středa 17. února 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani protrhli šňůru šesti proher a porazili Bruslaře potřetí v sezoně

Zlínští hokejisté zabrali a po sérii šesti proher v řadě opět vyhráli! V zápase 45. kola Tipsport extraligy 2020/21 porazili tým Bruslařský klub Mladá Boleslav 3:2 a v letošní sezoně slaví již třetí výhru nad celkem z města automobilů. Berani naposledy vyhráli koncem ledna v Olomouci a poté čekali téměř tři týdny na další výhru. Zlínští šli do vedení již v 9. minutě, ale Středočeši zásluhou využité přesilovky na začátku druhé třetiny vyrovnali. Berani si vzali vedení zpět na svou stranu za necelou minutu a pojistku na tříbodovou výhru přidali v 56. minutě. Branky dali Dalibor Řezníček, Bedřich Köhler a Jan Dufek. Zlín hraje v pátek 19. února derby na ledě Komety Brno.

45. kolo / středa 17. 2. 2021 / 17:00
Berani Zlín Zlín - BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. min Řezníček (Gazda), 25. Köhler (Sebera), 56. Dufek (Gazda, Žižka) - 24. Ševc (Šťastný, A. Zbořil), 60. Šťastný (P. Kousal, Ševc). Rozhodčí: Hodek, Roman Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 27:42 (10:7, 12:14, 5:22). Zblokované střely: 14:17. Hity: 4:4. Vhazování: 35/65 (54%) - 30/65 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Berani Zlín: Huf – Řezníček, Gazda, M. Novotný, Ferenc, Žižka (C), Suhrada, Matyáš Hamrlík – Kubiš (A), Fořt (A), Vopelka – Sebera, Honejsek, Šlahař – Dufek, Köhler, Dobiáš – Václavek, Karafiát, J. Ondráček. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc (C), Allen, Dlapa, Šidlík, Bernad, Fillman – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, A. Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – G. Szturc, Najman, P. Kousal. Trenéři: Rulík, Patera, Haas.

První třetina

Zlín nastoupil opět v nekompletní sestavě, neboť scházela šestice hráčů základní sestavy. Bruslaři přijeli bez reprezentanta Flynna. První střelu si připsal hostující Kousal, ale gólman Huf byl připraven a střelecký pokus zneškodnil. Berani hráli v 5. minutě po faulu Kotaly úvodní přesilovou hru a vytvořili si před brankářem Janem Růžičkou tlak. Na boleslavskou bránu pálil Gazda a Fořt, v dorážce neuspěl Köhler. Zatímco Claireaux v boleslavských službách v koncovce zaváhal, domácí otevřeli v 9. minutě střelecký účet duelu. Z prostoru kruhu tvrdě pálil po ukázkové přihrávce od Gazdy volný bek Řezníček a pumelicí propálil Růžičku - 1:0. Zlínští přidali po vedoucí brance na aktivitě a především první lajna si vytvořila značný tlak. Vopelka byl v koncovce nedůrazný. Bruslaři se poté osmělili a Huf úspěšně zasahoval po střelách Szturce a Ševce.

Druhá třetina

Boleslavští srovnali na začátku druhé periody stav utkání zásluhou využité přesilové hry. Za úmyslné posunutí brány dostal dvouminutový trest zlínský gólman a Bruslaři za pouhých 19 vteřin početní výhodu využili, když kapitán Ševc nahodil kotouč a ten skončil za zády vyjetého Hufa - 1:1. Odpověď Beranů přišla za necelou minutu a vedení si vzali opět na svou stranu. Köhler ve 25. minutě uspěl na druhý pokus v koncovce a zaznamenal devátý gól v sezoně - 2:1. Středočeši mohli vyrovnat při další početní výhodě, ale Šidlík netrefil zcela odkrytou bránu. Po návratu z trestné lavice nebezpečně mířil Fořt, na druhé straně předvedl Huf efektní zákrok po střele Najmana. Domácí dostali po faulech Bičevskse a Allena možnost hrát přesilovku pět na tři v délce jednatřiceti vteřin, jenže ta zůstala nevyužita. Naopak mohli při převaze o jednoho hráče inkasovat, ale Stránský po rychlém přečíslení na Hufa nevyzrál. Druhá polovina třetiny se hrála pod taktovkou hostů, Zlínští však jednobrankové vedení uhájili do druhé sirény.

Třetí třetina

Zlínské podržel ve 41. minutě opět skvělý Huf, který zachytil stoprocentní šanci Šťastného v přesilovce po skvělé kombinaci hostů. Středočeši měli stále více ze hry a získali převahu, kterou nevyjádřili gólovým efektem. Nápor Bruslařů zbrzdily dva fauly, ale ty zůstaly nepotrestány. Berani zpečetili tříbodovou výhru třetím gólem v 56. minutě. Gazda vyslal od modré čáry pumelici a odražený kotouč od Růžičkova betonu dorazil do boleslavské sítě Dufek - 3:1. Hokejisté z města automobilů našli v samotném závěry již síly pouze na zkorigování prohry. Druhý gól vstřelil sedm vteřin před koncem zápasu Šťastný, který po velkém tlaku prostřelil Hufa - 3:2.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Máme fantastický pocit, neboť jsme zdolali třetí tým v tabulce. Náš výkon byl velmi dobrý, podali jsme obětavý výkon a skvěle nám zachytal brankář Dan Huf. Jedinou kaňkou jsou nadále nevyužité přesilové hry, opět jsme je nesehráli dobře. V defenzivě už nebylo tolik okének jako v předchozích zápasech. Jsme rádi po delším čase za tříbodovou výhru."

Pavel Patera (trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale Zlín měl na začátku dobrý pohyb, vyhrával osobní souboje a vynutil si tlak. Domácí po první třetině zaslouženě vedli. Ve druhé třetině jsme byli o trochu lepším týmem, ale po srovnání stavu jsme bohužel rychle inkasovali. V závěru třetiny se na nás nalepila i smůla, když jsme mohli srovnat, ale nepovedlo se to. Ve třetí části jsme soupeře tlačili, ale domácí zápas nakonec vybojovali. Gratuluji Zlínu k zisku tří bodů."