neděle 11. října 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani bojovali až do konce, ale po třech zápasech venku vyšli bez bodů

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 10. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 1:2. Vlachův soubor vyšel po třech venkovních zápasech s bodovým ziskem tentokrát naprázdno. Tradičně v zápasech Zlína s Hradcem mnoho gólů nepadlo a dominovaly defenzivy. Východočeši se dostali před polovinou zápasu do dvoubrankového vedení. Berani snížili v 52. minutě na rozdíl kontaktního gólu, ale přes velký nápor už vyrovnat nedokázali. Veselý a spol. byli aktivní v počtu střel, Berani vyhráli jasně 30:19, nicméně v koncovce se výrazně neprosadili. Jedinou branku zaznamenal Robert Říčka. Tým PSG Zlín hraje v pátek 16. října doma s Libercem, v neděli pak televizní zápas v Plzni.

10. kolo / neděle 11. 10. 2015 / 17:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. min Červený (Knotek, Kudrna), 27. Courchaine (Bednář, Pilař) - 52. Říčka (Okál). Rozhodčí: Šindler, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 4 532. Střely na branku: 19:30. Zblokované střely: 20:4. Hity: 11:15. Vhazování: 23:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Mountfield HK: Kacetl - Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek - J. Kudrna, T. Knotek, Červený - Bednář, Ihnacak, Courchaine - Köhler, Kukumberg, Dej - Troliga, Tvrdík, Kopta. Trenéři: Draisaitl a T. Martinec.

Berani Zlín: Kašík - Matějíček, Žižka, A. Holík, Horák, Kotvan, Řezníček - Ondráček, P. Holík, O. Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Čachotský, Roman Vlach, Říčka - Okál, Popelka, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

Hradec nastoupil do zápasu stále bez zraněného kapitána Šimánka, zatímco do brány se vrátil Kacetl. Zlínští trenéři oproti předpokladům udělali změnu na brankovišti, kde dostal přednost Kašík. Hned po úvodním vhazování zahrozil Červený, nicméně zlínský gólman byl na místě. Přesto na začátku 5. minuty kapituloval, z mezikruží se přesně trefil Červený a otevřel střelecký účet zápasu. Berani se poté osmělili, příležitosti Popelky i Řezníčka domácí brankář kryl. Hosté se dostali v 8. minutě do rychlého brejku, ale nahrávku Sedláčka vystihl skvělým obranným zákrokem Vašíček. Mountfield hrál v 15. minutě úvodní přesilovku po přohřešku Popelky, ale domácí ani jednou nezahrozili. Zlínští byli v závěru třetiny aktivnější, Popelka i Roman Vlach se dostali do zakončení, nicméně vyrovnávací gól nepřišel.

Na začátku druhé třetiny předvedl parádní zákrok Kašík, stoprocentní šanci spálil veterán Bednář, který se dostal k odraženému kotouči, ale nezakončil do prázdné brány. Berani poté hráli v rozporu s pravidly v šesti hráčích, navíc Čachotský fauloval a Mountfield dostal dvouminutovou výhodu přesilové hry pět na tři! Tu využil po 26 vteřinách, když po přesné kombinaci zakončoval do prázdné brány Kanaďan Courchaine. Berani kupili pod tlakem fauly a nabídli domácím další početní výhody. Tým PSG Zlín se nadále trápil v koncovce, Roman Vlach ve 34. minutě se ocitl osamocený před Kacetlem, ale neuspěl. K úspěchu nevedla ani první početní výhoda. Zlínské akcie držel nad vodou skvělý Kašík, při střele Kudrny předvedl další výborný zákrok.

Berani nastoupili do třetí třetiny s evidentní snahou zkorigovat nepříznivý stav. Ve 46. minutě Okál před hradeckou bránou nedokázal zakončit, ale kontaktní gól přišel v 52. minutě. Okál vystřelil kousek za od modrou čárou a Říčka usměrnil šťastně kotouč ze skrumáže za záda Kacetla. Vlachův soubor si vytvořil v závěru obrovský tlak, ale Ondráček, Kubiš i Čachotský v koncovce neuspěli. Zlín sáhl půldruhé minuty před třetí sirénou ke hře bez brankáře, obětavě hrající Mountfield výhru nakonec uhájil.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jiří Vašíček - Libor Kašík.

Peter Draisaitl (hlavní trenér Mountfield HK): "Jsou to pro nás vydřené a hlavně velmi důležité body. Dvakrát jsme prohráli a bylo vidět, že hokejky nejsou úplně klidné a hlavy nejsou čisté, aby dělaly správná rozhodnutí. Moc nám nepomohlo ani vedení. Jakmile na nás začal Zlín tlačit, bylo vidět, že ještě nejsme stabilní a že nám v takových situacích chybí důležití hráči. Klukům patří kompliment, že našli cestu, jak vydřít tři body.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Myslím, že jsme hráli v první třetině docela dobře, i když jsme ji prohráli 0:1. Byli jsme Hradci vyrovnaným soupeřem, chyběl tomu jenom gól. Bohužel jsme ve druhé třetině udělali hloupý faul, šli jsme do tří a v oslabení dostali na 0:2. Věřili jsme, že bychom v poslední třetině mohli s výsledkem ještě něco udělat, což se naplnilo. Šli jsme do toho s tím, že když dáme gól, máme pořád o co hrát. V závěrečném tlaku už jsme ale neměli ani sílu, ani štěstí, abychom zde na body dosáhli."