sobota 17. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili po skvělém obratu Trenčín a obsadili na RONA CUPU třetí místo

Hokejisté PSG Zlín se radují z první výhry v přípravě. Ve třetím utkání na mezinárodním turnaji RONA CUP - Memoriál Pavla Demitru porazili pořádající Duklu Trenčín 4:3, i když v 46. minutě prohráli již 1:3. Berani poté otočili nepříznivý vývoj zápasu, dali tři góly a strhli výhru na svou stranu. Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Michal Popelka, Daniel Štumpf a Patrik Urbanec. Zlín obsadil na turnaji třetí místo a získal finanční odměnu ve výši 500 eur.

RONA CUP / sobota 17. 8. 2013 / 19:00
HK Dukla Trenčín Trenčín - Berani Zlín Zlín
3:4
(0:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 24. min Troliga (Šaur, Nemček), 37. Palák (Nemčík), 46. Pozník (Pardavý, Stantien) - 8. Kubiš (Holík, Buchta), 49. Popelka (Honejsek, Matějíček), 54. Štumpf (Melenovský, Okál), 57. Urbanec (Zámorský, Honejsek). Rozhodčí: Lokšík – P.Tvrdoň, M.Tvrdoň. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1 000. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 3:1, 3:4.

HK Dukla Trenčín: Nagy – Nemčík, Bagin, Pozník, Markovič, Šaur, Mrázik, Ryzák – L.Klíma, Nemček, Troliga – Komínek, Broska, Bustin – Buliš, Stantien, Palák – Vaculín, Pardavý, D. Hudec. Trenéři: Kaláber, Daňo.

Berani Zlín: Rozum - Buchta, Valenta, Zámorský, Urbanec, Kotvan, Horák, Matějíček, Janota - Honejsek, Holík, Kubiš - Kovařík, P. Sedláček, Janeba - Okál, Melenovský, Štumpf - D. Jurík, Popelka, Köhler. Trenéři: Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

Tým PSG Zlín nastoupil k závěrečnému utkání RONA CUPU proti pořádajícímu Trenčínu ve značně omlazené sestavě, neboť do zápasu zasáhlo celkem devět juniorů. Úvodní aktivita Beranů byla korunována v 8. minutě. Kubiš pronikl po levé straně a umístěnou střelou prostřelil betony trenčínského brankáře Nagy. Hned po vhazování mohla Dukla srovnat stav, akci vypracoval Palák, ale volný Buliš netrefil odkrytou bránu. Domácí měli poté více ze hry i zásluhou dvou presilových her, ale mladý gólman Zlína Rozum držel čisté konto. Obrovské šance spálili Bustin, Komínek, Rozum v 16. minutě zneškodnil bekhendový pokus Brosky.

Dukla potrestala na začátku druhé třetiny prohřešek Popelky, když přesilovou hru za pouhých devět vteřin využila k vyrovnání, vyražený kotouč poslal do brány Troliga. Oba týmy poté zachránily tyčky, nejdříve domácí Markovič a na druhé straně zlínský junior Kovařík orazítkovali tyč. Trenčín šel do vedení ve 37. minutě při hřže čtyři na čtyři, odraženou střelu usměrnil za Rozumova záda Palák. Příležitosti Beranů pochytal Nagy, který v prostřední části nepustil do sítě ani jednu střelu. Ve druhé dvacetiminutovce se hrál velmi rychlý a pohledný hokej.

I úvod třetí třetiny patřil domácím. Při signalizovaném faulu zlínského hráče mířil přesně pod horní břevno Rozumovy brány Pozník. Berani měli v 48. minutě štěstí, od dalšího inkasovaného gólu je zachránila tyčka, neboť po střele Šaura od modré čáry promarnil příležitost Stantien. V závěru přišel velký zlínský obrat. Zavelel k němu junior Popelka, po pravém křídle se prodral do útočného pásma a úspěšně zakončil bekhendovou střelou. Vyrovnání zařídil v 54. minutě Štumpf a rozhodující okamžik zápasu přišel v 57. minutě. Berani hráli přesilovou hru, když na trestné lavici seděl za faul loktem Nemčík. Po úspěšné kombinaci se trefil přesně z prostoru levého kruhu obránce Urbanec a strhl výhru na stranu českého vicemistra.

Doplňkové samostatné nájezdy: 1. série: Buliš nedal, Kubiš nedal, 2. série: Palák 1:0, Štumpf nedal, 3. série: Pardavý nedal, Popelka nedal, 4.série: Troliga nedal, Kovařík nedal, 5. série: Bustin nedal, Urbanec 1:1.

Další výsledky 3. hracího dne: Košice - Litvínov 5:3 (0:0 ,3:3, 2:0), branky a nahrávky 22. min P. Bartoš (Konečný, Deyl), 36. R. Jenčík (Spilar), 40. Hrnka (P. Bartoš), 43. Spilar (R. Jenčík, D. Pašek), 46. D. Pašek - 23. Pšurný (Piroš, Jiří Zeman), 31. Stříteský (Piroš), 39. Hanzl (Martynek). Skalica - Slovensko "20" 7:2 (1:2, 3:0, 3:0), branky a nahrávky: 12. min Preisinger (Barák), 30. Lažo (Preisinger, Vyrúbalík), 36. Šátek (Kutálek), 36. Obdržálek (M. Sloboda, Vyrúbalík), 51. Obdržálek (M. Sloboda, Stieler) - 6. Rehák (Koyš, Skalický), 16. Skalický (Koyš, Černák).

Konečné pořadí 20. ročníku RONA CUP 2013 - Memoriál Pavla Demitru 1. HC Košice 6 bodů (skóre 14:7) 2. HK 36 Skalica 5 bodů (skóre 17:10) 3. PSG Zlín 3 body (skóre 12:12) 4. Dukla Trenčín 2 body (skóre 8:8) 5. HC Verva Litvínov 2 body (skóre 7:10) 6. Orange 20 Slovensko 0 bodů (skóre 6:17)

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Do zápasu s Trenčínem nastoupila značně omlazená sestava. Ze starších hráčů hráli jen Köhler, Melenovský a Kubiš. Opět jsme měli poslepovanou sestavu, hra nebyla špatná, ale chyběla nám zkušenost. Zápas měl nasazení, ale chyběl klid v koncovce, což se projevilo na začátku utkání. Podařilo se nám otočit nepříznivý vývoj zápasu, což si u této mladé sestavy velmi cením. Kluci se nevzdali, bojovali a nakonec jsme zaslouženě vyhráli."