pátek 11. října 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nestačili doma na Třinec a s mistrem prohráli 2:5

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli na domácím ledě s týmem HC Oceláři Třinec 2:5. Zlínští hokejisté nezvládli před vlastními fanoušky již čtvrté utkání v sezoně. S úřadujícími mistry z Třince se sice dostali v oslabení do vedeni, následně neuspěli s trenérskou výzvou po gólu Jiřího Polanského a k bodům nevedla ani v polovině utkání vyrovnávací trefa v početní výhodě pět na tři. Slezané strhli vedení ještě před druhou sirénou na svou stranu a ve třetí třetině přidali dva góly. Zápas se nehrál v rukavičkách a rozhodčí rozdali během utkání celkem 93 trestných minut. Branky dali Tomáš Žižka a Bedřich Köhler. Zlín hraje v neděli 13. října na ledě Litvínova.

2:5
(1:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. min Žižka (J. Ondráček), 32. Köhler (Freibergs, D. Nosek) - 20. Polanský (Gernát, Roth), 23. P. Vrána (Hrehorčák, M. Stránský), 38. Chmielewski (M. Kovařčík, M. Doudera), 45. Hrehorčák (Roth, Krajíček), 59. Dravecký (Krajíček). Rozhodčí: Hodek, Zrnič (Slovinsko) - Klouček, Gašper (Slovinsko). Vyloučení: 8:10, navíc Köhler na 5 minut a do konce utkání Dufek (oba Zlín) na 10 minut - O. Kovařčík, D. Musil (oba Třinec) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 108. Střely na branku: 22:33. Zblokované střely: 16:13. Hity: 18:15. Vhazování: 21:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Berani Zlín: Čiliak - D, Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Matyáš Hamrlík - Dufek, P. Sedláček, Köhler - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš (A) - Szturc, Palmberg, Herman - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Bartošák - Roth, Gernát, Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Zahradníček, od 22. min navíc Haman - M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Hrňa, Polanský, Dravecký (A) - Kofroň, Hladonik, Adamský (A). Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.

Nejlepší hráči utkání: Jiří Ondráček - Patrik Hrehorčák

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Zápas se lámal v závěru první třetiny. kdy přišla naše hrubá chyba. Určitě by se zápas vyvíjel jinak a pohoda by byla větší. Na každý gól se velmi nadřeme a vůbec si nepomáháme přesilovkami. Výsledek pro nás krutý podobně jako v předchozím zápase se Spartou. Hra tomu neodpovídá, ale bohužel taková je realita, že jsme opět bez bodů."

Václav Varaďa (hlavní trenér HC Oceláři Třinec): "Velmi si vážím tří bodů, které jsme získali. Týmu je potřeba poděkovat za velmi dobře odehraný zápas i přes první inkasovanou branku. Hráli jsme velmi dobře a pomohl nám vstřelený gól na konci první třetiny Jirky Polanského, který nám dodal sebevědomí. V případě, že by gól nepadl, zápas se mohl vyvíjet jinak. V průběhu utkání jsme limitovali zlínské šance na nízký počet, pomohli jsme si přesilovkou a výsledkově jsme odskočili. Poté se hrál až příliš hokej typický v play off, na Zlínu bylo vidět že mu schází herní pohoda. Těší nás tři body proti soupeři, který dlouhodobě hraje proti nám velmi době. Bylo to urputné, vyrovnané utkání, dali jsme více branek a bereme tři body."