úterý 15. srpna 2017 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani na úvod ZUBR Cupu porazili Znojmo, turnaj pokračuje se Slavií

Hokejisté Aukro Berani Zlín na úvod ZUBR Cupu porazili na domácím ledě Znojmo 5:2 a vyšvihli se do čela tabulky turnaje. V současně hraném utkání v Přerově vyhráli domácí nad Slavií 7:5. Právě Pražané se zítra představí v pokračování turnaje na ledě Zlína, hraje se od 18 hodin. Výhra nad znojemskými Orly byla pro Berany už třetí v přípravných duelech, navíc si stále drží neporazitelnost v základní hrací době.

příprava - ZUBR CUP / úterý 15. 8. 2017 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Leram Orli Znojmo Znojmo
5:2
(1:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. min Popelka, 21. Honejsek (Bukarts, Kubiš), 25. Ferenc (Illo), 34. Žižka, 60. P. Sedláček – 15. Pohl (Yellow Horn, Bartoš), 26. Yellow Horn (Bartoš, Pohl). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1 111. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Berani Zlín: Šimboch – Nosek, Řezníček, Freibergs, Žižka, Ferenc, Padrnos – Bukarts, Honejsek, Kubiš – D. Šťastný, Popelka, Veselý – Fryšara, Fořt, Illo – Gago, Karafiát, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Leram Orli Znojmo: Halász (od 34. Schwarz) – Stehlík, Pohl, Zajíc, Skrbek, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn - Račuk, Plíhal, Číp - Lattner, Matuš, Špaček - Guman, Beroun, Novák. Trenéři: Šimíček, Jakeš, Hrachovina.

Přerovský brankář v dresu Zlína Juraj Šimboch musel hned od úvodního buly čelit několika střelám Orlů. V sedmé minutě navíc stál proti němu zcela osamocen Pohl, pohotový beton Šimbocha ale gólu zabránil.

Ve 12. minutě dostal 2+2 minuty za vysokou hůl Jakub Ferenc, ovšem i v oslabení se dokázali Berani dostat do vedení. Na červené čáře nastartoval Michal Popelka a svou jízdu znojemskou obranou zakončil gólem - 1:0. Jenomže ještě tutéž početní převahu hosté zužitkovali, na nahrávku Yellow Horna si sjel Pohl.

V závěru první třetiny domácí nevyužili přesilovku pět na tři, z druhého trestu ale těžili v úvodu prostředního dějství. Halászovi propadl puk, který pohotově do prázdné branky doklepl Antonín Honejsek - 2:1.

O něco později se Beranům naskytla další přesilovka, kterou taktéž využili. Znojemskému brankáři propadla rána Jakuba Ference od modré čáry - 3:1.

Za minutu už ale zase bylo skóre jen o gól, brejk Znojma zakončil úspěšně Colton Yellow Horn.

Poté ale zase vládli Zlínští, Kubišova střela se zastavila na brankové čáře, totéž si zprvu mysleli rozhodčí o pokusu Tomáše Žižky. Nakonec po vzájemné poradě ale sudí dvougólové vedení Zlínu přiřkli.

Ve třetí části se čekalo na branku až do poslední minuty. Na konečných 5:2 upravil při power-play Orlů Pavel Sedláček. V samém závěru ještě vedení mohl navýšit Popelka, únik ale úspěšně nezakončil.

Doplňkové samostatné nájezdy: Zlín - Znojmo 1:0. I. série: David Nosek -, Colton Yellow Horn -, II. série: Antonín Honejsek -, David Bartoš -, III.série: Roberts Bukarts +, Erik Němec -.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Michal Popelka - David Bartoš.

Další zápas 1. hracího dne: HC Zubr Přerov - HC Slavia Praha 7:5 (3:2, 3:0, 1:3), branky a nahrávky: : 10. min Goiš (Adamík, Kovařík), 14. Dvořák (Chmelíř, Berger), 18. Navrátil (Š. Kratochvíl, Chmelíř), 29. Zbořil (Pala), 34. Gazda (Procházka, Šlahař), 37. M. Kratochvíl (Chmelíř, Běhal), 48. Dvořák – 9. Šmerha (Frodl, Barák), 17. Jankovský (Kubica), 44. Jankovský (Kubica), 50. Šafránek (Kadlec), 59. Jankovský (Kasík, Kubica).

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Jsme rádi, že se nám podařil vstup do turnaje, zvítězili jsme zaslouženě. V průběhu utkání jsme se zlepšovali a v závěrečné části už jsme byli výrazně lepším týmem."