čtvrtek 18. srpna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt, Jakub Kudláč

Berani prohráli podruhé v přípravě se Slovanem

Hokejisté PSG Zlín prohráli v přípravném zápase na ledě účastníka KHL Slovanu Bratislava 2:5 a neoplatili soupeři prohru z vlastního ledu 2:3. Berani dokázali dvakrát srovnat těsný náskok domácího týmu, nicméně na třetí gól Slovanu ve 29. minutě již nenašli odpověď. Belasí přidali ve třetí třetině další dva góly a nakonec vyhráli 5:2. Branky Zlína zaznamenali Martin Podešva a Antonín Honejsek. Hosté se radovali alespoň v doplňkových samostatných nájezdech, kde se trefil jako jediný Honejsek. Svěřenci Rostislava Vlacha se představí v příštím týdnu dvakrát doma, v úterý 23. srpna od 18 hodin změří síly s Olomoucí, o dva dny později se utkají se slovenským Zvolenem.

příprava / čtvrtek 18. 8. 2016 / 19:00
HC Slovan Bratislava Slovan Bratislava - Berani Zlín Zlín
5:2
(2:1, 1:1 2:0)
Branky a nahrávky: 4. min Cheechoo (Meszároš, Lušňák), 12. Taffe (Kundrátek, Meszároš), 51. Smoleňák (Taffe), 60. Petráš (Lušňák) – 11. Podešva (Matějíček), 28. Honejsek (Blaťák). Rozhodčí: Goga, Fridrich – Tvrdoň, Stanzel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: bez. Diváci: 3 730. Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

HC Slovan Bratislava: Pogge – Meszároš, Kundrátek, Němeček, Luža, Rosandič, Bačík – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – Skalický, Lušňák, Petráš – Valský, Šiška, Kubalík – Vopelka, M. Hlinka. Trenéři: M. Říha st., Stantien, Jendek.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Bořuta, Blaťák, Holomek, Horák - Bukarts, Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Veselý - Štumpf, Podešva, Okál - Šťastný, Karafiát, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Pro domácí celek to byl poslední zápas před startem nového ročníku KHL, Berani byli proti nadupané sestavě Slovanu outsidery. A úvod podle toho vypadal. Belasí v úvodních minutách na ledě vládli a brzy šli do vedení. Trefil se někdejší nejlepší střelec NHL Jonathan Cheeecoo. Zlín dokázal srovnat v 11. minutě z nenápadné akce, střelou z kruhu uspěl Martin Podešva. Bohužel hned vzápětí byl vyloučen Šťastný a do minuty domácí zase vedli, Jeff Taffe parádní ránou zavěsil pod víko.

V úvodu prostředního dějství hráli hosté tři po sobě jdoucí početní výhody, a v té třetí dokázali opět srovnat krok. Při přečíslení uspěl pokusem na vzdálenější tyč Antonín Honejsek. Ale neuběhla ani minuta a Slovan zase vedl. Zásluhou Tomáše Kubalíka.

Znovu vyrovnat mohlo PSG ve 46. minutě při přečíslení. Horák svou střelu z první umístil dobře k tyči, gólman Pogge se ale ještě lépe přesunul. V závěru zápasu ještě žlutomodří inkasovali dvakrát, nejprve uspěl Radek Smoleňák, šest vteřin před koncem uzavřel gólový účet Samuel Petráš. Ten dorazil puk za bezmocného Štůralu, jenž zůstal po předchozí ráně pukem do masky otřesen.

Skupinku zlínských fandů potěšila alespoň výhra v samostatných nájezdech 1:0, svou typickou kličkou rozhodl Antonín Honejsek.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zápas měl dobré tempo, jenom ze začátku hry jsme byli trošku ustrašení. Poté se hra částečně zlepšila, vytvořili jsme si nějaké šance. Soupeř byl produktivnější, z toho mála šancí vytěžil pět gólů. My jsme naopak v koncovce trochu váhali, zbytečně jsme kombinovali místo střel."