úterý 23. srpna 2016 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Berani nestačili na Olomouc 3:5, Štůrala opět v nájezdech neinkasoval

V úterním přípravném zápase s Olomoucí zlínští hokejisté padli na Zimním stadionu Luďka Čajky poměrem 3:5. Ačkoli se zkraje duelu dvakrát dostali do vedení, na následný dvougólový náskok Hanáků již zareagovat nedokázali. Radost si Berani udělali alespoň v nájezdech, kde vyhráli 1:0 díky trefě Romana Vlacha. Ten se prosadil i v základní části, mimo něj uspěl i Martin Podešva a Zdeněk Okál. Svou sérii neprůstřelnosti v nájezdech si prodloužil Tomáš Štůrala, nyní je na číslu dvanáct. Když připočteme i loňskou sezónu, už neinkasoval rok a přesně posledních čtrnáct nájezdů.

příprava / úterý 23. 8. 2016 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
3:5
(1:1, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Podešva (Kubiš, Okál), 22. Okál (Žižka), 36. Roman Vlach (Bořuta) – 16. Holec (Fořt, Knotek), 27. Holec (Fořt, Knotek), 29. Staněk, 36. Strapáč (Ostřížek, Staněk). Rozhodčí: Mikula, Malota – Bryška, Novák. Vyloučení: 1:4, navíc TS pro Zlín. Využití: Bez. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.

Berani Zlín: Štůrala – Holomek, Marušák, Matějíček, Žižka, Bořuta, Blaťák, Kotvan – Bukarts, Holík, Říčka – Veselý, Roman Vlach, Štumpf – Okál, Podešva, Kubiš – Ondráček, Šťastný, Chytil. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

HC Olomouc: Falter – Vyrůbalík, Škůrek, Staněk, Houdek, J. Galvas, Jaroměřský – Holec, Knotek, Fořt, Strapáč, Ostřížek, Eberle, T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný, Burian, Jergl, Matai. Trenéři: Venera, Tomajko, Trvaj.

Úvod zápasu byl z obou stran poněkud vlažný, Berani se do tlaku dostali až díky přesilové hře v polovině úvodní části. První vyloučení Knotka ještě nevyužili, stejný hráč se ale na lavici hanby objevil i o pár chvil později a to už domácí dokázali potrestat. Ve velké skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Martin Podešva a zaznamenal tak gólovou radost ve třetím utkání po sobě. Na vedoucí branku ševců však dokázali Hanáci rychle zareagovat. Někdejší zlínský forvard Tomáš Fořt rozjel akci, kterou z dorážky zakončil Miroslav Holec.

Stav 1:1 změnili žlutomodří hned po přestávce. Nejprve sice Štupmf trefil tyčku, následně už ale Zdeněk Okál našel místo mezi betony Faltera. 27. minuta a Kohouti podruhé dotahují. Když neproměnil svou šanci Šťastný, uspěl na druhé straně povedenou ránou podruhé v zápase Miroslav Holec. Za dvě minuty už Olomouc vedla. Robin Staněk objel branku a využil momentu, kdy se Štůrala přesunoval, aby mu kotouč poslal mezi betony.

Vyrovnat mohl ve 34. minutě domácí Říčka, jenž byl v úniku faulován a měl možnost opakovat svou šanci při trestném střílení. Svou střelou ale neuspěl. Následně byl potřetí v zápase vyloučen Knotek. Místo náporu domácích a pokusu o vyrovnání ale přišel přesný opak. Hned po buly pláchli hosté do přečíslení, které zakončil Petr Strapáč - 2:4. Za půl minuty nakonec Berani početní převahu využili, a to zásluhou Romana Vlacha.

Ve třetí třetině už moc akcí k vidění nebylo. Olomouc dobře bránila svůj náskok a ševci se marně snažili něco vymyslet. Vyrovnání měl v 59. minutě na hokejce Vlach, jeho únik ale skončil pouze střelou do tyče. Za pár sekund stvrdil vítězství Hanáků střelou do prázdné branky Jan Knotek.

Po skončení zápasu si oba celky vyzkoušely pětiminutové prodloužení tři na tři. Více než výkon ale diváky pobouřil brutální faul Juraje Mikuše na domácího Zdeňka Okála. Hostující útočník neunesl čistý hit od Okála a ohnal se po něm hokejkou. Mikuš pochopitelně putoval ihned do sprch. Ševci ale přesilovku odmítli, aby si vyzkoušeli hru tři na tři.

V nájezdech všechny tři pokusy Olomouce vychytal Tomáše Štůrala, za Zlín se naopak jako jediný prosadil Roman Vlach. Neuspěli Bukarts s Chytilem.