neděle 22. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani předvedli senzační obrat s Libercem i zásluhou lotyšské smršti a vítězné trefy Honejska

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 16. kola Tipsport extraligy nad týmem Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodloužení a po šesti prohrách se Severočechy v řadě se radují z výhry. Po bezbrankové úvodní třetině třetině dali Bílí Tygři během 52 vteřin dva góly a tento stav vydržel až do 58. minuty. Zlínští hokejisté předvedli parádní finiš, když zásluhou lotyšské smršti při power play nejdříve snížili a šestnáct vteřin před třetí sirénou vyrovnali. Berani rozhodli o bonusovém bodu ve čtvrté minutě prodloužení. Branky dali Roberts Bukarts, Ralfs Freibergs a Antonín Honejsek. Zlín hraje v pátek 27. října v dalším kole na ledě Komety.

16. kolo / neděle 22. 10. 2017 / 15:00
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
3:2p
(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 58. min Roberts Bukarts (D. Šťastný), 60. Freibergs (Ferenc, D. Šťastný), 64. Honejsek (Freibergs) - 21. L. Krenželok, 22. Redenbach (Šmíd). Rozhodčí: Mrkva, M. Novák - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: bez. Diváci: 3 443. Střely na branku: 19:30. Zblokované střely: 5:10. Hity: 9:4. Vhazování: 28/70 (40%) - 42/70 (60%). Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - Okál, P. Sedláček, Fořt - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Ondráček, Fryšara, Kubiš - Klhůfek, Popelka, Rihards Bukarts. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Will - Havlín, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner - Bulíř, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Bartovič - Lakatoš, Jašek, Ordoš - J. Stránský, D. Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán, Mlejnek.

Nejlepší hráči: Jakub Ferenc - Roman Will.

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Musím pochválit celý tým, že to za nepříznivého stavu nezabalil. Liberec byl velmi silný soupeř, těžko jsme se prosazovali především v osobních soubojích. Vůle týmu rozhodla, že jsme zápas srovnali a pomohlo nám i štěstí v power play. Jsme rádi za zisk druhého bodu a je to satisfakce za zápas v Liberci během první čtvrtiny. Tam jsme nechali všechny tři body.“

Filip Pešán (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec): „Odehráli jsme výborný zápas. Po celý jeho průběh jsme byli o chlup lepší, tahali jsme celý zápas za delší konec. Měli jsme proměnit šance a utkání by dopadlo zcela jinak. Domácí sáhli k odvážnému tahu, dlouho před koncem utkání hráli power play. Tento tah jim vyšel a vstřelili nám dvě branky. V prodloužení jsme opět neproměnili šance a byli jsme potrestaní tím, že místo tří bodů máme pouze jeden.“