neděle 28. října 2018 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani bodovali počtvrté v řadě, Třinec přehráli v nájezdech

Hokejisté PSG Berani Zlín dokázali na ledě Třince vyválčit dva body za vítězství 2:1 po samostatných nájezdech. Zlínští vedli od 6. minuty po trefě Řezníčka, Oceláři však ve třetí třetině dokázali srovnat a vynutit si samostatné nájezdy. V těch excelovali střelci Beranů a proměnili všechny čtyři své pokusy. Rozhodující byl ten Edgarse Kuldy, mimo něj skóroval Kubiš, Honejsek a Šlahař. Na sérii čtyř zápasů v řadě, ve kterých dokázali Zlínští bodovat, mohou navázat v úterý, kdy od 17:20 hodin před kamerami České televize hrají doma s Litvínovem.

1:2sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 48. Werek (D. Musil, Galvinš) – 6. Řezníček (Poletín, P. Sedláček), rozh. náj. E. Kulda. Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hanzlík, Rampír. Vyloučení: 1:3. Využití: Bez. V oslabení: Bez. Diváci: 4 822. Střely na branku: 38:31. Zblokované střely: 12:13. Hity: 15:6. Vhazování: 47:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (na 4. nájezd Daneček) – Adámek, Gernát, Galvinš, D. Musil, Roth, M. Doudera - Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Werek, Dravecký – Cienciala, M. Kovařčík, Chmielewski – O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Berani Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Řezníček, Gazda, Nosek, Valenta, Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, Fryšara, E. Kulda - Popelka, P. Sedláček, Poletín. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Hokejistům Zlína vyšel na ledě Třince skvěle vstup do utkání. V 6. minutě mezi kruhy napřáhl Dalibor Řezníček a otevřel skóre zápasu. Oceláři následně měli opticky navrch především díky třem přesilovým hrám, největší šanci na vyrovnání měl Hrňa, prázdnou branku střelou z první ale netrefil.

První přesilovku si Berani zahráli chvíli po pauze, větší šanci si ale nevytvořili. Ve 27. minutě se předvedl domácí Martin Růžička: ve svém obranném pásmu sebral puk, nabral rychlost, projel mezi všemi pěti zlínskými hráči a řítil se sám na Sedláčka. V poslední možnou chvíli jej však fauloval bek Zbořil, za což rozhodčí nařídil trestné střílení. Třinecký forvard ale na Jakuba Sedláčka nevyzrál.

I ve zbytku prostředního dějství měli Oceláři více ze hry, do kabin se šlo ale stále za stavu 0:1 pro Berany.

Ve třetí části mohl navýšit vedení Zlína Herman, ani nadvakrát ale Hrubce nepřekonal. A tak ve 48. minutě se podařilo vyrovnat Ocelářům. Z nenápadné akce dokázal Ethan Werek dostat puk pod betonem Sedláčka do sítě. Do konce třetí části měly oba celky své šance na rozhodnutí, duel ale dospěl přes prodloužení až do nájezdů.

V těch uspěli všichni čtyři střelci Zlína, postupně Pavel Kubiš, Antonín Honejsek, Edgars Kulda i Jakub Šlahař. To gólman Sedláček dva ze čtyř pokusů soupeře zneškodnil.

Nejlepší hráči: Ethan Werek - Jakub Sedláček.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Odehráli jsme velmi dobrý zápas, mrzí nás neproměněné tři přesilovky v první třetině. My jsme si ten zápas malinko zkomplikovali tím, že jsme brzy prohrávali. Pak to Zlín zavřel a my jsme bušili na bránu dlouho marně. Vybušili jsme jenom bod, jsme z toho zklamaní. Hráči ale odvedli maximum."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Bylo to velmi těžké utkání, naše oslabení v první třetině dala tomu zápasu ráz. Tlak soupeře ve druhé třetině ještě gradoval, na což jsme museli reagovat oddechovým časem. Měli jsme spoustu štěstí, výborného Sedláčka v brance. Bojovnost a nasazení všech hráčů byla na maximum. Ve třetí části jsme měli dvě gólovky, kterými jsme to mohli zlomit, i tak ale vezeme velmi cenné dva body."