úterý 08. března 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli napínavou bitvu v nájezdech, Třinec srovnal sérii předkola

Hokejisté PSG Zlín prohráli 2. zápas předkola Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy s týmem HC Oceláři Třinec 3:4 po samostatných nájezdech. Oceláři vyrovnali stav série hrané na tři vítězná utkání. Více než pět tisícovek diváků vidělo strhující podívanou a nervy drásající závěr se šťastným koncem pro hokejisty ze Slezska. Ani osmdesát minut hry nerozhodlo o vítězi dramatické bitvy. Hosté dotáhli v prvních dvou třetinách těsný náskok Zlína a na začátku třetího dějství šli poprvé do vedení. Berani za sedm minut vyrovnali, a když o vítězi nerozhodlo ani dvacetiminutové prodloužení, přišly na řadu nájezdy. V napínavé podívané nakonec hrál hlavní roli třinecký forvard Vladimír Svačina, který se postaral o první bod úřadujícího vicemistra v sérii. Branky zaznamenali Roman Vlach, Petr Holík a Tomáš Čachotský. Za Oceláře se trefili po vypadnutí Havířova ve WSM lize Antonín Pechanec a Petr Kanko. Třetí a čtvrtý zápas série se hraje ve čtvrtek 10. a v pátek 11. března na ledě třinecké Werk Areny.

3:4sn
(1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. min Roman Vlach (Kotvan, O. Veselý), 27. P. Holík (Bukarts, Říčka), 51. Čachotský - 13. Dravecký (Kopecký, Galvas), 36. Pechanec (Svačina, Kanko), 44. Kanko (Pechanec), rozhodující nájezd Svačina. Rozhodčí: Hodek, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Diváci: 5 475. Střely na branku: 44:45. Zblokované střely: 11:19. Hity: 18:16. Vhazování: 41/92 (45%) - 51/92 (55%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, O. Horák, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Slovák, Galvas, Nosek, Jank, Hrabal, Stehlík (25. min L. Doudera) - Kopecký, Plíhal, Dravecký - Kanko, Pechanec, Svačina - Rákos, Polanský, Adamský - Matuš, Kovařčík, Rufer. Trenéři: Dopita, Mucha.

Nejlepší hráči utkání: Roberts Bukarts - Antonín Pechanec

Samostatné nájezdy: 1. série: Polanský -, Čachotský +, 2. série: Svačina +, Bukarts -, 3. série: Dravecký +, P. Holík +, 4. série: Čachotský -, Svačina +.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Rozhodly přesilové hry. Za stavu 2:1 jsme měli tři oslabení za sebou, což nás stálo hodně sil, potom jsme dostali dva góly a tam se zápas lámal. V prodloužení měli asi více šancí hosté, i když my jsme taky trefili tyčku, ale aktivnější byli třinečtí hráči. Nájezdy už jsou bohužel loterie.“

René Mucha (trenér HC Oceláři Třinec): „Dneska jsme měli určitě lepší pohyb než včera. Byli jsme taky úspěšnější v osobních soubojích, a hlavně se nám dařily přesilovky, což pro nás bylo velké pozitivum. Další věc je, že v prodloužení jsme byli aktivnější. Šli jsme si za tím a nájezdy pro nás byly tak trošku zadostiučiněním, právě za to prodloužení.“