čtvrtek 10. srpna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani podlehli Kometě po nájezdech, v základní hrací době ještě neprohráli

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v přípravném zápase na domácím ledě s Kometou Brno 1:2 po samostatných nájezdech, když v základní hrací době utkání skončilo nerozhodně. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík nepoznali ani ve třetím utkání přípravy po šedesáti minutách prohru. Zlínští hráči se ujali vedení dvacet vteřin po zahajovacích vhazováním, gólmana Čiliaka prostřelil Filip Chytil. Mistrovská Kometa vyrovnala na začátku třetí třetiny zásluhou Luboše Horkého. Devatenáctiletý brněnský junior poté rozhodl nájezdy. Tým Aukro Berani Zlín sehraje v příštím týdnu tři zápasy v rámci turnaje Zubr Cup, kde se postupně utká se Znojmem, Slavií (oba zápasy na ZS Luďka Čajky ve Zlíně) a pořádajícím Přerovem.

příprava / čtvrtek 10. 8. 2017 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
1:2sn
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. min Chytil (Bukarts, Kubiš) - 45. Horký (Havránek), rozhodující nájezd Horký. Rozhodčí: Kika, Dědek - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 3:2. Využití: bez. V oslabení: bez. Diváci: 1 621. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Řezníček, Freibergs, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda, Horák - Bukarts, Chytil, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Ondráček - Okál, Popelka, Illo - Gago, Zagrapan, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak - Král, O. Němec, Bartejs, Dujsík, Malec, Mikyska, Vágner - H. Zohorna, Nahodil, Dočekal - Zaťovič, V. Němec, Vincour - Horký, R. Zohorna, Havránek - M. Novák, Súss, Mlynář. Trenéři: Zábranský st., Pokorný, Haken.

V první třetině se hrál rychlý hokej, když ústřední postavou byl zlínský útočník Chytil, který v létě podepsal tříletý kontrakt s týmem New York Rangers v NHL. Od Jezdců dostal svolení nastoupit za Berany v přípravných zápasech a hned po dvaceti vteřinách pobytu na ledě otevřel střelecký účet utkání. Bukarts poslal kotouč přes celé kluziště na volného Chytila, který z prostoru kruhu překonal gólmana Komety Čiliaka. Zlínský mladík se dostal v 6. minutě před branku hostí, ale v koncovce byl neúspěšný. Do třetice se prodral Chytil minutu před první sirénou do samostatného úniku, ale hostující gólman jeho střelu pokryl.

Druhá třetina přinesla šance na obou stranách. Hubený jednogólový náskok mohl zvýšit ve 27. minutě Okál, ale ve vyložené šanci před Čiliakem přestřelil. o pět minut později Honejsek trefil ve slibné příležitosti gólmana Komety. Na druhé straně pálil z mezikruží Hynek Zohorna, gólman Kašík se nenechal překvapit. Berani byli více aktivnější, v koncovce neuspěl Šťastný. Druhému gólu byl blízko agilní Chytil, jeho střela z kruhu orazítkovala jen tyčku Čiliakovy svatyně.

Úvod třetí třetiny patřil Kometě. Kašík nejdříve zlikvidoval po vydařené kombinaci střelu Vojtěcha Němce. Ve 45. minutě hosté vyrovnali, parádní střelou pod víko se trefil Horký. V závěru duelu měl vítězný gól po nahrávce Žižky na holi Bukarts, jenže na Čiliaka nevyzrál.

V základní hrací době skončilo utkuní nerozhodně fotbalovým stavem 1:1. Po dohodě obou týmů se nehrálo prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. Zatímco Berani vyšli třikrát naprázdno, na straně Komety překonali Kašíka nájezdníci Horký a Vincour.

Samostatné nájezdy: I. série Horký +, Chytil -, II. Süss -, Honejsek -, III. Vincour +, Bukarts -.