pátek 16. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli ve druhém vystoupení na trenčínském turnaji se slovenským vicemistrem

Hokejisté PSG Zlín podlehli ve druhém zápase trenčínského mezinárodního turnaje RONA CUP - Memoriál Pavla Demitru s Košicemi 2:3. Úřadující slovenský vicemistr prokázal v úvodní třetině lepší zakončení a ujal se dvoubrankového vedení. Berani dvakrát v utkání snížili na rozdíl gólu nicméně vyrovnat se nepodařilo. Branky zaznamenali Petr Leška a Pavel Kubiš. Zlín se radoval v doplňkových samostatných nájezdech, kde Vlachova družina vyhrála 3:2. Tým PSG své vystoupení v Trenčíně zakončí v sobotu 17. srpna od 19 hodin duelem s pořádající Duklou.

RONA CUP / pátek 16. 8. 2013 / 13:00
HC Košice Košice - Berani Zlín Zlín
3:2
(2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. min Spilar (Novák), 17. Konečný (Bartoš, Hrnka), 32. Bartoš (Konečný) – 27. Leška (Balaštík), 43. Kubiš (Leška). Rozhodčí: Stano – Mĺkvy, Gegáň. Vyloučení: 6:6, navíc Deyl (Košice) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení:0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1,3:2.

HC Košice: Hylák – Cebák, Štrbák, Novák, Šeda, Deyl, Macejko, Chovan, M.Takáč – Spilar, Pašek, Jenčík – Bicek, Marcinko, Sojčík – Konečný, Hrnka, Bartoš – Slovák, Češík, Matis. Trenéři Tomko, Kičura.

Berani Zlín: Horčička – Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Kotvan – Balaštík, Leška, Kubiš – Kovařík, Veselý, Čajánek – Štumpf, Melenovský, Čech – Honejsek, Popelka, Ondráček. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

V zápase dvou úřadujících vicemistrů slovenské a české extraligy začaly lépe Košice. Na konci 4. minuty se dostal po zaváhání zlínské obrany do úniku Jenčík, ale v koncovce neuspěl. Udeřilo v 7. minutě, kdy se trefil se štěstím Spilar. Slováci měli více ze hry, Horčička vzápětí vyrazil betonem velkou šanci Sojčíka. Košický útočník se prosadil po křídle před Horčičku a střelou z úhlu překvapil zlínského brankáře, neboť kotouč trefil Horčičkovu masku a poté se odrazil do hostující sítě. Slovenský vicemistr hrál pozorně v defenzívě a v ofenzívě byl velmi nebezpečný. Druhý gól daly Košice při využité přesilovce, za katrem seděl kapitán Čajánek a Konečný střelou z prostoru mezi kruhy prostřelil brankáře Zlína. Horčička v úvodním dějství i přes dva obdržené góly podržel tým, zlikvidoval blafák Jenčíka a šance Pašeka a Hrnky.

Ve druhé třetině se prosadil první útok PSG. O první střelecký úspěch se postaral Balaštík, který z prostoru za brankou vybruslil přd brankáře Hyláka, přihrál k lévé tyčce, kde Leška usměrnil kotouč do odkryté brány. Těsně za polovinou utkání odskočil slovenský tým opět na rozdíl dvou branek. Ve 32. minutě přihrál Konečný kotouč ideálně na hůl Bartoše, který ujížděl osamocený na Horčičku a trefil se přesně pod horní tyčku. Berani nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři v trvání téměř jedné minuty a děkovali gólmanu Horčičkovi, že neinkasovali poté další branky.

Berani se střelecky prosadili hned na začátku třetí třetiny a dokonce v oslabení. Trestnou lavici za podržení zahříval Horák, ale prosadili se Leška a Kubišem. Druhý jmenovaný nadvakrát překonal Hyláka a snížil na rozdíl kontaktního gólu. Zlínu se však přes veškerou snahu srovnat stav do 60. minuty nepovedlo. Největší šanci měl při závěrečné power-play kanonýr Balaštík, ale netrefil prázdnou klec. Tým PSG Zlín se radoval alespoň v doplňkových samostatných nájezdech, kde se trefili Leška, Kubiš a Honejsek. Na druhou stranu vyšli naprázdno Čech a čerstvý reprezentant Zámorský.

Doplňkové samostatné nájezdy: 1. série: Marcinko 1:0, Leška 1:1, 2. série Spilar 2:1, Kubiš 2:2, 3. série: Pašek nedal, Čech nedal, 4. série: Konečný nedal, Honejsek – 2:3, 5. série: Hrnka nedal, Zámorský nedal.

Další výsledky 2. hracího dne: Skalica - Litvínov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0), doplňkové samostatné nájezdy 0:0. Branky a nahrávky: 11. min Lažo (R. Školiak, Preisinger), 26. Obdržálek (R. Školiak, Vyrúbalík), 39. Lažo (Obdržálek, Preisinger), 60. M. Sloboda (Stieler) - 32. Jurčík (Bojer), 39. Hübl (Gerhát, Hora). Trenčín - Slovensko "20" 4:2 (0:1, 1:1, 3:0), doplňkové samostatné nájazdy 0:1. Branky a nahrávky 26. min M. Nemčík (E. Bagin, Troliga), 45. M. Nemčík (F. Nemček, Troliga), 48. Bustin (Broska, Komínek), 60. T. Klíma - 9. Gachulinec (Šimun), 31. Valjent.

Další program 20. ročníka Rona Cupu v Trenčíne - Memoriál Pavla Demitru: sobota 17. srpna: Košice - Litvínov (13), Skalica - Slovensko 20 (16), Trenčín - PSG Zlín (19).

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zápas byl vcelku vyrovnaný. Bohužel nám opět utekl začátek, poté se hra vyrovnala. Náš výkon se zlepšil, vytvořili jsme si střelecké příležitosti. Ve třetí třetině jsme měli více ze hry, ale nedokázali jsme se prosadit v koncovce. V závěru jsme měli při power-play řadu šancí, ale netrefili jsme bránu. Možná se na tom podepsal i horší stav ledu. Zkoušíme optimální složení především v obraně, každý zápas hrajeme v jiné sestavě. Schází nám ještě sehranost a vázne rozehrávka, zkrátka stále ladíme sestavu. V příštím týdnu uděláme první zásah do širokého hráčského kádru."