úterý 11. srpna 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani poprvé bez výhry, srazil je hattrick Michala Kovařčíka

V souboji dvou neporažených týmů ve skupině D letního Poháru Generali České pojištovny 2020 byli úspěšnější HC Oceláři Třinec, kteří porazili na domácím ledě celek PSG Berani Zlín 5:2. Zlínští nastoupili v sestavě s řadou mladíků a bráně se objevil poprvé v sezoně nadějný gólman Michal Kořének. Hosté šli hned v 1. minutě do vedení, ale Oceláři otočili stav v první třetině třemi góly. Berani se dostali ještě v polovině utkání na rozdíl kontaktního gólu, ale ve třetí třetině přidal Michal Kovařčík další góly a dokonal hattrick. Góly Zlína zaznamenali Jakub Herman a Tomáš Fořt. Oba soupeři se utkají již ve čtvrtek 13. srpna od 17:30 hodin ve Zlíně.

Generali Česká Cup / úterý 11. 8. 2020 / 17:00
HC Oceláři Třinec Oceláři Třinec - Berani Zlín Zlín
5:2
(3:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. min Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 15. Dravecký (Kofroň), 16. M. Kovařčík (O. Kovařčík, D. Musil), 46. M. Kovařčík (O. Kovařčík, M. Doudera), 52. M. Kovařčík (Gernát) - 1. Herman (Fořt, Gazda), 31. Fořt (Ondráček, Gazda). Rozhodčí: Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 38:23. Zblokované střely: . Hity: 2:3. Vhazování: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Oceláři Třinec: L. Daneček – M. Doudera, Gernát, F. Haman, D. Musil, Hrachovský, Jaroměřský, Zahradníček – Kurovský, P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, Marcinko (A), M. Kovařčík – D. Kofroň, J. Mikúš, Dravecký (C) – Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina, J. Kameš.

Berani Zlín: Kořének - Gazda, Žižka (C), D. Nosek (A), Dluhoš, Řezníček, Matyáš Hamrlík - Ondráček, Fořt, Herman - Šlahař, P. Sedláček, Sebera - Dobiáš, Fryšara, Okál (A) - Dufek, Karafiát, Václavek. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Berani měli do zápasu raketový nástup a po třiceti vteřinách šli do vedení. Z mezikruží vystřelil Fořt a vyražený kotouč od domácího gólmana Danečka usměrnil do sítě volný Herman. Mladík Kořének ve zlínské kleci poprvé zasahoval ve 3. minutě, když chytl do lapačky pumelici Hrachovského od modré čáry. Oceláři mohli vyrovnat v 6. minutě po akcí bratří Kovařčíků, ale odražený puk z hole Michala skončil nad Kořénkovou svatyní. Domácí hráli po faulu Gazdy v 7. minutě první přesilovku. Tu úvodní ještě nevyužili, jenže Gazda po návratu na led vyrobil další faul, když po úniku Draveckého zatáhl za ruční brzdu. Slezané reparát za pouhých 15 vteřin zvládli a srovnali stav. Matěj Stránský ideálně přihrál do prostoru mezi kruhy na hůl Hrni, a ten zamířil přesně pod horní víko. Třinec poté získal převahu a dvěma slepenými góly během 14 vteřin získal dvoubrankové vedení. Nejdříve po velkém tlaku před Kořénkem vypadla střela Draveckého zlínskému gólmanovi za záda a došourala se za brankovou čáru. Třetí inkasovaný gól pr hosty přišel bezprostředně po zahájení hry, pokus Ondřeje Kovařčíka dorazil z bezprostřední blízkosti do zlínské sítě jeho bratr Michal.

Domácí byli i na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem. Přesto Berani v polovině utkání dali v přesilovce kontaktní gól. Ve 31. minutě Ondráčkovo nahození tečoval do Danečkovy brány ze vzduchu Fořt. A vzápětí přišla další příležitost, Kurovský šel za katr, jenže Zlínští početní výhodu sehráli nepřesně. Největší šanci měl Dufek, ale Daneček ránu vytěsnil do bezpečí. Hosté nabídnuté přesilovky odmítli ke srovnání stavu, při jedné z nich Fryšara podrazil Hrňu a hrálo se poté ve čtyřech na obou stranách.

Oceláři v úvodu třetí třetiny nepotrestali další faul Gazdy, nicméně je to nemuselo mrzet. Opět na dvougólový rozdíl odskočili ve 46. minutě zásluhou bratrů Kovařčíků. Střelu Doudery od modré čáry sklepl Ondřej a Michal kotouč dopravil za Kořénka. Michal Kovařčík dokonal exhibici hattrickem v 52. minutě, projel mezi zlínskými obránci a mezi betony gólmana zasunul kotouč do sítě. Berani se nevzdali a prahli po zkorigování nepříznivého stavu, ale Daneček si poradil se střeleckými pokusy Dufka a Gazdy. Úspěšný zákrok si připsal v 56. minutě Kořének, když po rychlém přečíslení dva na jednoho vyrazil betonem ránu Stránského.

Marek Zadina (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): "V prvním střídání jsme inkasovali, ale trefa soupeře nás nakopla a poté jsme odehráli velmi dobrý zápas. Měli jsme dobrý pohyb, což platí o útočné i obranné třetině. Do poloviny zápasu jsme dominovali, ale trochu nás rozhodila série vyloučení ve druhé části, lehce jsme vypadli z role, vypadli jsme z tempa. Zlín po druhém gólu ožil, ale od stavu 4:2 jsme znovu měli hru pod kontrolou. Odehráli jsme slušný zápas. Převládá pocit spokojenosti."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "V první třetině jsme byli pod tlakem, góly šly rychle za sebou. Poté se naše hra zlepšila, ve druhé třetině jsme se dostali až na kontaktní gól. Nakonec konečný výsledek je nepříznivý, ale hra nebyla špatná. Měli jsme řadu příležitostí, neproměnili jsme přesilovku do třech. Nastoupila řada mladíků, dobře chytal mladý gólman Michal Kořének. Každopádně bereme výsledek jako přípravný zápas. Zápas nám ukázal další věci, na kterých musíme v tréninku ještě zapracovat." - Foto: www.hcocelari.cz - LUKÁŠ FILIPEC