čtvrtek 03. září 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani hráli na závěr přípravy v Havířově nerozhodně

Hokejisté PSG Zlín remizovali v závěrečném utkání přípravy na ledě prvoligového týmu AZ 2010 Havířov 3:3. Do vedení šel sice domácí AZ, ale Berani zásluhou přesné koncovky otočili na 3:1. Domácí ještě před druhou sirénou vstřelili kontaktní gól a na začátku třetí třetiny srovnali zápas. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav, v doplňkových nájezdech měl více štěstí Havířov. Branky zaznamenali Jiří Ondráček, Tomáš Sýkora a Petr Holík. Tým PSG Zlín vstoupí do extraligy v pátek 11. září na ledě mistra z Litvínova.

příprava / čtvrtek 3. 9. 2015 / 18:00
HC AZ Havířov Havířov - Berani Zlín Zlín
3:3
(1:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. min Kalus (Maliník), 37. Staněk, 44. Bárta (Korím, Maliník) – 11. Ondráček (Šťastný), 15. Sýkora (Kotvan), 33. P. Holík (Štumpf, Veselý). Rozhodčí: Kubičík, Šutara – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 1 721. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3

HC AZ Havířov: Svoboda – Lenďák, Korím, Krisl, Bahounek, Graca, Bail, Chroboček, Ostrčil, Ďurkech – Staněk, Maliník, Kalus – Maruna, Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Bárta, Sedláček, Matějek – Bednář. Trenéři: Mikuš, Janeček, Littner.

Berani Zlín: Štůrala (31. min Kašík) – A. Holík, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – Štumpf, P. Holík, Veselý – Čachotský, Roman Vlach, Říčka – Okál, David Hrazdíra, Sýkora – Ondráček, Šťastný, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

V úvodní třetině měl více ze hry prvoligový Havířov, který se ujal vedení již ve 4. minutě. Tlak domácího týmu v úvodních minutách zužitkoval Kalus, který našel mezeru mezi betony gólmana Štůraly. Berani v první části z minima příležitostí vytěžili maximum. V 11. minutě na přihrávku Šťastného nastavil přesně čepel hole Ondráček a brankář Havířova Svoboda poprvé lovil kotouč ze sítě. Zlín se ujal vedení v 15. minutě, střelu Kotvana od modré čáry úspěšně tečoval do domácí branky Sýkora.

Berani ve druhé části zlepšili výkon a odměnou jim bylo navýšení náskoku ve 33. minutě, když ze skrumáže před Svobodou usměrnil kotouč do odkryté brány Petr Holík. Havířov ještě před druhou sirénou vstřelil šťastný kontaktní gól, odražený puk od plexiskla z prostoru mezikruží propálil Kašíka, který v polovině utkání podle domluvy vystřídal Štůralu, domácí forvard Staněk.

Na začátku třetí třetiny domácí provoligový tým srovnal skóre. Kašík nejdříve vychytal Matějka, v brankovišti se nelépe zorientoval Bárta a dotlačil kotouč do zlínské sítě. Oba gólmani již poté nepustili za svá záda ani jeden kotouč, a tak po šedesáti minutách hry byl na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3. O pomyslném vítězi utkání rozhodly doplňkové samostatné nájezdy. Ve třetí sérii Zlín zachránil Čachotský, ale stejný hráč poté neproměnil, zatímco havířovský Maruna se nemýlil.

Samostatné nájezdy Havířov - Zlín 2:1. I. série: Maliník +, Říčka -, II. série: Sztefek -, Sýkora -, III. série: Bárta -, Čachotský +, IV. série: Čachotský -, Maruna +.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Odehráli jsme týden před startem extraligy dobré utkání. Zápas měl nasazení a tempo na plný plyn. Z naší strany byla hra a předvedený výkon podstatně lepší než v minulém utkání se Znojmem. Havířov výborně bruslil a škoda smolné inkasované branky v závěru druhé třetiny. Kotouč se odrazil pro nás nešťastně od plexiskla a poté po střele jednoho z havířovských útočníků skončil v naší síti."