neděle 20. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani bojovali, dřeli, ale na body s Chomutovem nedosáhli

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 23. kola Tipsport extraligy s týmem Piráti Chomutov 1:2 a připsali si pátou prohru v řadě. Veselý a spol. tentokrát předvedli lepší výkon než v předchozích nevydařených zápasech, bojovali, dřeli, ale bodově vyšli opět naprázdno. Piráti šli do vedení již 49 vteřin po úvodním vhazování, druhý gól přidali v polovině utkání zásluhou využité přesilovky. Zlín snížil v závěru druhé třetiny gólem do šatny, nicméně přes veškeré úsilí se svěřencům Rostislava Vlacha nepodařilo srovnat stav. Scházelo i štěstí, při závěrečné power-play trefil Roberts Bukarts pouze tyč! Berani se stále trápí v koncovce, jedinou branku zaznamenal Tomáš Žižka. Tým PSG Zlín dohrává v úterý 22. listopadu na domácím ledě odložený zápas 7. kola s Libercem, začátek v 17:30 hodin.

23. kolo / neděle 20. 11. 2016 / 15:30
Berani Zlín Zlín - Piráti Chomutov Chomutov
1:2
(0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 40. min Žižka (D. Šťastný, Holomek) - 1. Kämpf (Vondrka), 32. Poletín (Huml, Vondrka). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 092. Střely na branku: 27:22. Zblokované střely: 3:19. Hity: 13:10. Vhazování: 37/74 (50 %) - 37/74 (50 %). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Bořuta, Kotvan, O. Horák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - J. Ondráček, Maruna, Kubiš - Honejsek, Chytil, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, R. Hrazdira.

Piráti Chomutov: Laco - Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, Mrázek, Dlapa, od 21. min navíc Chalupa - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Skokan - Hlava, Šťovíček, Lauko. Trenéři: Vl. Růžička st., Martínek, J. Šťastný.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Žižka - Ján Laco.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Zápas ovlivnil úvod. Nechtěli jsme jako první inkasovat, bohužel hned v první minutě jsme dostali branku a od toho se odvíjela úvodní třetina. Hráčům nemůžeme vytknout nasazení ani bojovnost. Opět jsme si nepomohli v početních výhodách a v jedné z mála přesilovek soupeře jsme navíc inkasovali. V poslední části nám chyběl k vyrovnání i kousek štěstí a bohužel jsme prohráli.“

Petr Martínek (asistent trenéra Piráti Chomutov): „Pro nás jsou to výborné tři bodíky. Pomohl nám rychle vstřelený gól. Do Zlína jsme přijeli s pozměněnou taktikou. Snažili jsme se hrát více defenzivně. Měli jsme hráče, kteří hráli aktivně, ale pořád jsme chtěli dbát především na obranu, což se nám i povedlo. Smekám před hráči, protože hráli výborně, obětavě a bojovně.“