úterý 13. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli v přípravě na ledě Vítkovic, dvakrát se trefil Petr Holík

Hokejisté PSG Zlín podlehli ve druhém přípravném zápase před startem extraligy v ostravské ČEZ Areně s Vítkovicemi 2:5. Severomoravané vedli ve 24. minutě již 3:0 a Berani nedokázali obrátit nepříznivý vývoj zápasu. Obě branky PSG vstřelil útočník Petr Holík. Trenér Rostislav Vlach opět zkoušel mladé hráče, volno dostali například kapitán Čajánek, dále Balaštík, Veselý a Marušák. Zlín hraje od čtvrtka do soboty na letním mezinárodním turnaji Rona Cup v Trenčíně, kde se postupně utká se Skalicí, Košicemi a pořádajícím Trenčínem.

příprava / úterý 13. 8. 2013 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
5:2
(2:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. min Kuscera (Šedivý), 14. Húževka (Vandas), 24. Húževka (Strapáč), 26. Svačina, 58. Strapáč – 26. Holík (Honejsek), 35. Holík (Köhler) Rozhodčí: R. Janda, Trombík – T. Janda, Morave. Vyloučení: 6:6. Využití: bez. Diváci: 1 358. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář – Punčochář, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Pastor, Dudáš, Kovář – J. Káňa, Burger, Zdráhal – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Šedivý - T. Káňa. Trenéři Oremus, Svozil.

Berani Zlín: Horčička - Zámorský, Řezníček, Buchta, Urbanec, Tesařík, Kotvan, Matějíček, Valenta - Štumpf, Leška, Köhler - Honejsek, Holík, P. Sedláček - Okál, Melenovský, Janeba - Kubiš, D. Jurík, Ondráček. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira

Gólový účet zápasu otevřeli Ostravané, když se v polovině osmé minuty trefil za Horčičkova záda Kucsera. Na konci jedenácté minuty šel Zlín do tří, když Köhlera doplnil na trestné lavici Kotvan. Berani se sice nátlaku domácích ubránili, avšak na konci 14. minuty navýšil na 2:0 Húževka.

Na začátku druhé třetiny střelou z mezikruží zkoušel Köhler Šindelářovu pozornost. Tomu se dlouho nedařilo puk zkrotit, Berani byli ale bohužel při snahách dorazit puk neúspěšní. O necelé tři minuty později poslal domácí do třígólového vedení svou druhou trefou Húževka. Tvrdou ránou trefil horní část Horčičkovy klece. Zlín se konečně prosadil ve 26. minutě když Holík protlačil puk mezi Šindelářovými betony. Jeho velení k obratu však vyslyšeno nebylo, když zlínskou radost zmrazil o půl minuty na to Svačina. Ukázkově vystihl přihrávku hostů a Horčičku překonal střelou do horního růžku. Pět minut před koncem druhého dějství se podruhé trefil Holík, po asistenci Köhlera snížil na 4:2.

Ve třetí třetině se hodně vylučovalo. Jedinou branku vstřelil dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou domácí Strapáč, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před zlínskou bránou a pojistil tak výhru svého týmu 5:2. Po zápase ještě následovaly doplňkové samostatné nájezdy. Jediný, kdo se dokázal prosadit, byl zlínský matador Radim Tesařík, a tak si Zlín z Vítkovic odvezl alespoň jednu dílčí radost v podobě vyhraných samostatných nájezdů.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zápas měl průměrnou úroveň. Zkoušeli jsme opět nové hráče v obraně i v útoku. Nepodařil se nám vstup do zápasu, prohrávali jsme brzy 0:2. Poté jsme sice snížili, ale výkon nebyl z naší strany dobrý. V první třetině jsme měli hodně vyloučených hráčů, hráli jsme často v oslabení a stálo nás to hodně sil. Navíc led nebyl příliš kvalitní. Inkasovali jsme góly z dorážek před brankářem, zůstali tam nepokrytí hráči a soupeř toho využil. Ve druhé třetině jsme byli možná aktivnější, soupeře jsme přestříleli. Přesto Vítkovice ze tří střel daly dva góly."