neděle 04. března 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli těsně v Plzni, v předkole play off se utkají s Olomoucí

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v utkání 52. kola Tipsport extraligy na ledě vítěze základní části týmu HC Škoda Plzeň 2:3. Berani se přetahovali s Indiány o vedení. Veselý a spol. šli do vedení v závěru první třetiny, ale Západočeši odpověděli za pouhých 20 vteřin. Indiáni se dostali ve 32. minutě poprvé do vedení, ale Zlín srovnal krok za necelou minutu. Plzeň dala vítězný gól paradoxně v oslabení v závěru druhé třetiny, když rozhodl Tomáš Vracovský. Ve třetí periodě již branka nepadla, Plzeň si po tříbodové výhře připsala bodový rekord po základní části v podobě 107 bodů. Obě branky zaznamenal Zdeněk Okál. Tým Aukro Berani Zlín skončil v základní části na devátém místě a v předkole play off se utká v moravské bitvě s Olomoucí. Série hraná na tři vítězná utkání začíná již v úterý 6. března na Hané.

52. kolo / neděle 4. 3. 2018 / 16:20
HC ŠKODA Plzeň Plzeň - Berani Zlín Zlín
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. min T. Kubalík (Mertl), 32. Stach (Kadlec, Moravčík), 39. Vracovský (Kratěna, D. Sklenička) - 19. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs), 32. Okál (Roberts Bukarts, D. Šťastný. Rozhodčí: Bejček, Pražák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7 307. Střely na branku: 18:32. Zblokované střely: 14:10. Hity: 18:12. Vhazování: 30/65 (46%) - 35/65 (54%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC ŠKODA Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Kvasnička, Jones, J. Kindl - Indrák, Kratěna, Stach - T. Kubalík, Mertl, Kantner - D. Kindl, Kracík, Schleiss - Hollweg, Kodýtek, Vracovský - Pour. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík, Vlasák.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Řezníček, Žižka, Valenta, Gazda - Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts - J. Ondráček, Fořt, Honejsek - Kubiš, Fryšara, O. Veselý - Klhůfek, Popelka, P. Sedláček. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Zápas začal v rychlém tempu, hned po úvodním buly se dostali Indiáni do rychlého přečíslení, ale pokus Moravčíka z mezikruží nevyšel, na druhé straně střela Fryšary skončila na betonu domácího brankáře Miroslava Svobody. Berani měli velkou příležitost v 7. minutě, když pálil bez přípravy Sedláček, ale Svoboda ránu vyrazil. Plzeňský gólman ve 13. minutě zaváhal při rozehrávce za bránou a na poslední chvíli hasil na brankovišti střelu Okála. Úvodní přesilovku hráli domácí, ale velké šance měl Zlín. Ondráček neuspěl v koncovce, následně střela Fořta ze samostatného úniku v oslabení skončila po zákroku Svobody na tyčce. Rušno bylo i před Kašíkem, nebezpečnou střelu Mertla gólman Zlína zneškodnil. Střelecký účet utkání otevřeli hosté, za 40 vteřin potrestali Moravčíkův faul, když Okál mířil přesně k levé tyčce. Plzeň bleskurychle srovnala krok, za pouhých 20 vteřin si nahození Kubalíka nešťastně tečoval do vlastní brány Matějíček.

Zlín se dostal na začátku druhé třetiny do přečíslení a v souboji Fořta se Svobodou podruhé vyhrál gólman Plzeň. Ve 24. minutě Kašík vyrážečkou vyrazil střelu veterána Kratěny. Berani hráli poté dvě přesilové hry v řadě, ale neúspěšně. Přišel zákonitě trest a domácí opět strhli vedení na svou stranu. Ve 32. minutě Stach po tlaku elitní formace mířil přesně pod horní břevno zlínské svatyně. Za necelou minutu však bylo pět vyrovnáno, k odraženému puku se dostal před bránou Okál a bekhendem vstřelil do odkryté brány druhý gól v utkání. Západočeši zahrozili v závěru druhé periody v oslabení, nejdříve Schleiss a Sklenička ještě neuspěli, ale poté se nemýlil z přečíslení Vracovský.

Okál byl na začátku třetí třetiny blízko hattricku, ale neusměrnil kotouč po ráně Ference do sítě. Indiáni uzamkli soupeře v přesilové hře, když za katrem pykal Matějíček. Slibnou příležitost měl Indrák, vzápětí neprotlačil kotouč do sítě Mertl. Zlín měl k dispozici 32 vteřin dvojnásobnou přesilovku pět na tři, ale Indiáni oslabení zvládli. Těsná výhra vítěze základní části zůstala až do závěrečné sirény, Beranům k bodům nepomohla ani závěrečná power play.

Nejlepší hráči: Tomáš Vracovský - Zdeněk Okál.

Jiří Hanzlík (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Kromě první třetiny jsme nebyli lepším týmem. Měli jsme velké množství oslabení, na týmu jsou znát dlouhodobá zranění hráčů, chybí tam záskok. Ten náš hokej není takový, jako byl v první půlce sezony. Teď budeme mít pauzu, budeme čekat na stav zraněných hráčů a chystat se na play off."

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Poslední kolo mohlo rozhodnou hodně věcí. My jsme chtěli vyhrát a mít šanci na šestku, což se nám bohužel nepodařilo. V první třetině nám to nebruslilo, ve druhé třetině jsme se zlepšili, ale museli bychom zlepšit produktivitu v přesilovkách. Jsme rádi, že jsme postoupili do předkola, a chystáme se na soupeře. Když si vybavím, jaké byly prognózy před sezonou, kam nás všichni zařadili. Jsme rádi, že jsme dokázali, že nehrají jen jména. Náš tým má charakter a na ledě to ukázal.“