pátek 06. března 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani poprvé v sezoně podlehli Bruslařům a jdou na Olomouc

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 52. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 0:3 a předkolo play off zahájí dvěma zápasy na venkovním ledě Olomouce. Hokejisté z města automobilů vedli ve 12. minutě již 2:0, na začátku třetí třetiny přidali třetí gól a o vítězi duelu nebylo pochyb. Bruslaři vyhráli doma již pošesté v řadě. Zlín v sestavě stále bez kapitána Tomáše Žižky poprvé v letošní sezoně s Boleslaví prohrál a počtvrté v průběhu sezony nedal ani jeden gól. Svěřenci trenéra Roberta Svobody obsadili v základní části konečné desáté místo. Vyřazovací boje v předkole play off hrané na tři vítězné zápasy začínají již v pondělí 9. března dvěma zápasy na Hané.

52. kolo / pátek 6. 3. 2020 / 18:00
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. min Lunter, 12. Jeglič (Ševc, D. Šťastný), 44. Skalický. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ganger, Klouček. Vyloučení: 6:4, navíc P. Kousal (Mladá Boleslav) na 10 minut. Využití: bez. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 246. Střely na branku: 40:21. Zblokované střely: 12:10. Hity: 7:3. Vhazování: 20/58 (34%) - 38/58 (66%). Průběh utkání: 3:0.

BK Mladá Boleslav: Peters - Ševc (C), Hrbas, Pláněk (A), Dlapa, Fillman, Bernad, Hrdinka - Klepiš (A), A. Zbořil, Skalický - D. Šťastný, Jeglič, R. Zohorna - L. Kašpar, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Cienciala. Trenéři: Rulík, Patera.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), Řezníček, Buchta, Freibergs, Ferenc, Gazda, Matyáš Hamrlík - Fryšara, Fořt (A), Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C). Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Mladá Boleslav začala velmi aktivně a hned v úvodní minutě prověřil zlínského gólmana Kašíka tvrdou ránou Zbořil. Berani hráli po faulu Kašpara v 5. minutě úvodní přesilovou hru, ale paradoxně inkasovali gól. Slovák Lunter vystihl nepřesnou rozehrávku hostů, dostal se do úniku a střelou mezi Kašíkovy betony otevřel střelecký účet zápasu. Středočeši byli nadále při chuti, střelecké pokusy s zapsali Klepiš s Kousalem. Hosté se dostali k pořádné střele až v 11. minutě, tvrdou střelu vypálil Honejsek, domácí brankář Peters kotouč vyrazil do bezpečí. Bruslařský klub přidal druhý gól ve 12. minutě, kapitán Ševc vypálil od modré čáry a střelu šikovně tečoval do zlínské klece Jeglič. Dvoubrankový náskok pro domácí zůstal do první sirény, když Bruslaři nevyužili ještě dvě přesilové hry.

Boleslavští byli aktivní i ve druhé třetině. Do koncovky se dostali Cienciala, Zbořil, Radim Zohorna a Hrbas, skóre zůstalo nezměněno. Zlín hrál ve 28. minutě po prohřešku Skalického přesilovku, slibnou příležitost měl Šlahař, ale Peters byl na místě a Nosek orazítkoval po tvrdé ráně od modré čáry tyčku. Zlínští poté přidali na tempu, do velké šance se prodral obránce Řezníček, jenže Peters byl na místě a poté Pavel Sedláček mířil jen do tyčky. Berani promarnili další početní výhodu a v závěru měli i štěstí, když Bičevskis orazítkoval tyč.

Bruslaři přidali ve 44. minutě třetí gól, když do brejku se prodral nejproduktivnější domácí hráč Skalický a v koncovce byl úspěšný. Hosté měli po faulech boleslavských hráčů početní výhody a v 56. minutě byli blízko čestnému gólu. Berani doráželi ze skrumáže kotouř a rozhodčí si dlouho prohlíželi videozáznam, zda kotouč nepřešel brankovou čáru. Sudí po dlouhém zkoumání gól neuznali.

Nejlepší hráči: Pavol Skalický - David Nosek.

Radim Rulík (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): „V první třetině jsme měli řadu šancí, mohli jsme ji vyhrát vyšším rozdílem. Vstup do zápasu jsme měli dobrý, pak se to srovnalo. Po dvou třetinách byla střelecká převaha na naší straně. Nakonec jsme to uhráli, za což jsme rádi. Rozhodl náš třetí gól, za stavu 2:0 Zlín cítil šanci, že se s tím něco dá udělat. Stejně tak byl důležitý moment, že jsme neinkasovali v oslabení při situaci, kterou zkoumal videorozhodčí.“

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): „Gratuluji Boleslavi k vítězství. Nevyšla nám první třetina, to jsme byli ještě v autobusu. Kdyby tam domácí dali více gólů, nemohli jsme se divit. Od druhé třetiny to bylo lepší, vytvořili jsme si šance, ale nedostali jsme doping v podobě gólu. Bránu soupeře bylo těžké dobývat. Myslím, že nám teď docházejí síly, nějak to na nás padlo. Musíme se koncentrovat na předkolo play off a tam se vyždímat.“