pátek 10. prosince 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani vybojovali tříbodovou výhru nad Litvínovem a snížili ztrátu na Kladno

Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v zápase 31. kola Tipsport extraligy 2021/22 tým HC Verva Litvínov 4:1 a připsali si další tříbodové vítězství v sezoně. Ke zlínské výhře zavelel v první třetině lotyšský útočník Patriks Zabusovs, který dvěma přesnými zásahy překonal gólmana Litvínova Denise Godlu. Severočeši ve druhé třetině snížili a vykřesali naději na zvrat. Berani pojistili veledůležitou výhru v 50. minutě třetím gólem a v samotném závěru ještě přidali gól do prázdné sítě hostů. Zlínští hokejisté hráli velmi disciplinovaně a za celý zápas nebyli ani jednou vyloučeni! Kubiš a spol. stáhli bodovou ztrátu na předposlední tým Kladna již na rozdíl šesti bodů. Branky vstřelili Patriks Zabusovs 2, Daniel Gazda a Vladimir Michasenok. Zlín hraje v neděli 12. prosince před reprezentační pauzou derby na ledě brněnské Komety.

31. kolo / pátek 10. 12. 2021 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
4:1
(2:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. min Zabusovs, 19. Zabusovs (Michasenok, Mamčics), 50. Gazda (Okál), 59. Michasenok (Mallet) - 26. Balinskis (F. Lukeš, Sukeľ). Rozhodčí: Micka, Staňo (Slovensko) - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000 (omezený počet). Střely na branku: 21:37. Zblokované střely: 8:25. Hity: 7:5. Vhazování: 21/56 (38%) - 35/56 (62%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Okál, Honejsek, Mallet - Köhler, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - Michasenok, Hejcman, Zabusovs - Fryšara, R. Veselý, Vopelka. Trenéři: Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Demel, Baláž - Jarůšek, Estephan, P. Straka (A) - P. Svoboda, V. Hübl (C), Chalupa - F. Lukeš (A), Súkeľ, A. Kudrna - Jurčík, Gerhát, Zygmunt. Trenéři: V. Růžička, V. Sýkora, Orct.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Patriks Zabusovs - Uvis Balinskis.

Luboš Jenáček (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "V první třetině jsme dali dva góly, což nám hodně pomohlo. Ve druhé třetině nás výrazně podržel brankář Kašík. Litvínov nás doslova roztočil, dokázal včas prostřídat, zatímco my jsme nedokázali jsme z té dlouhé strany vystřídat. Gól visel na vlásku a soupeř z velkého tlaku dal pouze jeden gól. Ve třetí třetině jsme hráli hodně z obrany, vyndávali jsme puky z pásma, aby se Litvínov nedostal do tlaku, neboť má velmi schopné ofenzivní hráče. Když jsme dali třetí gól, bylo to rozhodující."

Vladimír Růžička (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "Měli jsme špatnou první třetinu, prohráli jsme ji 0:2. Poté jsme se ve druhé třetině zlepšili, ale bohužel se nám podařilo dát pouze jeden gól. Dostali jsme se do velkého tlaku, ale domácí to ustáli. Ve třetí části jsme po hrubé chybě inkasovali potřetí a pak si to Zlín již pohlídal až do závěru."