neděle 08. prosince 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani ovládli gólovou přestřelku v první třetině a vezou tři body!

Skvělá práce, šest vstřelených gólů na venkovním ledě a za odměnu výhra za tři body! Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 26. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 6:3. Úvodní třetina přinesla brankostroj v podobě sedmi branek, z toho šest gólů padlo v rozmezí necelých sedmi minut. Berani v utkání ani jednou neprohrávali a důležitým okamžikem bylo, že v závěru první periody strhli vedení na svou stranu zásluhou využité přesilové hry. Žižka a spol. definitivně dali pojistku na cenné vítězství v závěru třetí třetiny. Branky dali Jakub Šlahař 2, Daniel Gazda, Tomáš Fořt, Pavel Kubiš a Valentin Claireaux. Extraliga má nyní reprezentační přestávku, po ní hraje Zlín ve středu 18. prosince na ledě Karlových Varů.

26. kolo / neděle 8. 12. 2019 / 16:00
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
3:6
(3:4, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. min Bičevskis (R. Zohorna), 8. D. Šťastný (Klepiš, Hrbas), 11. J. Stránský (Skalický, Jeglič) - 4. Šlahař (Honejsek, Freibergs), 6. Gazda (Honejsek, Herman), 7. Fořt, 19. Šlahař (Herman, Honejsek), 55. Kubiš (Fryšara), 58. Claireaux. Rozhodčí: Pešina, Lacina – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 598. Střely na branku: 27:26. Zblokované střely: 11:5. Hity: 17:5. Vhazování: 37/69 (54%) - 32/69 (46%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:6.

BK Mladá Boleslav: Krošelj - Kurka, Ševc, Fillman, Hrbas, Pláněk (A), Dlapa, Bernad - Klepiš (A), Jeglič, D. Šťastný - Vondrka (C), A. Zbořil, Skalický - J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Pabiška. Trenéři: Rulík, Patera.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Gazda, Žižka (C), Matyáš Hamrlík - Claireaux, Fořt, Köhler - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš (A)- Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Dufek. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Úvodní třetina přinesla divokou přestřelku v podobě sedmi branek. Berani opět v sestavě s kapitánem Žižkou vstřelili během prvního dějství hned čtyři góly, ale tři inkasovali. Vše odstartovala 4. minuta, kdy šel Zlín šťastně do vedení, nahození Šlahaře na boleslavskou bránu skončilo překvapivě za gólmanem Krošeljem. Hosté se radovali z vedoucí branky jen půldruhé minuty, Zohorna nasměroval přihrávku zpoza branky a volný lotyšský forvard Bičevskis prostřelil Kašíka. Nerozhodný stav vydržel 52 vteřin a Berani strhli vedení opět na svou stranu. V 6. minutě vyslal pumelici od modré čáry Gazda a propálil Krošelje. Bruslaři hráli po faulu Noska úvodní přesilovou hru a paradoxně se prosadili hosté. Po dvaceti vteřinách se dostal po chybě Ševce do úniku Fořt a dostal modrožluté do dvoubrankového vedení. Středočeši však úvodní přesilovku v závěru zužitkovali, vyražený kotouč po střele Klepiše dorazil za Kašíkova záda v 8. minutě Šťastný. Domácí využili i druhou početní výhodu a podruhé srovnali stav v 11. minutě. Po nádherné kombinaci skóroval Stránský. Diváci viděli v boleslavské aréně gólovou smršť, neboť během necelých sedmi minut padlo šest branek! A to ještě nebylo vše, neboť i Zlín zužitkoval přesilovku a potřetí strhl vedení na svou stranu. Šlahař se prosadil střelou z voleje v 19. minutě a dal svůj druhý gól v utkání.

Brankostroj se zastavil ve druhé třetině, střelecký prach mužstva vystřílela v úvodní části. Obránce Bernad se uvolnil ve 27. minutě v útočném pásmu, naštěstí pro hosty mířil těsně vedle. Na druhé straně Claireaux v polovině zápasu orazítkoval břevno boleslavské svatyně. Oba týmy nevyužily početní výhody. Největší šance přišly v závěru prostřední dvacetiminutovky. Bruslaři se dostali v 39. minutě do rychlého brejku dva na jednoho, ale měli vychýlenou koncovku. Na druhé straně volný Ondráček ve vyložené šanci trefil jen Krošelje.

Zlín byl na začátku třetí třetiny opět blízko ke dvougólovému náskoku, ale Fořt orazítkoval tvrdou ránou jen břevno. Ke změně skóre nevedly ani přesilové hry a obou stranách. Pojistka pro tříbodovou výhru pro Berany přišla v 55. minutě, Bruslaři propadli na modré čáře, Fryšara poslal kotouč před domácí bránu a Kubiš z bezprostřední blízkosti prostřelil Krošelje mezi betony. Domácí se snažili ještě v závěru zkorigovat nepříznivý stav, ale Claureaux přidal do prázdné brány šestý gól.

Nejlepší hráči: Jan Stránský - Jakub Šlahař.

Pavel Patera (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "První třetina dala tón vývoji zápasu. Prohráli jsme úvodní dějství 3:4 a paradoxně jsme v ofenzívě hráli velmi dobře. Měli jsme tam přesilovku, zatímco soupeř dal gól z brejku a potí dobře sehrál početní výhodu. Cítili jsme, že se dá zápas otočit. Druhá třetina byla vyrovnaná, v závěru nás podržel brankář Krošelj. Bohužel ve třetí třetině jsme vůbec neměli tlak do brány a málo jsme se dostávali do zakončení. Zlín vyhrál zaslouženě."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Pro nás to byl před reprezentační přestávkou vydařený zápas. Byli jsme nezvykle produktivní, vypracovali jsme si více šancí než obvykle a dali jsme góly. Do poslední třetiny to byl vyrovnaný zápas, který mohl skončit úspěšně pro obě strany. Mladá Boleslav měla za našeho vedení 4:3 dvě obrovské šance. Pokud by je proměnili, zápas se vyvíjel jinak. Vyhráli jsme nakonec 6:3 a jedeme domů šťastní."