pátek 11. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani přišli šest vteřin před koncem o výhru, nakonec padli v prodloužení

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 19. kola Tipsport extraligy s týmem HC Dynamo Pardubice 4:5 po prodloužení a z dobře rozehrané partie získali pouhý bod. Berani vedli ještě 25 vteřin před koncem třetí třetiny 4:2, ale v závěru základní hrací doby předvedli nevídaný kolaps. Pardubice sáhly ke hře bez brankáře, daly kontaktní gól a šest vteřin před třetí sirénou dokonce srovnaly stav. Vlachův soubor v prodloužení chyboval v rozehrávce a Dynamo nakonec získalo ze ztraceného zápasu výhru a dva body. Branky Zlína zaznamenali Roman Vlach, Oldrich Kotvan a Roberts Bukarts. Tým PSG Zlín hraje v neděli 13. listopadu na ledě mistrovského Liberce.

19. kolo / pátek 11. 11. 2016 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Dynamo Pardubice Pardubice
4:5p
(1:1, 0:1, 3:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 3. min Kotvan (Bukarts, Říčka), 49. Roman Vlach (Honejsek, Blaťák), 51. Roman Vlach (Honejsek, Kubiš), 53. Kubiš (P. Holík) - 1. Nahodil (Klimenta), 35. Klimenta (Hubáček), 60. Rolínek (Redenbach, Schaus), 60. Nahodil (Redenbach, Rolinek), 62. D. Tomášek. Rozhodčí: R. Čech, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: bez. Diváci: 4 324. Střely na branku: 32:27. Zblokované střely: 16:7. Hity: 10:11. Vhazování: 42/76 (55%) - 34/76 (45%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:5.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - J. Ondráček, Podešva, O. Veselý - Gago, Popelka, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, D. Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice: Klouček - Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, L. Havlík, Leduc, T. Bokroš - P. Sýkora, Redenbach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Bárta, T. Kaut, M. Rohlík. Trenéři: P. Rohlík, Mikeska.

Nejlepší hráči utkání: Roman Vlach - Petr Čáslava.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Kromě první třetiny, kdy jsme hráli špatně, jsme další dvě třetiny byli o něco lepší než Pardubice. Bohužel, obrat co jsme udělali, jsme si sami pokazili závěrem. Ztracených bodů je škoda, nadřeli jsme se a máme z toho pouze jeden bod. Ukázalo se, že se musí hrát koncentrovaně do poslední vteřiny. Sám jsem něco podobného zažil coby hráč na mistrovství světa dvacítek.“

Pavel Rohlík (hlavní trenér a generální manažer HC Dynamo Pardubice): "Na zápas jsme se připravovali a myslím, že jsme splnili to, co jsme si řekli. Akorát mě trošku mrzela zbytečná vyloučení, ze kterých jsme inkasovali branky a potom je také škoda gólu z brejku. Byl jsem minutu před koncem trochu skeptický, ale mužstvo ukázalo, že má sílu. Někteří rádoby experti a zkrachovalí trenéři nám možná nepřejí, nadávají Rohlíkovi, nadávají na hráče. Říkají že máme staré hráče, ale myslím si, že mužstvo je dobře poskládané. Teď jasně ukázalo, že má sílu. Za svými lidmi si stojím a vzkazuju těm všem, co nám nepřejí, že se pletou. Závěr byl infarktový, ale to se v hokeji někdy stává. Při hře bez brankáře jsme vsadili vše na jednu kartu a nakonec jsme v prodloužení slavili."