pátek 08. prosince 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili Tygry zásluhou první třetiny, Liberec v závěru kousal

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v zápase 29. kola Tipsport extraligy nad týmem Bílí Tygři Liberec 4:3 a připsali si v zápase pravdy veledůležité tři body. Zlínští začali skvěle a po šestnácti minutách vyhnali z klece brankáře Romana Willa, když mu dali ze třinácti střel tři branky. Berani přidali čtvrtý gól v 32. minutě zásluhou využité přesilovky, nicméně Severočeši výrazně zdramatizovali duel. Snížili z početní výhody a deset minut před třetí sirénou sáhli úspěšně k power play. Drama bylo ještě větší, když v 58. minutě dali kontaktní gól. Veselý a spol. nakonec cennou výhru se štěstím uhájili. Branky zaznamenali Roberts Bukarts, Jiří Ondráček, Ralfs Freibergs a Zdeněk Okál. Výhra Zlín posunula již na šesté místo, které zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play off! Zlín má v neděli nehraje a extraliga má reprezentační přestávku. Zlín hraje v dalším kole ve středu 20. prosince na ledě Jihlavy.

29. kolo / pátek 8. 12. 2017 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
4:3
(3:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. min Roberts Bukarts (Honejsek, Petran), 15. J. Ondráček (Gazda, Řezníček), 16. Freibergs (Fořt, Kubiš). 33. Okál (Roberts Bukarts, Žižka) - 35. Kvapil (Bakoš, Redenbach), 53. L. Krenželok (Kvapil), 59. P. Jelínek (Kvapil, Šmíd). Rozhodčí: Hribik, Roman Svoboda- Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Špaček (Liberec) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 008. Střely na branku: 31:38. Zblokované střely: 10:2. Hity: 12:17. Vhazování: 27/65 (42%) - 38/65 (58%). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 4:3.

Berani Zlín: Kašík - Žižka, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Gazda, M. Novotný - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Fryšara, J. Ondráček - Klhůfek, P. Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Will (od 16. Janus) - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, Maier - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Redenbach, L. Krenželok - J. Stránský, Bližňák, Jašek - Lakatoš, Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Nejlepší hráči: Antonín Honejsek - Marek Kvapil.

Marek Kvapil, Roberts Bukarts, Antonín Honejsek.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Za stavu 4:0 vypadal zápas možná na světelné kostce jednoznačně. Na co jsme sáhli, to nám tam spadlo, Měli jsme i štěstí, že jsme proměnili šance. Dostali jsme se do vedení 4:0, ale málem jsme o vítězství přišli. Liberec nás neskutečně ve třetí třetině mačkal, síla Tygrů je velká. Musíme poděkovat hráčům, že jsme to se štěstím nakonec vydřeli do šťastného závěru. Měli jsme teď tři náročné domcí zápasy, což bylo na psychiku velmi těžké. Dnešní zápas byl z domácí série určitě nejtěžší, hodně nám pomohly tři góly v úvodní třetině."

Filip Pešán (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): "Vstoupili jsme do utkání velmi špatně, Zlín hrál jednoduchý a účelný hokej, který na nás platil. Dostali jsme v první třetině velmi laciné branky. Poté se těžko hledají další pozitiva. Pokusili jsme se zbytek zápasu o nemožné. V závěru jsme udělali všechno, abychom zápas dostali do prodloužení, Zlín jsme v těchto minutách jasně přehrávali. Bohužel za prvních patnáct minut jsme si body nezasloužili. A power play deset minut před koncem? Náš tlak byl platonický, snažil jsem se něco udělat, co změní průběh zápasu. Možná to bylo hodně bláznivé, ale podobná věc se povedla zlínským trenérům při prvním zápase tady s námi, kdy otočili nepříznivý stav 0:2 nakonec ke dvěma bodům."