neděle 21. února 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani prohráli zápas s Motorem gólem z poslední minuty

Zlínští hokejisté v zápase 47. kola Tipsport extraligy 2020/21 vyšli bodově naprázdno. V souboji dvou týmů z chvostu extraligové tabulky prohráli na domácím ledě s celkem Madeta Motor České Budějovice 2:3. Berani prohrávali v polovině utkání již 0:2, ale nevzdali se a zlepšeným výkonem ve třetí třetině srovnali duel. V 54. minutě se začínalo od začátku, ale osudnou se stala závěrečná minuta základní části. Jihočeši za pouhých 24 vteřin využili přesilovku a dali vítězný gól. Žižka a spol. potřetí v sezoně nestačili na staronového nováčka a prohráli osmý zápas z posledních devíti. Rozdíl mezi oběma týmy se snížil šest kol před závěrem dlouhodobé části na pouhých šest bodů. Branky dali Jakub Šlahař a Tomáš Fořt. Zlín hraje v úterý 23. února doma s lídrem extraligy z Třince.

2:3
(0:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. min Šlahař (D. Nosek, J. Ondráček), 54. Fořt (Kubiš, Ferenc) - 18. Z. Doležal (Slováček, R. Přikryl), 30. M. Beránek (Gilbert, Štencel), 60. Voženílek (R. Přikryl). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Fořt (Zlín) na 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 29:34 (10:15, 7:8, 12:11). Zblokované střely: 21:18. Hity: 12:6. Vhazování: 29/65 (45%) - 36/65 (55%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Ferenc, Gazda, D. Nosek (A), Suhrada - Kubiš (A), Fořt, Vopelka - Köhler, Honejsek, Dufek - J. Ondráček, P. Sedláček, Šlahař - Sebera, Karafiát, Dobiáš. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC Motor České Budějovice: Strmeň – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – M. Novák (A), Toman, Z. Doležal – Jonák, D. Voženílek, Holec – M. Beránek, R. Přikryl, Gilbert – Karabáček, P. Novák, Alderson. Trenéři: Prospal, Totter, Hrubec.

První třetina

V duelu dvou týmů ze samého závěru extraligové tabulky začali aktivněji Berani s navrátilci do sestavy Noskem a Pavlem Sedláčkem. Hned v prvních minutách měli vychýlenou mušku Gazda a Šlahař. Na druhé straně pálil nebezpečně obránce Plášil. V 5. minutě se prodral do šance Gilbert, ale brankář Huf předvedl parádní zákrok. Jihočeši se postupem času osmělili a začali zatápět před zlínským brankovištěm. Berani hráli po faulu Štencla úvodní přesilovou hru, ale nejproduktivnější zlínský hráč Honejsek po přihrávce od Šlahaře netrefil odkrytou svatyni a střelecké pokusy Dobiáše a Köhlera úspěchem neskončily. Zatímco Zlín početní převahu nevyužil, staronový nováček extraligy byl v 18. minutě úspěšný. Jihočechům k využití stačilo pouhých 18 vteřin, po rychlé kombinaci pálil přesně z prostoru kruhu Zdeněk Doležal - 0:1.

Druhá třetina

Zlínští ubránili v úvodu zbývající část oslabení. Měli i štěstí, neboť hned po prvním vhazování odmítl Doležal druhý gól, když mířil těsně vedle tyčky. Hokejisté Madety ve 24. minutě pykali za příliš mnoho hráčů na ledě, nicméně domácí z této výhody opět nic nevytěžili. Brankář Strmeň vykryl příležitosti Dufka a Vopelky. Motor zvýšil před polovinou duelu obrátky a před Hufem bylo pořádně horko. Karabáček nastřelil jen zlínského gólmana, po nahození kotouče z hole Tomana se strhla na domácím brankovišti trma-vrma, ale Huf kotouč ukryl pod sebe. Radost pro hosty přišla ve 30. minutě, druhý gól Budějovic posvětil po dlouhém zkoumání videorozhodčí. Huf neudržel kotouč po střele Beránka před brankovou čárou, neboť ho atakoval ve sporné situaci Voženílek - 0:2. Beranům k odvolání gólu nepomohla ani následná trenérská výzva. Zlínu vzaly síly na obrat v utkání zbytečné fauly ve druhé polovině třetiny, naštěstí je Jihočeši před druhou sirénou nevyužili.

Třetí třetina

Toman mohl přidat ve 42. minutě při vlastním oslabení třetí gól Jihočechů, naštěstí pro domácí barvy neskončil kotouč v síti. Po střele Šlahaře zasáhl úspěšně Strmeň a neujala se ani střela Noska od modré čáry. Naději na zvrat přinesl kontaktní gól v 47. minutě. Budějovický brankář neudržel ránu Noska a do odkryté brány úspěšně zakončil Šlahař - 1:2. Berani prahli po vyrovnání a radovali se v 54. minutě.V prostoru mezi kruhu zůstal volný centr Fořt, který přesnou ránou nad lapačku prostřelil Strmeně - 2:2. Rozhodující akce utkání přišla v poslední minutě základní části. Na trestnou lavici odešel v čase 59:01 minuty za hru vysokou holí Šlahař a Motor dal za pouhých 24 vteřin smrtící ránu do zlínských řad. Před bránou clonil Voženílek, po zákroku Hufa se zmocnil kotouče a se štěstím ho zasunul do sítě - 2:3.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Neměli jsme do utkání dobrý vstup, neboť soupeř měl lepší pohyb a odskočil nám o dvě branky. Přesto jsme to nezabalili. Povzbuzovali jsme se, abychom nepříznivý stav zvrátili. To se nám podařilo a ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. Přišlo vyrovnání, ale nešťastný gól v poslední minutě v přesilovce soupeře rozhodl. Bohužel už s tím nic neuděláme, třetí třetina nám nestačila k výhře."

Václav Prospal (hlavní trenér Madeta Motor České Budějovice): "Jsme rádi za vítězství a tři body. Měli jsme zápas velmi dobře rozehraný od prvních minut a byli jsme lepším týmem. Zlínu je však houževnatý soupeř a věděli jsme, že utkání předem nevzdá. Měli jsme v duelu i hluchou pasáž, kdy jsme inkasovali dva góly. V tu chvíli jsme nehráli příliš dobře. Musím ale pochválit tým, že našel cestu k výhře zásluhou využité přesilovky a odvážíme si odsud zaslouženě tři body."