neděle 20. ledna 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili Mladou Boleslav a slaví třetí výhru v řadě

Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v utkání 37. kola Tipsport extraligy na domácím ledě tým BK Mladá Boleslav 4:1 a vyhráli potřetí v řadě. Berani si vypracovali v důležitém zápase ještě před polovinou utkání tříbrankový náskok. Středočeši ve třetí třetiny snížili na rozdíl dvou gólů, ale to bylo z jejich strany vše. Zlínští zpečetili cennou výhru v přímém souboji o elitní desítku gólem do prázdné brány při neúspěšné power play Středočechů. Skvělý výkon podal brankář Libor Kašík, který zlikvidoval 42 střel a byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Branky dali Edgars Kulda, Štěpán Fryšara, Jakub Šlahař a Jiří Ondráček. Zlín hraje v pátek 25. ledna doma s Olomoucí, začátek v 17:30 hodin,

37. kolo / neděle 20. 1. 2019 / 15:30
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
4:1
(1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. min E. Kulda (P. Sedláček), 23. Fryšara (Šlahař, Popelka), 26. Šlahař (E. Kulda, Valenta), 59. J. Ondráček (Fryšara) - 46. Žejdl (D. Šťastný, T. Knotek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 381. Střely na branku: 22:43. Zblokované střely: 5:16. Hity: 11:4. Vhazování: 36/68 (53%) - 32/68 /47%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Valenta, Ferenc, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - E. Kulda, P. Sedláček, Lakatoš - Šlahař, Fryšara, Popelka - Okál, Honejsek, Herman. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (od 26. Kantor) - Němeček, Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Eminger - Flynn, Klepiš, Vondrka - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, Najman - P. Kousal, T. Knotek, Grim. Trenéři: M. Hořava st., Rulík, Patera.

Nejlepší hráči utkání: Libor Kašík - David Šťastný.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Pomohl nám úvodní gól, neboť jsme se uklidnili. Od Boleslavi byly náznaky aktivní hry, napadali nás a měli jsme s tím problémy. Pouze zásluhou výborného výkonu brankáře Kašíka jsme vydrželi hrát dlouho s nulou. Pomohly nám další vstřelené góly a věděli jsme, že to pro soupeře bude stále těžší. Naštěstí dala Boleslav pro nás pozdě gól. Ve třetí třetině jsme se zbytečně stáhli, přičemž jsme hráče ve druhé přestávce nabádali, abychom hráli aktivně. Naštěstí z toho padl jen jeden gól. Tři body jsou zlaté, držel nás celý zápas výborný Kašík. Hráli jsme dobře, ale soupeř nás výrazně přestřílel. Tři body bereme a je třeba poděkovat hráčům i fanouškům."

Pavel Patera (asistent trenéra BK Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme vstoupili špatně, bohužel jsme udělali individuální chybu a Zlín ji potrestal. Ve druhé třetině jsme jako už po několikáté tahali za kratší konec a soupeř rozhodl zápas ve svůj prospěch. Ve třetí třetině jsme po vstřeleném gólu trochu nadechli, měli jsme i pár šancí, ale domácí vyhráli zaslouženě."