neděle 15. března 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli třetí zápas čtvrtfinále play off. Kometa jde do vedení v sérii zásluhou Honejska

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve třetím zápase čtvrtfinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy s Kometou Brno 1:2. Zlín šel do vedení v polovině úvodní třetiny, ale hosté srovnali krok. Dramatickou bitvu rozsekl ve 27. minutě v přesilové hře exzlínský útočník Antonín Honejsek, když za 18 vteřin potrestal faul kapitána Čajánka. Těsný náskok Komety vydržel až do závěrečné sirény. Branku Zlína zaznamenal Roman Vlach. Čtvrtý duel série se hraje v pondělí 16. března od 18:20 hodin opět na ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Brno se ujalo v sérii hrané na čtyři vítězná utkání vedení 2:1.

ČF3 / neděle 15. 3. 2015 / 15:30
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
1:2
(1:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. min Roman Vlach (A. Holík) - 23. Ptáček (J. Káňa II, Mrázek), 27. Honejsek (Malec). Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 7 000 (vyprodáno). Střely na branku: 23:29. Zblokované střely: 11:9. Hity: 19:6. Vhazování: 31/57 (54%) - 26/57 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Berani Zlín: Štůrala - A. Holík, Žižka, Marušák, Urbanec, Kotvan, Řezníček - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Okál, Leška, Köhler - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, P. Sedláček, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout, Beran.

Zlínští trenéři udělali před třetím zápasem tři změny v sestavě. Do obranných řad naskočili Aleš Holík a Urbanec, do útoku se vrátil po otřesu mozku Kubiš. Třetí bitva na moravském poli začala v rychlém tempu. Hned v úvodních minutách zahrozili Roman Vlach a na druhé straně Zohorna. Ve 4. minutě se prodral do slibné šance Mrázek, ale nedokázal přehodit ležícího gólmana Štůralu. Kometa vytěžila ze situace úvodní přesilovku, neboť Aleš Holík úmyslně posunul bránu. Berani se ubránili a v 9. minutě otevřeli střelecký účet zápasu. Nahození Aleše Holíka úspěšně tečoval za Čiliakova záda Roman Vlach. Inkasovaný gól hosty nesrazil a vybídl je k větší aktivitě, z levého křídla vystřelil Burian a pohrozil i kanonýr Ton. Snahu hostí o vyrovnání zbrzdil faul Buriana, nicméně Brno se ubránilo stejně jako při další přesilovce domácích. Zlín uhájil jednobrankové vedení, i když více ze hry měli hosté.

Na začátku druhého dějství předvedl skvělý zákrok Čiliak, když vyrazil střelu Aleše Holíka po ledě. Hosté ve 23. minutě srovnali stav, Káňa najel do pásma a najetý bek Ptáček nedal zlínskému gólmanovi šanci. Zlínu nešly v utkání přesilovky, ale při rovnovážném stavu ve 27. minutě spálil dvě obrovské šance. Z bezprosřední blízkosti neprotlačil kotouč za Čiliakova záda kapitán Čajánek, vzápětí Jakub Svoboda v prostoru mezikruží mířil vedle. A přišel trest, neboť Kometa za pouhých 18 vteřin využila početní výhodu. Bývalý zlínský útočník Honejsek využil situace, že před ním upadl Urbanec, najel si do střelecké pozice a nezaváhal. Hosté měli hru pod kontrolou, rozhodčí vylučovali jen zlínské hráče a hosté hráli v těsném sledu přesilovky. Jednogólový náskok Brna zůstal i po čtyřiceti minutách hry.

Třetí třetina již příliš vzruchu nepřinesla. Obhájci titulu se nemohli dostat do obranného pásma hostů, Kometa pozorně bránila střední pásmo. Čajánek a spol. pohořeli v koncovce. Ve 42. minutě nevyužil brejk po Marušákově pasu Okál, když mířil vedle. Hosté byli aktivnější a mohli těsné vedení ještě navýšit, ale Štůrala byl proti. Efektivně lapil do lapačky bekhend Koreise i příležitost Dočekala. Hosté nepouštěli zlínské hokejisty do šancí a Berani již zápas do nastaveného času nedotáhli. Největší pozornost v závěru vzbudila světlice v táboru fanoušků Brna, po které zakryla oblaka dýmu zimní stadion.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Štůrala - František Ptáček.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Když jsme vedli v úvodu 1:0, tak jsme měli nějaké šance, které jsme neproměnili. Dostali jsme dva trochu smolné góly. Výkon z naší strany nebyl hodný play off, byl to spíše takový průměrný extraligový výkon. Na soupeře jako je Brno to samozřejmě nestačí. Myslím, že Kometa dnes vyhrála zaslouženě.“

Vladimír Kýhos (hlavní trenér HC Kometa Brno): „Jeli jsme do Zlína s tím, že urveme jeden ztracený zápas na domácím ledě, což se nám také povedlo. Úvodní gól s námi neotřásl. Ve druhé třetině jsme mohli vedení ještě zvýšit. Oba týmy zradila střelecká muška. Jsme spokojeni, chválím všechny kluky od Marka Čiliaka až po Petra Mrázka.“