pátek 14. února 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani nestačili na lídra a počtvrté v sezoně vyšli s Tygry bez bodů

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 45. kola Tipsport extraligy 2019/2020 v domácím prostředí s týmem Bílí Tygři Liberec 2:4. Zlínu se na Severočechy dlouhodobě nedaří, neboť prohráli osm z posledních devíti vzájemných zápasů a v letošní sezoně nezískali s Tygry ani bod. Přitom Žižka a spol. nezačali špatně a v 5. minutě se ujali vedení zásluhou využité přesilovky. Poté se projevila převaha vedoucího celku extraligy, který se prosadil v úvodní třetině dvakrát. Liberec přidal v polovině utkání třetí gól a kontroloval průběh utkání. Berani ještě zkorigovali nepříznivého stavu 1:4, ale i výsledku již bylo rozhodnuto. Branky dali Jakub Šlahař a Jan Dufek. Zlín hraje v neděli 14. února v Pardubicích.

45. kolo / pátek 14. 2. 2020 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. min Šlahař (Honejsek, Freibergs), 54. Dufek (J. Ondráček, Gazda) - 10. Birner (Lenc, Šmíd), 19. Bulíř (L. Hudáček, Birner), 31. Bulíř (Graborenko, Marosz), 53. A. Musil (Marosz). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Lučan, Kis. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 436. Střely na branku: 20:37. Zblokované střely: 8:17. Hity: 8:8. Vhazování: 20/65 (31%) - 45/65 (69%) Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Buchta, M. Novotný, Gazda - J. Ondráček, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - Popelka, P. Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, Havlín, Kolmann, Hanousek - Lenc, L. Hudáček, Birner (A) - Zachar, Bulíř, Marosz - Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok - Valský, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta, J. Kudrna, Láska.

Nejlepší hráči utkání: Jakub Šlahař - Michal Bulíř.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Vyhrálo lepší mužstvo."

Patrik Augusta (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): "Zápas jsme zahájili velmi dobře. Vypracovali jsme si řadu šancí, ale bohužel zůstaly nevyužity. Zlín skóroval zásluhou využité přesilové hry. Hráli jsme pořád v rychlém tempu a první třetina vyzněla po dvou brankách v náš prospěch. Odehráli jsme poté výbornou druhou třetinu. Ve třetím dějství jsem nechtěli dát soupeři šanci na zvrat, což se nám podařilo. Utkání jsme zvládli velmi dobře a vítězství si velmi ceníme."