neděle 07. února 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani bojovali s rozjetým Třincem. Oceláři slavili sedmou výhru v řadě

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 44. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Oceláři Třinec 2:5 a vyšli počtvrté v řadě bodově naprázdno. Berani nastoupili opět v neúplné sestavě a proti favorizovanému soupeři statečně bojovali. Slezané potvrdili své postavení v popředí tabulky a vyhráli již posedmé v řadě. Zlín dokázal odpovědět v 10. minutě na vedoucí gól Ocelářů, ale domácí celek poté využil na začátku druhé třetiny přesilovou hru a poté přidal další góly. Branky dali Tomáš Fořt a Zdeněk Okál. Zlín hraje před reprezentační pauzou v úterý 9. února na ledě Vítkovic.

5:2
(2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 3. min Hrehorčák (D. Musil, O. Kovařčík), 12. Kofroň (D. Musil), 22. Špaček (O. Kovařčík, Freibergs), 47. Hrňa (Špaček, M. Kovařčík), 57. Dravecký (Gernát, Roman) - 10. Fořt (Řezníček, Dufek), 59. Okál (J. Svoboda, D. Nosek). Rozhodčí: Pešina, Obadal – Komárek, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:5, navíc Karafiát na 5 minut a do konce utkání, Vopelka (oba Zlín) na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 34:31 (10:13, 9:4, 15:14). Zblokované střely: 8:23. Hity: 4:11. Vhazování: 41/67 (61%) - 26/67 (39%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Gernát, M. Doudera, Freibergs, D. Musil, Zahradníček, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Kovařčík, Špaček, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Kofroň – Dravecký (A), Roman, Hrňa – Ramik. Trenéři: Varaďa, M. Zadina, Kameš.

Berani Zlín: Kořének – Řezníček, Gazda, M. Novotný, D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Matyáš Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Dufek – Okál, Vopelka, Jakub Svoboda – Sebera, P. Sedláček, Šlahař – Václavek, Karafiát, J. Ondráček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Třinečtí nastoupili do odpoledního utkání sebevědomě a již ve 3. minutě se ujali vedení. Zlínskou obranou se protáhl rozjetý slovenský forvard Hrehorčák a krásně se trefil po ledě do pravého rohu Kořénkovy svatyně - 1:0. Inkasovaný gól pobídl Berany k větší aktivitě a pozornost domácího brankáře Štěpánka vyzkoušeli Ondráček s Ferencem. Zlínští srovnali stav v 10. minutě zásluhou úvodní přesilové hry, když trestnou lavici zahříval Matěj Stránský. Nejdříve se zastřelovali Okál, Gazda a Vopelka, ale dvanáct vteřin před návratem třineckého útočníka na led dal gól Fořt, který usměrnil do sítě ukázkový pas z hole Řezníčka do předbrankového prostoru - 1:1. Oceláři si vzali za necelé dvě minuty vedení opět na svou stranu, přesnou střelou z prostoru pravého kruhu se prezentoval Kofroň - 2:1. Pro zlínské barvy mohlo být ještě hůře, neboť kanonýr Martin Růžička měl před sebou odkrytou bránu, ale trefil jen Kořénkův beton. Hosté zahrozili opět v početní výhodě, uzamkli domácí družinu v obranném pásmu, jenže tentokrát v koncovce neuspěli. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě mířil ze slibné příležitosti v 17. minutě Růžička pouze do boční síťky.

Druhá třetina

Slezané měli nástup i do prostřední periody úspěšný. Dvě vteřiny před vypršením trestu Šlahaře odskočili domácí na rozdíl dvou branek. Z prostoru mezikruží se nemýlil během 22. minuty v koncovce reprezentant Špaček - 3:1. Třinec hrál poté dvě přesilové hry v krátké řadě, mladík Kořének pochytal střely Ocelářů z holí Stránského, Doudery a Růžičky. Berani přidali od poloviny zápasu na tempu a vytvořili si tlak. Na Štěpánka mířili Novotný, Ferenc a Sedláček. Paradoxně hostům nevyšla početní převaha po faulu Adámka a branku Ocelářů během dvouminutové výhody vůbec neohrozili. Domácí dvoubrankový náskok před druhou sirénou nenavýšili, Špaček netrefil odkrytou bránu a Hrňa ve výborné pozici nepropasíroval kotouč za Kořénkova záda.

Třetí třetina

Zlínské akcie držel nad vodou Kořének. Mladík na extraligovém brankovišti skvěle pokryl střely Stránského nebo nájezd Hrni. Berani potí hráli dlouho v oslabení, neboť Karafiát vyfasoval za sekání pětiminutový trest a odešel předčasně pod sprchy. Paradoxně jel v oslabení na Štěpánka dodatečně nominovaný reprezentační obránce Gazda, nicméně nezvedl kotouč nad beton gólmana. Třinečtí přidali pojistku na tříbodovou výhru v 47. minutě, když z prostoru kruhu střílel z voleje Hrňa - 4:1. Slezané přidali v 57. minutě ještě pátý gól po úspěšném nájezdu Draveckého - 5:1. Berani v závěru ještě zkorigovali prohru alespoň druhým gólem, Okál se prodral za třineckou obranu a mezi Štěpánkovy betony zasunul kotouč do brány - 5:2.

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): „Výsledek mě těší. Pro nás bylo super, že jsme dali první branku. V první třetině jsme si vytvářeli spoustu šancí, Zlín hrozil převážně ojediněle. Nám se ale nepovedlo naše příležitosti proměnit a odskočit. Ve druhé třetině hosté přidali, bylo tam spoustu střel. My ale hráli velice obětavě a v důležitých momentech nás podržel Kuba Štěpánek. Ve třetí jsme přidali další dvě branky a zápas překlopili na naši stranu. Zlín nám to nijak neulehčil, myslím ale, že jsme zvítězili zaslouženě.“

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Třinec vyhrál zaslouženě, ale neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Nedáváme moc gólů, dva góly proti Třinci je málo a k bodům jsme měli daleko. Díváme se ale i na to, aby zápas měl z naší strany alespoň trochu kvalitu, a ta tam byla. Nasazení, šance jsme si také vytvořili, ale momentálně nám to na dobré týmy nestačí. Ve druhé třetině jsme se dostali i kvůli vyloučením pod tlak, strašně moc se hrálo u nás v pásmu. Když jsme se nadechovali, tak jsme dostali pět plus deset a museli jsme hrát jen na dva centry."