úterý 30. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani měli na dosah tři body, nakonec vezou z Litvínova dva

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 45. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Verva Litvínov 4:3 po prodloužení. Berani měli na dosah tříbodové vítězství, ale Severočeši si vynutili prodloužení gólem osm vteřin před třetí sirénou. Veselý a spol. vedli ve 32. minutě již 2:0, nicméně Litvínov do závěru druhé třetiny srovnal stav. Zlínští strhli vedení ve 47. minutě opět na svou stranu, ale tři body neuhájili do konce základní hrací doby. Berani získali v nastaveném čase bonusový bod na ledě posledního týmu extraligové tabulky. Branky zaznamenali Štěpán Fryšara, Jakub Ferenc, David Šťastný a rozhodující trefu v prodloužení zařídil Jiří Ondráček. Verva prohrála dvanáct zápasů v řadě, Jiří Šlégr si po nástupu do pozice hlavního kouče připsal první bod. Zlín hraje v pátek 2. února doma s Olomoucí, začátek v 17:20 hodin.

45. kolo / úterý 30. 1. 2018 / 17:30
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
3:4p
( 0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. min M. Hanzl (J. Mikúš, Marek Růžička), 38. Gerhát (Jurčík), 60. V. Hübl (J. Mikúš, F. Lukeš) - 15. Fryšara (IIo), 32. Ferenc (Roberts Bukarts, Freibergs), 47. D. Šťastný (D. Nosek, Honejsek), 64. J. Ondráček (Kubiš). Rozhodčí: Kika, Hejduk - Pešek, Hanzlík. Vyloučení: 3:4, navíc Baránek (Litvínov) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 245. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 6:12. Hity: 16:5. Vhazování: 40/67 (60%) - 27/67 (40%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

HC VERVA Litvínov: Kantor - Iberer, Šesták, Báranek, Gula, Čutta, Kubát - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička - Jurčík, Gerhát, Trávníček - Havelka, Válek, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec, D. Stránský.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - J. Ondráček, Popelka, Kubiš - Illo, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

V úvodní třetině se hrál nepříliš pohledný hokej. Diváci viděli v úvodních minutách na domácí straně příležitost Marka Růžičky, na hostující Robertse Bukartse. Ve 4. minutě se prodral do šance Juraj Mikúš, ale brankář Kašík lapačkou kotouč vytěsnil do bezpečí. Vzápětí teč Marka Růžičky šla těsně vedle. Šance se střídaly v úvodu na obou stranách, Berani byli od poloviny úvodní třetiny aktivnějším týmem, v 11. minutě prověřil litvínovského gólmana Kantor tvrdou střelou Matějíček, poté dvakrát pálil Šťastný. Střelecký účet utkání se otevřel v 15. minutě, když junior Fryšara vypálil z prostoru kruhu přesně do horního růžku Kantorovy svatyně. Severočeši po inkasovaném gólu přidali, ale v koncovce byli bezzubí, nepřesně mířili Kubát a Gerhát.

Na začátku druhé třetiny odešel pykat na trestnu lavici Ferenc za podražení, gólman Kašík se měl co ohánět po akcích Hübla a Lukeše. Berani se dostali v oslabení do rychlého brejku, jenže Okál mířil těsně vedle. Již při rovnovážném počtu hráčů na ledě se prodral do úniku Klhůfek, ale trefil pouze Kantorův beton. Berani dostali v polovině zápasu možnost hrát 72 vteřin dvojnásobnou přesilovku, kterou v jejím závěru využili. Vyraženou ránu Robertse Bukartse dorazil zblízka do sítě Ferenc. Závěr druhé periody patřil jednoznačně domácím, kteří srovnali stav. Nejdříve se trefil v 36. minutě pohotovou střelou Hanzl po přihrávce zpoza branky. O necelé tři minuty později najíždějící Gerhát poslal kotouč do zlínské branky.

Hosté jeli ve 45. minutě do rychlého přečíslení dva na jednoho, Bukartsovu střelu Kantor kryl. Zlínští strhli vedení opět na svou stranu ve 47. minutě, po vítězném buly mířil přesně z prostoru mezikruží Šťastný s pomocí tyčky. Berani v závěru přežili oslabení i přes power play Vervy. Domácí se dočkali před třetí sirénou přece jen vyrovnání, když osm vteřin před závěrem vystřelil Mikuš od modré čáry a skákavý kotouč tečoval Hübl mezi Kašíkovy betony.

V nastaveném čase rozhodl o bonusové bodu Ondráček, který v čase 63:37 minuty překonal Kantora.

Nejlepší hráči: František Gerhát - David Šťastný.

Jiří Šlégr (šéf realizačního týmu HC Verva Litvínov): "První třetina nebyla z našeho pohledu vůbec špatná, přestože jsme prohrávali 0:1. Očekávali jsme, že do druhé třetiny půjdeme s větším tlakem, bohužel jsme se nechali vyloučit a inkasovali ve třech. Bylo vidět, že to hráči nechtějí vzdát, srovnali jsme výsledek na 2:2. Poté jsme dostali gól z otočky, ale bojovali jsme až do posledních vteřin a povedlo se nám vyrovnat. Prodloužení už je vabank, komu se to povede víc zkombinovat, přehrát. Bohužel jsme to nebyli my. Co přišly poslední posily, se mužstvo postupně zvedá, i jeho sebevědomí. Zápas už vypadal jinak než předchozí."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Jsme spokojeni se ziskem dvou bodů. Vyvíjelo se to docela příznivě, vedli jsme a pak z přesilovky pět na tři dali na 2:0. Domácí se poté rychle vrátili do zápasu díky našim chybám v obranném pásmu. Pak to bylo otevřené. Samozřejmě, že nás trochu mrzí gól osm vteřin před koncem z power play, ale jsme spokojeni se dvěma body."