úterý 17. listopadu 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani dotáhli dvougólový náskok Kohoutů, na body nakonec nedosáhli

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 20. kola Tipsport extraligy na ledě Olomouce 2:3 a po předchozích třech výhrách vyšli tentokrát bodově naprázdno. Hanáci měli raketový start do moravského derby, v šesté minutě již vedli 2:0. Veselý a spol. vstřelili ještě do první sirény kontaktní gól. Zlín srovnal stav v 36. minutě. O osudu vyrovnaného utkání rozhodla 51. minuta, kdy Kohouti dali vítězný gól zásluhou Jakuba Hermana. Branky Zlína zaznamenali Jan Maruna a Tomáš Čachotský. Tým PSG hraje v pátek 20. listopadu doma s Karlovými Vary.

20. kolo / úterý 17. 11. 2015 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
3:2
(2:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. min Laš (J. Knotek, Buc), 6. Holec (Herman, Matai), 51. Herman (Holec, Matai) - 14. Maruna (Kotvan), 36. Čachotský (Kotvan, Cibák). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:3, navíc Staněk (Olomouc) na 10 minut. Využití: bez. Diváci: 5 141. Střely na branku: 29:17. Zblokované střely: 8:9. Hity: 7:2. Vhazování: 32/58 (55%) - 26/58 (45%). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC Olomouc: Vošvrda - Houdek, Vyrůbalík, Valenta, Jaroměřský, Staněk, Ondrušek, Rašner - Buc, J. Knotek, Laš - Kafka, A. Zeman, T. Mikúš - Eberle, Řípa, Vodný - Matai, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko.

Berani Zlín: Kašík – Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, O. Horák – Čachotský, Cibák, T. Sýkora - Bukarts, P. Holík, Říčka – A. Havlík, Roman Vlach, O. Veselý – Ondráček, Maruna, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Kohouti měli raketový nástup do 20. moravského derby v české extralize mezi Olomoucí a Zlínem. Gólman Kašík si poradil s dorážkou Knotka, ale Laš měl před sebou odkrytou bránu a otevřel devátým gólem v sezoně po čtyřiceti vteřinách střelecký účet utkání. Za necelou minutu mohlo být srovnáno, Ŕíčka v dobré pozici mezi kruhy minul těsně tyčku. Úvod zápasu patřil domácím, přiležitosti si vytvořili Eberle, Řípa a Herman, naštěstí pro Berany se náskok Mory nezvýšili. Neplatilo to v 6. minutě, kdy se trefil navrátilec do sestavy Holec přesnou střelou pod horní tyčku. Ideálně mu přihrál zpoza branky Matai. Domácí hráli jednoduše a stále více se tlačili do útočného pásma, zatímco hosté se nemohli vymanit ze sevření. Podařilo se to ve 14. minutě, kdy obrovskou chybu na modré čáře vyrobil Houdek a zmatku před brankářem Vošvrdou využil přesnou bekhendovou střelou z mezikruží Maruna. Kontaktní gól Zlín probral, nicméně do první sirény se skóre nezměnilo.

Výborný zákrok předvedl Kašík ve 24. minutě, kdy parádně zakročil betonem po teči Eberleho. Kohouti měli výhodu úvodní přesilové hry, ale sehráli ji žalostně, neboť ani jednou nevystřelili na zlínskou svatyni. Hned vzápětí se stejná herní situace naskytla i Zlínu po faulu Staňka, hosté vypálili na Vošvrdu pouze jednou po střele Sýkory. Olomouc šla za půl minuty opět do čtyř, neboť Zeman vyhodil kotouč do hlediště. Berani sehráli druhou přesilovku už lépe, ale vyrovnání přišlo až při rovnovážném počtu hráčů. V 36. minutě vyslal od modré pumelici Kotvan a kotouč tečoval Čachotský za Vošvrdova záda. Vyrovnávací gól týmu PSG nakonec posvětil až videorozhodčí, nedovolená vysoká hůl zlínského forvarda nebyla prokázána.

Obě mužstva nevyužila na začátku třetí třetiny početní výhody. Vošvrda se vyznamenal v 49. minutě po akci Romana Romana Vlacha, neboť dokázal udržet puk před brankovou čárou. Na druhé straně Kašík předvedl parádní zákrok po akci Zemana. Kohouti strhli vedení na svou stranu v 51. minut, šikula Holec ujel hostujícím bekům a po jeho ideální přihrávce zakončil Herman. Klid do řad Hanáků mohl přidat Laš, ale Kašík byl na místě. Zlínští v závěru mocně finišovali, Vošvrda zasáhl skvěle vyrážečkou po tvrdé střele Čachotského. Zlínští v závěru bojovali, nicméně na body z olomouckého ledu nedosáhli.

Nejlepší hráči utkání: Miroslav Holec - Oldrich Kotvan.

Zdeněk Venera (hlavní trenér HC Olomouc): „Byl to těžký zápas. Začátek nám vyšel výborně, ale Zlín se zvedl a vytvořil si převahu v sérii přesilovek. V oslabeních se kluci předháněli v obětavosti, což byl jeden z rozhodujících momentů. Chytila se nám čtvrtá lajna, když dobře hráli Kuba Matai i Míra Holec. Holec předvedl to, co od něj potřebujeme, a to dravost a rychlý start na puk. V závěru šlo o hodně, proto jsme se za každou cenu snažili udržet vedení. Jsme rádi, že máme další tři body.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodla závěrečná chyba. Po fyzické stránce jsme toho měli dost, hráli jsme obden, což podle mě bylo vidět. Chyběla nám potřebná jiskra, neprosazovali jsme se v osobních soubojích jeden na jednoho. Ke konci zápasu nám chybělo potřebné štěstí. Domácí hráči mu šli naproti, neboť se více snažili a povedlo se jim střetnutí rozhodnout. Neřekl bych, že byl zápas vyhecovaný."