neděle 27. listopadu 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli poosmé v řadě, rozhodl bleskový nástup Hradce

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 25. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 1:4 a z výhry se neradovali již osmý zápas v řadě! O vítězství Východočechů rozhodl rychlý nástup do utkání, neboť Zlín inkasoval do 12. minuty tři góly a brankář Tomáš Štůrala odjel z ledu. Jeho místo zaujal Libor Kašík, jehož zásluhou vedení Mountfieldu dále nenarůstalo. Berani zaznamenali jediný gól ve 47. minutě, podeváté v sezoně se trefil Petr Holík. Tým PSG Zlín klesl v tabulce na předposlední třinácté místo a v příštím kole se utká v pátek 2. prosince doma s Karlovými Vary.

25. kolo / neděle 27. 11. 2016 / 17:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
4:1
(3:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. min Červený (Vydarený, Pláněk), 9. Dragoun (Vydarený, Pláněk), 12. Dragoun (Jarůšek, Dietz), 37. Köhler (Newton) - 47. P. Holík (D. Šťastný, Marušák). Rozhodčí: Hradil, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 711. Střely na branku: 27:16. Zblokované střely: 9:6. Hity: 15:8. Vhazování: 37/69 (54%) - 32/69 (46%). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Köhler – Jarůšek, Dragoun, T. Knotek – P. Beránek, Šafránek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Berani Zlín: Štůrala (12. min Kašík) - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Holomek, Blaťák, Bořuta, O. Horák - Bukarts, P. Holík, O. Veselý - Kubiš, Chytil, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, D. Šťastný - Gago, Podešva, Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Zlín hrál již ve 3. minutě úvodní přesilovku po prohřešku domácího kapitána Šimánka. Od modré čáry pálil Holomek, k odražené střele se dostal Ondráček, ale ve slibné příležitosti nepřekonal hradeckého gólmana Rybára. Mountfield otevřel střelecký účet zápasu v 6. minutě, pumelici Vydareného úspěšně tečoval mezi Štůralovy betony Červený. Východočeši převzali po vedoucím gólu iniciativu a vyzkoušeli pozornost Štůraly po střelách Jarůška a Newtona. Zlín inkasoval druhý gól v 9. minutě, střela Vydareného od modré čáry se odrazila od mantinelu a do branky doklepl kotouč nekrytý Dragoun. Berani se nadále trápili v koncovce, šanci Bukartse vyrazil pohotově Rybár. Hradec zvýšil vedení ve 12. minutě, po skvělé akci Dragoun měl před sebou zcela prázdnou bránu. Štůralu po této inkasované brnace nahradil ve zlínské kleci Kašík. Hned se ocitl během oslabení v palbě střel, skvělý zákrok předvedl po dorážce Jarůška. Kapitán Veselý měl v 16. minutě na holi snížení, ale domácí brankář betonem zakročil.

Hradec zůstal při chuti i ve druhé třetině. Domácí se dostali do rychlého brejku ve 26. minutě, ve stoprocentní příležitosti Knotek minul. Na druhé straně se ocitl zcela sám před domácím brankářem Veselý, ale nastřelil jen domácího brankáře. Kašík držel stále čisté konto, uspěl proti střele Pláňka a zabránil i hattricku Dragouna, když reflexivně vyrazil pravým betonem kotouč do bezpečí. Berani neskórovali ani z další přesilovky, Horák pálil bez přípravy, ale bezchybného Rybára nepřekonal. Mountfield navýšil vedení zásluhou využité přesilovky, v 37. minutě potrestal faul Žižky z dorážky exzlínský Köhler. Kašík předtím odolal sprše střel domácích hráčů. Zlínský gólman poté předvedl několik skvělých zákroků a měl velkou zásluhu, že vedení Východočechů dále nenarůstalo. Zuby si na něm vylámali Knotek, Šafránek i Pláněk.

Berani zkorigovali ve třetí třetině nepříznivý stav. Ve 47. minutě se střelecky prosadil devátým gólem v sezoně Holík, když dostal nahrávku před bránu a přesně zakončil střelou zápěstím. Hosté již další góly nepřidali, Říčka, Kubiš i Bukarts tentokrát Rybára nepřekonali. Zlín prohrál již poosmé v řadě a střelecky se stále trápí. V sedmi posledních zápasech vstřelil pouhé čtyři góly!

Nejlepší hráči utkání: Michal Dragoun - Petr Holík.

Tomáš Martinec (asistent trenéra Mountfield HK): "Do utkání jsme šli s pokorou a respektem k soupeři. Věděli jsme, že Zlínu se v poslední době nedaří. Trochu jsme se zápasu báli, chtěli jsme potvrdit vítězství v Třinci, a to byl i důvod, proč jsme začali velmi dobře. První třetinu jsme sehráli skvěle, což rozhodlo. Za vítězství jsme moc rádi a musíme poděkovat fanouškům. Podporovali nás až do konce, i když druhá polovina z naší strany již nebyla tak dobrá jako ta úvodní.“

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): "Úvodních pět minut bylo z naší strany dobrých. Poté horor, děs, zkrátka jedna z nejhorších třetin, co jsem viděl. Od této doby už se zápas víceméně dohrával, domácí si stav hlídali. Vyměnili jsme gólmana a Libor Kašík nám ve druhé třetině pochytal dalších osm gólů, tam byla jediným světlým momentem naše přesilovka. Poté jsme přeházeli lajny, jenom aby se něco změnilo. Hradec Králové vyhrál zaslouženě.“