středa 19. prosince 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani popáté v řadě Třinec neporazili, ze souboje s lídrem berou bod

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 27. kola Tipsport extraligy s vedoucím celkem soutěže HC Oceláři Třinec 2:3 po prodloužení. Berani měli nad lídrem extraligy střeleckou převahu a šli do vedení gólem z 25. minuty. Slezané obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch, nicméně domácí si gólem z přesilovky vynutili prodloužení. V nastaveném čase se štěstí přiklonilo na stanu Ocelářů, když rozhodl nejlepší hráč na ledě Martin Růžička. Třinec prolomil zlínské prokletí, neboť po předchozích čtyř prohrách vyhráli. Úřadující vicemistři slavili již potřinácté z posledních čtrnácti zápasů a vedou extraligu o osm bodů. Branky Zlína dali David Nosek a Dominik Lakatoš. Berani hrají v pátek 21. prosince na ledě Litvínova.

2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. min Nosek, 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) - 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 151. Střely na branku: 36:22. Zblokované střely: 8:8. Hity: 6:4. Vhazování: 30/64 (47%) - 34/64 (53%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: J. Sedláček - Freibergs, Nosek, Řezníček, Žižka, Gazda, Valenta, Zbořil - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, Lakatoš, Herman - Honejsek, Fryšara, P. Sedláček - Poletín, Popelka, E. Kulda. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Krajíček, Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Hrňa - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts - Dravecký, Š. Novotný, Chmielewski. Trenéři: Zadina, Raszka.

Nejlepší hráči utkání: Dominik Lakatoš - Martin Růžička.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Musí pochválit borce, neboť tam bylo všechno, co jsme si řekli. Kluci dnes měli chuť, hráli jsme agresivně od prvního střídání a byly tam pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali. Hráli jsme proti prvnímu týmu tabulky a výkon byl dobrý. Nemáme se za co stydět, bod bereme. Mohli jsme vyhrát i prohrát, bod je spravedlivý. Chci poděkovat Kubovi Sedláčkovi a celému týmu, jak jsme to zahráli."

Marek Zadina (trenér HC Oceláři Třinec): "Věděli jsme, že se nám tady dlouhodobě nedaří. Zlín hraje doma velmi dobře, jednoduše z obranného pásma a v útočném pásmu má bruslící a šikovné útočníky. To se nám potvrdilo. V první třetině jsme měli několik vyložených šancí. Zlín nás ke konci třetiny sevřel, ale podržel nás gólman Šimon Hrubec. Pak jsme si řekli, že musíme hrát rychleji, dávat puky ze třetiny. To se nám dařilo a dostávali jsme se do šancí, které jsme ale zbytečně přehrávali. To jsme měli proměnit. Po přestávce jsme odehráli velmi těžké utkání ve stylu nahoru a dolů. Šance byly na obou stranách, výsledek 2:2 po šedesáti minutách odpovídal předvedené hře. V prodloužení jsme proměnili nájezd, a to rozhodlo. Jsme rádi, že jsme po pauze vyhráli, navíc ve Zlíně a máme dva body."