claireaux, Fryšara, Dufek - Popelka, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Rytíři Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Barinka (A), Zelingr - Redlich, Melka, J. Strnad (C) - Hovorka, P. Machač, Réway - Valský, Stach, Zikmund - Hajný, T. Kaut (A), O´Donnell. Trenéři: Lidický, D. Čermák, Kregl.

Nejlepší hráči utkání: Marek Čiliak - Ladislav Zikmund.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Podařilo se nám navázat na výborný výkon z Plzně, brankář Marek Čiliak chytal skvěle. Uklidnily nás branky v první třetině a těší nás, že se na gólech podíleli i další hráči."

David Čermák (trenér Rytíři Kladno): " Zlín byl ve všech směrech lepším týmem. Podal výborný výkon a přehrával nás od úvodní třetiny celý zápas. Je vidět, že poslední výsledky Zlína nejsou náhodné, výhry jsou z jejich strany zasloužené. Dnes nás soupeř jasně přehrál."