neděle 24. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nebodovali s Litvínovem ani na třetí pokus v letošní sezoně

Berani v důležitém souboji o play off na litvínovském ledě zůstali bez bodového zisku. Svěřenci kouče Roberta Svobody bojovali až do poslední vteřiny, ale nakonec na ledě týmu HC Verva Litvínov v utkání 39. kola Tipsport extraligy 2020/21 prohráli těsně 2:3. Do duelu vstoupili lépe Severočeši, kteří se ujali vedení již ve 3. minutě, Zlínští srovnali v polovině úvodní třetiny. Rozhodujícím okamžikem zápasu byly dva slepené góly Vervy během dvou minut ve druhé třetině. Žižka a spol. se nevzdali, ještě před druhou sirénou přesilovkovým gólem vykřesali naději. Ve třetí třetině již nenašli síly na srovnání stavu a vyšli i potřetí v letošní sezoně se soupeřem bodově naprázdno. Branky dali Tomáš Fořt a Štěpán Fryšara. Zlín hraje v dalším kole na ledě Olomouce (pátek 29. ledna).

39. kolo / neděle 24. 1. 2021 / 15:30
HC VERVA Litvínov Litvínov - Berani Zlín Zlín
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. min Ščotka (Petružálek, Irving), 34. V. Hübl (F. Lukeš, Irving), 36. Zygmunt (Jícha) - 11. Fořt (Ferenc), 38. Fryšara (Řezníček, Vopelka). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:4, navíc Cibulskis (Litvínov) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 37:28. Zblokované střely: 17:16. Hity: 5:9. Vhazování: 23/53 (44%) - 30/53 (57%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC VERVA Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Štich (A), Demel, D. Zeman – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Žejdl, Petružálek – Zygmunt, Jícha, Helt. Trenéři: Országh, V. Sýkora, Orct.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Žižka (C), Suhrada, Ferenc, Nosek (A), M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), Fořt, Vopelka - Okál, Fryšara, J. Svoboda - Köhler, Karafiát, Dufek - Dobiáš, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Zlínským hokejistům nevyšel vstup do důležitého utkání o play off, neboť již ve 3. minutě inkasovali první branku. Gólman Huf vyrazil ránu kanadského beka Irvinga, kotouč se ještě otřel o brusle Petružálka a z prostoru kruhu pálil úspěšně stelou do protipohybu Ščotka - 1:0. Berani po obdrženém gólu zvedli hlavy a před litvínovským brankářem Godlou bylo pořádně horko. Nejdříve vyslal pumelici od modré čáry Ferenc, poté Köhler odmítl stoprocentní šanci po ideální přihrávce od Karafiáta, když netrefil odkrytou klec. Ujala se až akce v 11. minutě. Střela Ference byla zblokována domácí obranou a odražený puk umístil za Godlova záda volný Fořt - 1:1. Hosté byli aktivnějším týmem, o čemž svědčily i příležitosti Fryšara a Köhlera. Zpět do vedení mohli jít Severočeši v 15. minutě, po rychlém přečíslení dva na jednoho jeli na zlínskou bránu Zdráhal s Hanzlem, druhý jmenovaný nastřelil jen Hufa. Mužstva odešla do kabin po první siréně za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina

Litvínovští nevyužili dvě přesilovky po faulech Matyáše Hamrlíka. V té první pálili na zlínského brankáře Hübl, Irving a Zdráhal. Při druhé početní výhodě neuspěli v koncovce Balinskis a opět Zdráhal. Hosté v těchto chvílích selhali v zakončení, šance měli Sedláček a Jakub Svoboda, jenže ty zůstaly nevyužity. Verva strhla vedení opět na svou stranu v 34. minutě, po přihrávce Lukeše přesně mířil z prostoru pravého kruhu extraligový rekordman Hübl - 2:1. Aby toho nebylo málo, přidali domácí za necelé dvě minuty třetí gól. O dvougólový náskok se postaral čtvrtý útok Severočechů po rychlém přečíslení. Vyraženou střelu Jíchy pohotově doklepl do zlínské sítě polský forvard Zygmunt - 3:1. Závěr třetiny patřil Beranům, kteří dostali po sekání Cibulskise dlouhou pětiminutovou přesilovku. V 38. minutě se prosadil Fryšara, když mířil přesně z prostoru kruhu nad Godlovu lapačku - 3:2. Kontaktní gól dostal hosty opět do zápasu a mohlo být ještě lépe. Godla zasáhl zázračně po dorážce Okála.

Třetí třetina

Zlínu se ve zbytku dlouhé početní výhody nepodařilo skórovat. Domácí chtěli odskočit opět na dvougólový náskok a měli i více ze hry. Při přesilovce měl ve 43. minutě velkou šanci Jarůšek, naštěstí pro žlutomodré barvy trefil jen Hufa. Hostující gólman byl v pořádném ohni střel, úspěšně zasahoval po střelách Zdráhala, Látala, Balinskise a Jarůška. Berani v závěru prahli po srovnání, vytvořili si tlak, ale ke gólové radosti to nevedlo. Snahu hostů zbrzdilo vyloučení Kubiše a Verva si v poslední minutě cennou výhru pohlídala.

Vladimír Országh (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "Viděli jsme bojovný zápas a obě mužstva hrála nadoraz. Měli jsme dobrý začátek, ale poté přišel po deseti minutách inkasovaný gól. Hra se poté vyrovnala a následovalo naše odskočení na 3:1. Tam jsme opět na chvíli vypadli z role a soupeři darovali přečíslení a pětiminutovou přesilovku. Zlín snížil a byl to boj až do konce zápasu. Měli jsme příležitost odskočit soupeři na více branek, což se nám bohužel nepovedlo. Nakonec jsme vítězství ubránili a jsou to pro nás velmi důležité body."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Podali jsme dobrý výkon, ale bohužel dvě vstřelené branky na body nestačily. Věřím, že kdybychom dali třetí branku z dlouhé přesilovky, tak jsme si odvezli odsud nějaký bod. S výkonem mužstva jsme spokojeni, kluci dřeli a Litvínov vyhrál se štěstím. V prvních dvou vzájemných zápasech sezony s Litvínovem jsme nedali ani branku, hráli jsme tehdy špatně. Teď jsme se zvedli, kluci bojovali, ale letos je vzájemná bilance zcela opačná. Zkrátka každá sezona je jiná."