úterý 02. října 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nestačili na Vítkovice, vyšli bodově i střelecky naprázdno

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 0:3 a vyšli podruhé v řadě bez bodového zisku. Oba celky nastoupily v neúplných sestavách, když Zlínu stále schází kompletní první útok. Úvod patřil Ostravanům, což bylo rozhodující pro další vývoj utkání, neboť domácí vedli ve 12. minutě již 2:0. Duel vystihuje situace z 23. minuty. Zatímco Fořt nastřelil tyčku, z protiútoku přidaly Vítkovice třetí gól a v pohodě dovedly zápas do vítězného konce. Zlínští neuspěli v koncovce, ani jedna z 29 střel neskončila v síti domácího gólmana Patrika Bartošáka. Zlín hraje v pátek 5. října doma s Plzní, jedná se o 1. výroční utkání v rámci 90 let zlínského hokeje.

6. kolo / úterý 2. 10. 2018 / 17:30
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
3:0
(2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. min Kucsera (Š. Stránský, P. Zdráhal), 12. Szturc (Lev, Šidlík), 23. P. Zdráhal (Š. Stránský). Rozhodčí: Pešina, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: bez. Diváci: 4 003. Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 12:7. Hity: 12:17. Vhazování: 38/70 (54%) - 32/70 (46%). Průběh utkání: 3:0.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák – de la Rose, Výtisk, Šidlík, D. Krenželok, Baranka, Hrbas – Schleiss, Lev, Szturc – Pytlík, Mahbod, Dej – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr, Trnka.

Berani Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Žižka, Valenta, Řezníček, Matějíček - E. Kulda, Fořt, Kubiš - J. Ondráček, Karafiát, Šlahař - Poletín, P. Sedláček, Werbik - Popelka, Fryšara, Goiš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Do první šance se dostal vítkovický Schleiss, ale v zakončení neuspěl. Po opatrném začátku se osmělili Berani ve 3. minutě, když před gólmanem Bartošákem dorážel nebezpečně Werbik. Domácí dostali v 5. minutě po faulu Valenty výhodu úvodní přesilové hry, Berani se ještě ubránili. Při rovnovážném počtu hráčů na ledě ale inkasovali, v 8 . minutě Zdráhal poslal přesný pas na Kucseru, gólman Sedláček se nestihl přemístit a vítkovický forvard mířil do odkryté klece. Ostravané byli při chuti a Sedláček zneškodnil velkou příležitost Zdráhala, střelu Květoně i dorážku Romana. Tlak Ridery vyústil druhým gólem, který vstřelil ve 12. minutě Szturc po přesné ráně volejem z prostoru kruhu. Právě Szturc mohl přidat další gól, kotouč obloučkem spadl na horní tyčku. Zlínští v závěru úvodní třetiny přidali na tempu, před Bartošákem zahrozili Kulda s Fořtem, ale Vítkovice odcházely do kabin po první siréně s dvougólovým náskokem.

Zlínští zvýšili ve druhé třetině aktivitu, ve 22. minutě Bartošák vychytal ve velké šanci Poletína. Pro hosty byla smolná následující minuta. Nahození Fořta od modré čáry se zastavilo na tyči a z následného rychlého brejku dva na jednoho Zdráhal prostřelil Sedláčka. Berani hráli po faulu Lva první přesilovku, ale sehráli ji špatně a Bartošáka vůbec neohrozili. Podobný scénář měla pro žlutomodré barvy i repríza. V polovině zápasu ujeli do dalšího domácího brejku dva na jednoho Zdráhal se Stránským, Sedláček byl tentokrát na místě. Strážce zlínské svatyně předvedl úspěšné zákroky i v oslabení po šancích Lva a Tybora.

Berani přežili na začátku třetí třetiny dvojnásobné oslabení v délce 90 vteřin při vyloučení Ondráčka a Řezníčka. Přesilovky nešly oběma klubům, Zlín nepotrestal podražení Šidlíka. Hosté prahli alespoň po čestném gólu, ale bezchybný Bartošák a výborná defenziva domácích držela čisté konto. Slepými náboji pálili Ferenc, Kulda, Pavel Sedláček a Fořt. Zlínští hokejisté vyšli na severu Moravy střelecky i bodově zcela naprázdno.

Nejlepší hráči: Patrik Zdráhal - Michal Poletín.

Jakub Petr (trenér a generální manažer HC Vítkovice Ridera): „Mužstvo uklidnila první branka, poté jsme si vypracovávali další šance. Pro nás bylo důležité se po pátku v Olomouci vrátit na vítěznou vlnu, což se nám povedlo. Rozhodla situace, kdy Zlín trefil břevno, a my jsme z brejku dali třetí branku. Za stavu 3:0 jsme měli soupeře dorazit, protože kvalitnější mužstva to dokážou. Nám se to nepodařilo, což se nemusí příště vyplatit. Po přesilovce pět na tři byl Zlín lepší a vypracoval si šance. Jsme spokojeni se ziskem tří bodů před domácím publikem.“

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Vstup do utkání nebyl špatný, ale vydržel nám asi deset minut. Domácí se uklidnili druhým gólem a měli spoustu příležitostí, kdy nás podržel Kuba Sedláček. Zápas rozhodla třetí branka, kdy jsme udělali hrubou chybu v útočném pásmu, ujeli nám dva hráči a dali gól. Tam se zápas zřejmě zlomil. V závěru jsme měli určitý záchvěv, ale to bylo málo. V přesilovkách jsme byli neškodní. Nezbývá nám než věřit, že se vrátí klíčoví hráči, kteří tyto situace zvládnou lépe.“