středa 15. listopadu 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nestačili na Hradec a vyšli pod Bílou věží bodově naprázdno

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 21. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 1:5 a po reprezentační přestávce nevstoupili do kolotoče extraligových zápasů úspěšně. Východočeši šli do vedení v 7. minutě, další dva góly přidali na začátku druhé třetiny. Domácí na ledě kralovali, dvakrát využili přesilovou hru. Zlín hrozil z rychlých brejků, ale na výborného gólmana Patrika Rybára nenašel recept. Zlínští dali jediný gól až v samotném závěru, slovenského fantoma na brankovišti překonal Antonín Honejsek. Zlín hraje o prodlouženém víkendu dvakrát doma, v pátek 17. listopadu se utká s Třincem, v neděli změří síly s Mladou Boleslaví, začátky shodně v 15:30 hodin.

21. kolo / středa 15. 11. 2017 / 18:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
5:1
(1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. min Kukumberg (Köhler), 24. Vopelka (Bednář, Cibulskis), 28. Cibulskis (Vopelka, Džerinš), 43. R. Pavlík (Kukumberg, Miškář), 53. M. Látal (Koukal, Červený) - 59. Honejsek (D. Šťastný). Rozhodčí: Šír, Pražák – Brejcha, Gebauer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 4 519. Střely na branku: 33:23. Zblokované střely: 9:6. Hity: 10:8. Vhazování: 32/59 (54%) - 27/59 (46%). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Rosandić – Köhler, Dragoun, Cingel – Bednář, Džerinš, Vopelka – M. Látal, Koukal, Červený – Miškář, Kukumberg, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, T. Martinec, P. Hynek.

Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Řezníček, Žižka, Petran – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš – D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts – Okál, Fořt, O. Veselý – Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Domácí začali aktivně a brankář Kašík měl od úvodních minut hodně práce. Skvělý zákrok předvedl v 5. minutě, když zneškodnil střelu Martina Látala. Mountfield se dostal do vedení zásluhou využité přesilovky v 7. minutě. Na trestnou lavici zamířil za krošček Petran a domácí využili početní výhodu zásluhou Kukumberga. Ten se dostal k odraženému kotouči a z ostrého úhlu našel mezírku v Kašíkově postavení. Berani poté promarnili úvodní přesilovku a zahrozili až při rovnovážném počtu hráčů na ledě po střele Ondráčka. Zvýšení náskoku pro Východočechy měl na holi Martin Látal, dostal se do samostatného úniku, ale s blafákem na Kašíka nevyzrál. Hosté se postupně osmělili, nejdříve mířil Kubiš z mezikruží těsně vedle, poté měl velkou příležitost Klhůfek, ale nepřekonal z blízkosti beton brankáře Rybára. Nejlepší gólman extraligy kryl i střelu Honejska. Zlínský forvard promáchl minutu před první sirénou kotouč před odkrytou bránou a domácí uhájili těsný náskok před odchodem do šaten.

Mountfield navýšil vedení na začátku druhé třetiny. O druhý gól se postaral ve 24. minutě kapitán Jaroslav Bednář, ze zlínských obránců si udělal slalomové kuželky, objel bránu a z nepřehledné situace zamířil kotouč od brusle Vopelky do sítě. Hradec přidal třetí gól po druhé využité přesilovce, ve 28. minutě se nádherně trefil pod horní břevno lotyšský obránce Cibulskis. Berani hráli v těchto momentech utkání hodně nedisciplinovaně a po faulu Freibergse se bránili dalšímu oslabení, naštěstí bez újmy na skóre. Hostům druhá perioda vůbec nevyšla a pokud se dostali ojediněle do zakončení, bezchybný Rybár byl na místě. Před druhým odchodem do šaten ještě spálil velké šance aktivní Kukumberg.

Převaha Hradce pokračovala i ve třetí třetině. Čtvrtý gól přidal ve 43. minutě junior Radovan Pavlík, z prostoru u kruhu pálil z voleje a prostřelil Kašíka. Berani nadále naráželi na výborného Rybára, zuby si něm vylámali Fořt a kapitán Veselý. V 50. minutě neproměnil trestné střílení Martin Látal, jeho bekhendový blafák Kašík opět vystihl. Útočník Hradce se radoval nakonec v 53. minutě po ideální nahrávce z hole Koukala. Zlín čestný gól vstřelil minutu před závěrem, ránu Šťastného neudržel Rybár a Honejsek měl snadný úkol dopravit kotouč za brankovou čáru.

Nejlepší hráči: Oskars Cibulskis - Tomáš Fořt.

Pavel Hynek (asistent trenéra Mountfield HK Hradec Králové): „Jsme rádi, že jsme po reprezentační přestávce dokázali vykročit vítězně, i když první třetina nebyla z naší strany dobrá. Zlín hrál výborně, měl dobrý pohyb, byl aktivní. Podržel nás brankář Rybár a bylo důležité, že jsme první část zvládli 1:0. Pak se náš výkon zvedl, myslím, že za druhou a třetí třetinu jsme si výhru zasloužili. Škoda že jsme neudrželi nulu pro Patrika Rybára, Zlín hrál až do konce a chtěl aspoň ten jeden gól dát. Musím ale klukům poděkovat za vítězství.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Snad si můžeme vzít to dobré z první třetiny, kdy jsme sice dostali gól v oslabení, ale ke konci jsme si vytvořili pár příležitosti a ta hra nebyla úplně špatná. Potom jsme ale vypadli z role. Druhý gól jsme inkasovali po nedůslednosti na brankovišti a pak jsme si dovolili spoustu hrubých chyb, které domácí potrestali a zaslouženě vyhráli.“