úterý 29. srpna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli přípravu na ledě Jihlavy, jediný gól vstřelili až v závěru

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli předposlední přípravný zápas před startem extraligy na ledě staronového účastníka nejvyšší soutěže Dukly Jihlava 1:3. Domácím se podařila odveta za čtvrteční zápas ve Zlíně, který prohráli až v patnácté sérii samostatných nájezdů. Jihlava vedla v utkání již 3:0, když byla lepším týmem a prosadila se v zakončení. Berani se trápili v ofenzivě, nevyužili řadu přesilových her. Jediný gól zaznamenal v závěru obránce Tomáš Žižka. Během první třetiny odstoupil z utkání kvůli zranění útočník Antonín Honejsek. Zlín sehraje generálku před startem extraligy ve čtvrtek 31. srpna na ledě Olomouce.

příprava / úterý 29. 8. 2017 / 18:00
HC Dukla Jihlava Jihlava - Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. min Protasenja (Šidlík, Bryhnisveen), 31. R. Hubáček (Protasenja), 49. Zdráhal (Rys, Hlinka) - 58. Žižka (Ondráček, Okál). Rozhodčí: Pešina, Prážák – Polonyi, Zíka. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 098. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Dukla Jihlava: Škarek – de la Rose, Šidlík, Zdráhal, Ulrych, Suchánek, Bryhnisveen, Kajínek – Macík, Skořepa, Surovka – Čachotský, Seman, Rys – Žalčík, Hlinka, Anděl – Protasenja, R. Hubáček, Váňa. Trenéři: Vlk, F. Zeman, Jaroš.

Berani Zlín: Kašík - Řezníček, Freibergs, Matějíček, Žižka, Ferenc, Padrnos, O. Horák, Dluhoš - Kubiš, Honejsek, Rihards Bukarts - D. Šťastný, Popelka, O. Veselý - Okál, P. Sedláček, Ondráček - Hefka, Gago, Fryšara. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Zatímco staronový účastník extraligy z Jihlavy si přál naladit se v generálce před extraligou na vítěznou notu, pro Berany se jednalo o předposlední přípravný zápas. Zlínští nastoupili v odvetném zápase s Duklou v sestavě s gólmanem Kašíkem a poprvé s juniorem Hefkou. Ve stavu nemocných je útočník Illo, zdravotní šrám trápí zkušeného obránce Noska. Hosté nevyužili na začátku úvodní třetiny dvě přesilové hry, zatímco domácí při úvodní přesilovce skórovali. Novic Hefka odešel za podražení na trestnou lavici a za necelou minutu lovil gólman Kašík kotouč ze své sítě. Ránu Šidlíka od modré čáry dorazil do sítě běloruský forvard Protasenja. Jihlava poté promarnila zvýšení náskoku, když po rychlém brejku minul trestuhodně odkrytou bránu Hlinka. Veselý a spol. byli v ofenzivě neškodní a nevypracovali si ani gólové příležitosti.

Úvod druhé dvacetiminutovky patřil Zlínu a domácí pouze zásluhou gólmana Škarka neinkasovali. Berani nevyužili další přesilovky, rány obránců Žižky, Matějíčka i Freibergse v síti neskončily. Dukla přidala v polovině střetnutí druhý gól. Po přesné nahrávce Protasenji střílel v 31. minutě z prostoru mezikruží Radek Hubáček přesně do horního růžku Kašíkovy svatyně. Vzápětí Protasenja nepřidal v početní výhodě další branku a domácí s přehledem uhájili dvoubrankový náskok do druhé sirény.

Hosté nevyužili ve třetí části dvojnásobnou přesilovku, navíc inkasovali třetí gól. Po rychlém přečíslení dva na jednoho prostřelil Kašíka střelou zápěstím ve 49. minutě Zdráhal. Tým Aukro Berani vstřelil dvě minuty před koncem základní hrací doby alespoň čestný gól, když obránce Žižka najel do volného prostoru a střelou nad ledem překonal do té doby bezchybného Škarka.

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Zápas nabídl spíše boj než hokejovou krásu. Vytvořili jsme si šance v přesilových hrách, ale zůstaly bohužel nevyužity. Inkasovali jsme první takový nepodařený gól, nicméně průběh utkání byl vcelku vyrovnaný. Stínem bylo zranění útočníka Tondy Honejska, který nedohrál první třetinu. O sestavě pro extraligu máme vcelku jasno, otazníky jsou pouze v souvislosti se zdravotním stavem u některých hráčů."