pátek 21. září 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili Energii a získali na domácím ledě další tři body za výhru

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín vyhráli ve třetím kole Tipsport extraligy na domácím ledě nad Karlovými Vary 4:2. V sestavě Zlína chyběl nemocný gólman Luboš Horčička a poprvé nastoupil v letošní sezoně do brány PSG Jakub Sedláček. Vlachova družina předvedla především v koncovce zlepšený výkon a celkem čtyřikrát slavili dováci v ochozech ZS Luďka Čajky gól v soupeřově síti. Branky zaznamenali Ondřej Veselý 2, Petr Zámorský a Zdeněk Okál ml. Zlín hraje v neděli v Litvínově.

4:2
(2:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. min Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Z. okál ml. (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek) Rozhodčí: Minář, Hradil - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: bez. Diváci: 4 410. Střely na branku: 46:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Z. Okál ml., Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Gründling, Kohn, Prošek, Gřegořek, Kloz, Gulaši -Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Koblasa, Vachovec, Skladaný. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Utkání mělo slavnostní předehru, neboť dlouholetý masér zlínského týmu Lubomír Pálka oslavil dvaašedesát let a od vedení klubu společně s kapitánem Petrem Čajánkem obdržel věcný dar. Domácí si vytvořili od úvodních minut nápor, ale do vážnější příležitosti se nedostali. Na začátku čtvrté minuty se naskytla Zlínu úvodní přesilová hra, když za katr odešel za podražení hostující Pech. Leškova řada se usadila v útočném pásmu, ale na Závorku mířila jen v závěru početní výhody střela Zámorského. Zatímco domácí v početní výhodě nezlobili, podstatně rušno bylo na druhé straně při vyloučení Tesaříka, který hákoval právě Pecha, který se vracel na led z trestné lavice. Těsně vedle mířil Kumstát, když do jeho střely vložil na poslední chvíli hůl veterán Hamrlík. Střelecký účet zápasu se otevřel v polovině úvodní třetiny. Lehké nahození Tesaříka od modré čáry tečoval za Závorkova záda Veselý kotouč pod horní víko. Zlínští byli více aktivní a brankář Závorka měl hodně práce. Na konci patnácté minuty zlikvidoval příležitost Honejska. Ve stejné minutě odešel na trestnou lavici Kanaďan Kohn za hákování a Berani měli na začátku štěstí, po chybné rozehrávce v obranném pásmu se dostal do velké šance Prošek, ale Sedláček vykryl střelecký prostor. Zlín přesilovku přece jen využil, od modré čáry přesně pálil obránce Zámorský a vstřelil svůj druhý extraligový gól. Hosté mohli ještě v závěru úvodní třetiny snížit, ale Zucker šanci nevyužil.

.

Obě mužstva pohrdla na začátku druhé dvacetiminutovky přesilovou hrou a branky začaly padat až v polovině utkání. Vary nejdříve snížily zásluhou Kumstáta, který zblízka zavěsil pod horní tyč. Západočeši se radovali z kontaktního gólu pouhých 25 vteřin. V čase 29:35 minuty se zapsal do extraligových statistik Zdeněk Okál mladší svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži. Spolupráci dvou mladíků Holíka a Okála zakončil pokračovatel hokejového rodu Okálů do levého horního rohu Závorkovy svatyně. Vlachova družina si vytvořila po třetím gólu velký tlak, vekou šanci promarnil Ondráček, poté Holíkovi scházel metr k zakončení. Domácí nápor přibrzdil až faul Tesaříka a následné nedovolené bránění Kubiše. Lázeňští hosté další zlínský prohřešek rychle potrestali, z prosotru levého kruhu přesně pálil Gřegořek. Zlín utekl ještě před druhou sirénou opět na rozdíl dvou branek, Zámorského střelu vyrazil Závorka před sebe a nejlepší hráč utkání Veselý pohotově dorazil kotouč do sítě.

Domácí dvoubrankový náskok uhájili i ve třetí části. Vlachova družina kontrolovala vedení. Zlínští měli dokonce 37 vteřin přesilovku pět na tři, ale nevyužili ji. Hatrick odmítl Veselý, dvě šance spálil poté Holík. Hosté již nenašli síly na zvrat, zatímco u domácím barev se neprosadila elitní Leškova řada. Kanonýr Balaštík po návratu z Mladé Boleslavi stále čeká na extraligový gól v nové sezoně, neprosadil se ani Köhler a v závěru Leška. Tým PSG Zlín dovedl s přehledem zápas do vítězného konce a potvrdil, že proti Karlovým Varů doma umí zahrát. Z jednatřiceti utkání v české extralize prohrál pouze pět duelů.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Ondřej Veselý - Petr Kumstát

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Věděli jsme, že Karlovy Vary sehrály před příjezdem k nám dvě velmi dobrá utkání. Na zápas jsme se dobře připravili. Rozhodujícím momentem bylo, že ihned po inkasovaných brankách jsme okamžitě odpověděli. Přišel na naší straně větší klid a ve třetí třetině jsme utkání kontrolovali. Těšíme se z tří bodů."

Martin Pešout (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Do utkání jsem vstoupili špatně, dostali jsme góly od modré čáry a to se podepsalo na našem výkonu v dalším průběhu utkání. Pak jsme se zvedli a dokázali dvakrát vstřelit kontaktní gól. Ale nestačilo to, okamžitě jsme inkasovali. Domácí pak nehráli pod tlakem a utkání dovedli do vítězného konce."