neděle 05. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani otočili bitvu s Pardubicemi, nájezdy rozsekl hrdina utkání Bukarts

Hokejisté PSG Zlín vyhráli zápas 45. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Dynamo Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech. Berani přitom ještě na začátku 58. minuty prohrávali 2:4, poté ale předvedli podobný obrat jako v předchozím zápase na zlínském ledě soupeř. Domácí nejdříve snížili po 26 vteřinách na rozdíl kontaktního gólu a v divokém závěru základní hrací si vynutili prodloužení 39 vteřin před třetí sirénou. V nervy drásajícím nastaveném čase branka nepadla, a tak Zlín dokonal snový obrat v nájezdech. Ty rozhodl čtyřbodový hrdina podvečera Robert Bukarts, který rozhodl o bonusovém bodu pro Zlín ukázkovým blafákem ve čtvrté sérii. Branky zaznamenali Roberts Bukarts 2, Petr Holík, Ondřej Veselý a David Šťastný. Zlínští mají nyní dvanáctidenní přestávku, nejbližší zápas odehrají až v pátek 17. února doma se Spartou.

45. kolo / neděle 5. 2. 2017 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
5:4sn
(1:1, 0:1, 3:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Bukarts (Honejsek), 46. P. Holík (Bukarts), 58. O. Veselý (Bukarts, Řezníček), 60. D. Šťastný (Kotvan, Marušák), rozhodující nájezd Bukarts - 12. Schaus, 37. Bárta (Nahodil), 52. Čáslava (Schaus, P. Hubáček), 58. J. Sýkora (Nahodil). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: bez. Diváci: 4 534. Střely na branku: 46:29. Zblokované střely: 1:9. Hity: 10:5. Vhazování: 27/65 (42%) - 38/65 (58%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 5:4.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - Okál, Popelka, Kubiš - Bukarts, Honejsek, O. Veselý - J. Ondráček, P. Sedláček, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: . Hübl - Nedbal, Trončinský, Schaus, Čáslava, Chaloupka, Ščotka - P. Sýkora, Špirko, Rolinek - M. Beran, D. Tomášek, P. Hubáček - J. Sýkora, Nahodil, Bárta - Starý, T. Kaut, Poulíček. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Samostatné nájezdy - I. série: P. Holík -, D. Tomášek +, II. Bukarts +, J. Sýkora -, III. Honejsek -, P. Sýkora -, IV. D. Tomášek -, Bukarts +.

Nejlepší hráči: Roberts Bukarts - Nicholas Schaus.

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): "„Jsem rád, že tu sedím s takovou osobností, jako je pan Janecký, chodíval jsem se na něj dívat jako malý kluk. Jsem v brutální euforii. Jelikož jsem jenom člověk a v momentě, kdy jsme dostali na 2:4, tak jsem chtěl odejít stejně jako polovina lidí na zimáku. Naštěstí jsme dali hned kontaktní gól a následně jsme dobře zahráli hru bez brankáře. Borci zahráli super power play. Sice to bylo štěstí, ale hráč tam byl. Prohraný zápas jsme otočili ve dvou minutách a dáke v nájezdech, takže jsme nesmírně šťastní. Pořád se díváme raději dolů. Protože když se udělá desítka, bude to fajn a malý zázrak. Každopádně nechceme být namočení někde dole.“

Otakar Janecký (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "Dneska není co hodnotit na utkání. Blahopřeji vítězi, byly to nervy, a to je k tomu asi tak všechno.“