neděle 03. března 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani podlehli poprvé v sezoně Bruslařům. K jistotě předkola chybí bod

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 50. kola Tipsport extraligy na ledě týmu BK Mladá Boleslav 1:3 a přerušili úspěšnou sérii tří výher v řadě. K pojistce postupu do předkola play off schází jeden bod. Důležitou bitvu o osmé místo začali lépe domácí a v závěru první třetiny se ujali vedení. Středočeši přidali ve 37. minutě druhý gól. Zlínští v závěru druhého dějství dali zásluhou využité přesilové hry kontaktní gól. Mladá Boleslav odmítla zdramatizování utkání hned po druhé pauze, neboť po třiceti vteřinách přidala třetí gól. Kubiš a spol. již nenašli síly na zkorigování nepříznivého stavu a poprvé v sezoně vyšli s Bruslaři bodově naprázdno. Branku zaznamenal Antonín Honejsek. Zlín hraje v předposledním kole základní části v úterý 5. března na ledě Olomouce.

50. kolo / neděle 3. 3. 2019 / 15:20
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. min Žejdl (Pláněk, D. Šťastný), 37. Knotek (Vondrka, Němeček), 41. Vondrka (Knotek) - 39. Honejsek (Šlahař, Valenta). Rozhodčí: A. Jeřábek, Lacina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 437. Střely na branku: 30:31. Zblokované střely: 7:4. Hity: 6:8. Vhazování: 35/67 (52%) - 32/67 (48%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Dlapa – Vondrka, T. Knotek, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta, Padrnos - J. Dufek, Herman, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Okál - L. Krejčík, P. Sedláček, E. Kulda - Werbik, Popelka, Václavek. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Berani začali na ledě Bruslařského klubu nebojácně a hned ve 2. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Jana Růžičky střelou z úhlu obránce Gazda. Poté zahrozil před domácím brankovištěm Werbik, kterého si zlínský klub při zranění Fořta stáhl z Jihlavy. Středočeši zahrozili před gólmanem Kašíkem v 5. minutě po šikovné teči Radima Zohorny. Poté nebezpečně vystřelil z prostoru mezi kruhy Žejdl. Oba týmy pozorně bránily, do první vážnější šance se prodral v polovině první třetiny Šťastný, strážce zlínské svatyně zachránil včasným vyjetím. Domácí si vytvořili postupem času tlak, po nahození Dlapy zvonila horní tyčka, vzápětí se neujala ani střela Bernada. Zlínu podruhé pomohla branková konstrukce po Knotkově střele z pravého kruhu. Boleslav hrála první přesilovku ve 14. minutě po faulu Gazdy, ale v útočném pásmu byla neškodná. Střelecký účet utkání se otevřel v 18. minutě, když Pláňkovo střílené nahození šikovně tečoval Žejdl do zlínské brány.

Berani mohli hned na začátku druhé třetiny srovnat stav, ale osamocený Šlahař u tyčky nezpracoval kotouč. Bruslařský klub skóroval ve 25. minutě po střele Skalického, ale rozhodčí gól neuznali kvůli údajné přihrávce rukou. Zlínští odmítli vyrovnávací gól po úniku Kuldy, lotyšský forvard nastřelil jen Růžičku, který kotouč ramenem vytěsnil do bezpečí. Hosté nabídli při špatném střídání Středočechům druhou přesilovou hru, naštěstí Knotek neměl přesná mířidla. Útočník Mladé Boleslavi se trefil ale ve 37. minutě, když dostal ideální přihrávku na útočnou modrou čáru a z jízdy prostřelil Kašíka. Hosté se dostali zpět do zápasu zásluhou využité přesilovky, Honejsek za bránou šikovně našel mezírku v Růžičkově postavení u levé tyčky.

Bruslaři měli do třetí části raketový nástup, neboť po třiceti vteřinách skórovali. Prosadil se domácí kapitán Vondrka, který před Kašíkem usměrnil kotouč do sítě. Bolka měla v dalších minutách převahu, pomohla k tomu i další početní výhoda. Ve 47. minutě zachránil zlínský gólman situaci po rychlém přečíslení a nebezpečné střele Skalického. Mladá Boleslav kontrolovala hru a Zlínu nedovolila vstřelit kontaktní gól. Berani sáhli čtyři minuty před závěrem k power play, příležitosti si vypracovali před domácím brankovištěm Herman a Nosek. V závěrečné přesilovce mohl snížit Dufek, ale skóre se do závěrečné sirény již nezměnilo. Bruslařský klub porazil poprvé v letošní sezoně Zlín a výhrou si zajistil účast ve vyřazovacích zápasech play off.

Nejlepší hráči: Michal Vondrka - Antonín Honejsek.

Miloslav Hořava (hlavní trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Hrálo se o desítku, kam všichni chtějí. Víme, že Zlín hraje výborně a má výbornou formu. Jsme strašně rádi, že se nám podařilo vyhrát a do desítky jsme se dostali, což je pro nás strašně důležité. Zarážející je, že jsme nebyli schopní takové nasazení a výkon podat i minulý zápas v Olomouci, kde jsme hráli opravdu špatně.“

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): „Oba týmy věděly o důležitosti zápasu, neboť se hrálo o jistotu předkola. Náš mančaft se snažil, bojoval a měl víru, ale sil už je méně. Výsledku napověděly dva momenty. Za stavu 1:0 pro domácí jsme měli brejk, Kulda nedal a hned z toho bylo 2:0. Pak se nám podařilo snížit. A vstup do třetí třetiny, který to utrhl na 3:1, byl rozhodující. Zápasů je hodně a potýkáme se podobně jako ostatní týmy s faktem, že hráčů není tolik."