pátek 04. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani porazili potřetí v sezoně Kometu a v play off se utkají s Třincem

Hokejisté PSG Zlin vyhráli v utkání 52. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Kometa Brno 4:2 na jeho ledě a v konečném účtování základní části obsadili sedmé místo se ziskem 81 bodů. Zápas v Brně byl plný zvratů, Berani s gólmanem Petrem Zavadilem šli do vedení již v 5. minutě, ale Kometa ve druhé části srovnala v přesilovce stav a na začátku třetí třetiny zásluhou opět využité početní výhody se dostala do vedení. Veselý a spol. se nevzdali a třemi góly dovedli duel do vítězného konce. Branky zaznamenali Jiří Ondráček, Robert Říčka, David Šťastný a Filip Čech. Tým PSG Zlín se utká v předkole play off s týmem HC Oceláři Třinec, série se hraje na tři vítězná utkání a začíná již v pondělí 7. března úvodním zápasem na ZS Luďka Čajky ve Zlíně.

52. kolo / pátek 4. 3. 2016 / 18:20
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
2:4
(0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 36. min V. Němec (Špirko, J. Káňa II), 41. H. Zohorna - 5. Ondráček (Maruna, O. Horák), 43. Říčka (Žižka, Matějíček), 48. D. Šťastný (Čachotský), 53. F. Čech (Matějíček, Čachotský). Rozhodčí: R. Čech, Fraňo – Frodl, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Střely na branku: 22:23. Zblokované střely: 11:14. Hity: 11:9. Vhazování: 24/48 (50%) - 24/48 (50%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:4.

HC Kometa Brno: Falter - Kuboš, Kozák, Kováčik, Dujsík, Štindl, Malec, Trška, Mikyska - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - H. Zohorna, J. Hruška, Ostřížek - P. Mrázek, Raška, Havránek - R. Zohorna, Dočekal, Burian. Trenéři: Zábranský, Pešout, Pokorný.

Berani Zlín: Zavadil - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Hokejisté Zlína začali čtvrté derby s Kometou v sezoně aktivně a již v patnácté vteřině minul ve slibné příležitosti Bukarts. Střelecký účet utkání se otevřel v 5. minutě, když Ondráček netypicky vystřelil od modré čáry a kotouč se zastavil až v brněnské síti. Kometa se snažila o rychlou odpověď, ale Káňa se Špirkem si nerozuměli v kombinaci. Domácí hráli po faulu kapitána Veselého úvodní přesilovku zápasu, gólman Zavadil si poradil se střelami Kováčika od modré čáry. Berani se ubránili a rovněž dostali možnost početní výhody, když za katr odešel bek Trška. Zlínští se usadili v útočné třetině, ale nejvážnější byla rána Marušáka. Ve 13. minutě se ocitl po křizném pasu úřed Falterem rychlík Říčka, domácí gólman skvěle zasáhl betonem. Kometa v závěru třetiny ožila, Zavadil předvedl několik dobrých zákroků, tvrdou ránu Němce lapil do lapačky. Před první sirénou nedotáhl Dočekal kličku před zlínským gólmanem.

Domácí začali druhou třetinu náporem a před Zavadilem bylo pořádně horko. V koncovce neuspěl Raška, následně Radim Zohorna mířil mimo. V polovině utkání se do puku opřel Dujsík a Zavadil zachránil ramenem. Berani hráli druhou přesilovku, ale Kometa se dobře bránila a prakticky Zlín k ničemu nepustila. Hosté paradoxně zahrozili až při rovnovážném počtu hráčů na ledě, po akci Čachotského zůstal před bránou volný Šťastný, ale netrefil skákající kotouč. Následně Holík s Bukartsem se dostali do brejku dva na jednoho, ale finální přihrávka z hole lotyšského forvarda byla nepřesná. Brno srovnalo stav v 36. minutě zásluhou využité přesilovky. Za pouhých 13 vteřin potrestal Marunův faul Němec, který propasíroval kotouč za Zavadila po ideálním pasu od Špirka. V závěru druhého dějství ještě při zkrácené početní výhodě trefil Kováčik tyčku.

Brno využilo na začátku třetí třetiny zbytek přesilovky a strhlo vedení poprvé na svou stranu. Hynek Zohorna po skrumáži poslal kotouč do odkryté brány. Početní výhodu vzápětí využili i Berani, když se prosadil ve 43. minutě nadvakrát Říčka po předchozí střele Matějíčka od modré a srovnal stav. Rozhodující gól utkání přišel v čase 47:23 minuty, nejdříve před Zavadilem zaváhal v obrovské šanci Špirko, aby z následného protiútoku Šťastný propálil z pravého kruhu Faltera. Pojistku pro tři body pro hosty přidal v 56. minutě Čech, který uklidil do brány odražený kotouč od mantinelu. Zlínští měli závěr utkání ve své režii, Roman Vlach ještě neproměnil trestné střílení, ale Berani si připsali třetí výhru v sezoně nad Kometou.

Nejlepší hráči utkání: Martin Dočekal - Petr Holík.

Martin Pešout (asistent trenéra HC Kometa Brno): „Nechci zlehčovat utkání extraligy, ale v uvozovkách o nic nešlo. Zápas měl vysoké tempo, hodně se bruslilo. Kontaktů bylo z výše uvedených důvodů méně. Pro nás je velké pozitivum, že jsme stačili Zlínu, i když jsme poslali do hry šestnáctiletého obránce Mikysku a sedmnáctiletého útočníka Havránka. Oba se zápasu zhostili výborně a jsou velkou devízou Komety do budoucna. Jsme rádi, že jsme nemuseli hrát na doraz a klepat se. Mohli jsme si v klidu na pondělní zápas odpočinout.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Na obou mužstvech bylo vidět, že soutěž začíná až v pondělí. Utkání mělo sice dobré tempo, ale hráči mělo v podvědomí, že se nesmí zranit. Pro diváky to bylo určitě pěkné utkání s mnoha brankami. My jsme byli efektivnější, proto jsme dnes zvítězili.“