úterý 30. listopadu 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani na body po dvou předchozích výhrách doma nedosáhli, prohráli s Plzní 1:2

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 28. kola Tipsport extraligy 2021/22 s týmem HC Škoda Plzeň 1:2 a nenavázali na poslední dvě výhry na domácím ledě. Indiáni šli do vedení již ve 3. minutě zásluhou využité přesilové hry. Druhou trefu přidali ve 35. minutě a po čyřiceti minutách vedli 2:0. Kubiš a spol. se nevzdali, snížili v přesilovce, ale závěrečný tlak k bodovému zisku nevedl. Zlínští se nadále trápí ve slabé produktivitě a žalostné koncovce. První zápas za Berany odehrál kanadský útočník Alexandre Mallet, který přišel v brněnské Komety výměnou za Adama Zbořila. Jediný gól vstřelil Antonín Honejsek. Zlín hraje v pátek 3. prosince na ledě pražské Sparty.

28. kolo / úterý 30. 11. 2021 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 46. min Honejsek (Okál) - 3. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 35. Kantner (F. Přikryl, Marcel). Rozhodčí: Hradil, Jiří Ondráček - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 35:27. Zblokované střely: 25:13. Hity: 9:2. Vhazování: 26/65 (40%) - 39/65 (60%). Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec (A), Suhrada, T. Hanousek, M. Novotný, Ferenc - Flynn, P. Sedláček (A), Kubiš (C) - Okál, Honejsek, Mallet - Michasenjok, Hejcman, Zabusovs - Karafiát, R. Veselý, Köhler. Trenéři: Jenáček, Rob, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák (C), Kaňák, Jiříček, Graňák, Budík, Kvasnička, Kremláček - M. Lang, Mertl (A), Dzierkals - Bulíř, G. Thorell, Blomstrand - Schleiss, Kodýtek (A), F. Suchý - Marcel, F. Přikryl, Kantner. Trenéři: Baďouček, Říha, Vlasák, Pejchar.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Antonín Honejsek - Matyáš Kantner.

Luboš Rob (1. asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Před zápasem jsme si řekli, že začneme aktivně, ale bohužel první třetina z naší strany nebyla dobrá. Úplně jsme ji ztratili, hned první střídání jsme se dostali pod tlak a Plzeň byla lepší až do konce třetiny. Ve druhé části jsme měli pasáž deseti, dvanácti minut, kdy jsem se toho dostali, ale bohužel jako vždy jsme si nepomohli přesilovkami. To samé na konci zápasu, kdy jsme hráli početní výhodu pět na tři. Jeden gól z těchto přesilovek nám chyběl k jednomu bodu a následnému prodloužení. Za třetí třetinu tam aktivita byla, ale dali jsme pouze jeden gól. Za pasivitu v první třetině jsme zápas ztratili."

Václav Baďouček (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Měli jsme dobrou první třetinu, vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, ale proměnili jsme pouze jedinou. Domácí ve druhé třetině přidali na tempu. Byli jsme pod tlakem i vinou našich vyloučení, přesto jsme vedli 2:0. Věděli jsme, že Zlín půjde do třetí třetiny s maximálním nasazením, což se potvrdilo. Měli jsme hodně vyloučených, čímž jsme Zlínu umožnili snížit. V závěru i s trochou štěstí jsme uhráli výsledek, který nám přinesl tři body. Mužstvo předvedlo obětavý výkon, a to je cesta, kterou musíme jít. Zlínu bych popřál, aby se z této svízelné situace dostal, mám odsud velmi dobré vzpomínky. Soupeř nehrál vůbec špatně, je to hlavně o hlavách a psychice."