úterý 01. září 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nedotáhli čtyřbrankový náskok Orlů a nakonec prohráli se Znojmem 5:6

Hokejisté PSG Zlín prohráli v předposledním přípravném zápase před startem extraligy na domácím ledě s týmem účastníka EBEL ligy týmem Orli Znojmo 5:6. Svěřenci kouče Rostislava Vlacha otevřeli střelecký účet zápasu, nicméně poté oteže duelu převzali Orli. Hosté vedli na začátku třetí třetiny již 6:2, ale Zlín v závěru zdramatizoval utkání a snížil na rozdíl jediného gólu. Branky zaznamenali Tomáš Žižka, Filip Čech, Roman Vlach, Daniel Štumpf a Oldrich Kotvan. Tým PSG Zlín hraje generálku před extraligou ve čtvrtek 3. září na ledě prvoligového Havířova.

příprava / úterý 1. 9. 2015 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Leram Orli Znojmo Znojmo
5:6
(1:3, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. min Žižka (Sýkora), 29. Čech (Kubiš, Řezníček), 45. Roman Vlach (Říčka, Horák), 56. Štumpf (Říčka, P. Holík), 60. Kotvan (P. Holík, Okál) – 4. Šedivý (Yellow Horn), 17. Biro (Lattner), 18. Podešva (Tomas, Bořuta), 31. Lattner (Yellow Horn, Šulák), 33. Novák (Šeda, Bořuta), 43. Šedivý (Štach). Rozhodčí: Obadal, Škach – Wesley, Malota. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 500. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6, 5:6.

Berani Zlín: Zavadil – A. Holík, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – Štumpf, David Hrazdira, Sýkora – Okál, P. Holík, Veselý – Čachotský, Roman Vlach, Říčka – Kubiš, Ondráček, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

HC Leram Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Šťáva, Bořuta, Bača – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Novák – Špaček. Trenéři: Režnar, Vybíral, Hrachovina.

V brance PSG Zlín nastoupil při své premiéře v seniorském hokeji na domácím ledě třetí gólman Zavadil, v sestavě se neobjevili zkušení Marušák a Cibák. Berani se ujali vedení již ve 4. minutě, když využili přesilovou hru zásluhou obránce Žižky. Domácí poté hráli ležérně v defenzivě, čehož Orli využili a třikrát překonali Zavadila. V 17. minutě zaznamenal obránce Biro gól dokonce v oslabení. Ještě před první sirénou mohl přidat další gól Šeda, ale netrefil zlínskou klec.

Domácí ve druhé třetině snížili na rozdíl jediného gólu. Ve 29. minutě střelu Řezníčka usměrnil do sítě Čech. Druhá polovina prostřední části však patřilas Orlům. Lattner a Novák přidali během dvou minut další dva góly. A to ještě Zavadil tygřím skokem po Čipově střele zachránil Berany od větší pohromy.

Orli přidali ve 43. minutě po další chybě ve zlínské obraně další gól a zdálo se být rozhodnuto. Zlínští se však nevzdali a k útoku zavelel Roman Vlach. Po rychlém přečíslení se trefil ve 45. minutě přesně nad rameno brankáře Nechvátala. Závěr utkání patřil domácím, po přesné kombinaci využil dvojnásobnou přesilovku Štumpf. V poslední minutě prostřelil betony znojemského gólmana přesnou střelou bek Kotvan. Zlín sáhl v závěru k power play a ke hře šest na čtyři při vyloučení hráče Znojma, Vyrovnaní viselo na vlásku, ale Roman Vlach netrefil odkrytou bránu a poté Aleš Holík z mezikruží napálil pouze Nechvátala. ORli uhájili těsnou výhru a podařila se jim odplata za prohru na domácím ledě se Zlínem. Berani v polovině srpna vyhráli na jihu Moravy 6:4.

Doplňkové samostatné nájezdy: Zlín - Znojmo 1:0 I. série: Yellow Horn -, P. Holík -, II. série: Podešva -, Roman Vlach -, III. série: Bořuta -, Říčka +.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Z naší strany jsme sehráli špatný zápas. Věděli jsme od předchozího utkání, že Znojmo hraje ofenzivní hokej, dobře bruslí. Dnes k tomu Orli přidali i góly a za nepříznivého stavu 1:3 se to poté stav těžko dohání. Zaostávali jsem v bruslení, byli jsme o krok pozadu v osobních soubojích. Hráči zápas dost podcenili, nastoupili k utkání jako k přáteláčku. Na druhou stranu hrálo Znojmo velmi dobře. Po delší době se v bráně objevil gólman Zavadil. Ze začátku nebyl příliš jistý, nicméně poté se jeho jistota zvedla, zlepšil výkon a předvedl parádní zákroky."