neděle 06. října 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani rozdrtili Kometu a uštědřili soupeři sedmigólový výprask!

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 8. kola Tipsport extraligy 2019/2020 na ledě týmu HC Kometa Brno vysoko 7:0. Berani nečekaně zaskočili sedmigólovým přídělem favorizovanou Kometu, která se vezla na vlně čtyř výher v řadě. Svěřenci trenéra Antonína Stavjani rozhodli o rekordní výhře nad rivalem v české extralize již v první třetině, kdy vstřelili soupeři tři góly. Zlínská jízdy v podobě kanonád pokračovala i v dalším průběhu a zastavila se až a čísle 7. Dvacetiletý brankář Daniel Huf při čtvrtém startu v extralize vychytal čisté konto a nepustil za svá záda ani jednu ze sedmadvaceti střel! Branky dali Antonín Honejsek 2, Jakub Šlahař 2, Štěpán Fryšara, Jakub Ferenc a Jakub Herman. Zlín předehrává v úterý 8. října doma utkání 11. kola se Spartou, začátek v 17:30 hodin.

8. kolo / neděle 6. 10. 2019 / 17:00
HC Kometa Brno Kometa Brno - Berani Zlín Zlín
0:7
(0:3, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. min Fryšara, 17. Ferenc (Popelka, Freibergs), 17. Honejsek (Dufek, Řezníček), 28. Šlahař (Popelka, Fryšara), 33. Honejsek (Kubiš, Dufek), 50. Herman (J. Ondráček, D. Nosek), 59. Šlahař (Honejsek, Matyáš Hamrlík). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7 545. Střely na branku: 27:23. Zblokované střely: 14:4. Hity: 10:7. Vhazování: 33/67 (49%) - 34/67 (51%). Průběh utkání: 0:7.

HC Kometa Brno: Vejmelka (28. min Klimeš) – O. Němec (A), Svozil, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Plekanec (A), Plášek ml. – Lev, Hruška, Orsava – Jenyš, Kusko, Kucsera. Trenéři: Fiala, Pokorný, Horáček, Oslizlo.

Berani Zlín: Huf - D. Nosek (A), Žižka (C), Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, pd 42. min navíc Matyáš Hamrlík - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, P. Sedláček, Herman - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš (A) - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Kometa začala velmi aktivně a hned v prvních minutách mířily na gólmana Hufa střely Muellera, Pláška a Plekance. Domácí hráli v 5. minutě úvodní přesilovku za prohřešek Ondráčka kvůli nepovolené výstroji. Paradoxně šli do vedení Berani, Mueller ztratil při rozehrávce kotouč a brankář Vejmelka namazal touš na hůl Fryšary, který měl před sebou prázdnou svatyni. V pokračující přesilovce měl největší šanci Plášek, ale střílel vedle. Zlínští začali po vedoucím gólu hrát odvážněji a Vejmelka měl hodně práce. Nejdříve zlikvidoval nebezpečné nahození Hermana a střelu kapitána Žižky. Zlín dostal příležitost k úvodní přesilovce ve 14. minutě, když za katr odešel Jenyš. Hosté se v početní převaze neprosadili a hned po návratu z trestné lavice se dostal do brejku Jenyš, naštěstí pro hosty těsně minul. V 17 minutě přišly velké chvíle pro Zlín, který během deseti vteřin dal dva góly! Nejdříve obránce Ferenc z prostoru mezi kruhy propálil Vejmelku. Vzápětí hned po vhazování se trefil po zaváhání brněnské obrany Honejsek.

Kometa zahájila druhou třetinu náporem, ten byl ještě zvýhodněn přesilovou hrou. Huf zůstal bezchybný, zatímco Brno se v této herní činnosti letos hodně trápí. Berani hráli velmi účelně a otupili snahu domácího celku. Brno hrálo nepřesně v defenzivě, obránci se nevraceli do obranného pásma a ve 28. minutě přidal čtvrtý gól volný Šlahař. Po této brance vystřídal Vejmelku v domácí kleci náhradník Klimeš. Obrázek hry zůstal stejný, domácí opět nevyužili početní výhodu a ve 33. minutě vedl Zlín již 5:0! Podruhé se trefil Honejsek, když zblízka zužitkoval přihrávku Kubiše zpoza brány. Berani byli nadále při chuti, rychlý brejk dvojice Okál a Herman skončil málem další pohromou pro bílomodré barvy. Těsně před druhou sirénou spálil obrovskou tutovku Mueller.

V závěrečné třetině dvacetiletý Huf udržel čisté konto. Ve 43. minutě předvedl výborný zákrok po střele Bartejse z prostoru pravého kruhu. Žižka a spol. hráli jednoduše a přitom velmi účelně. Berani využili v 50. minutě i přesilovku, přesnou kombinaci na jeden dotek zakončil Herman. Kometa prožila černý den a nezmohla se ani na čestný gól, zuby si na Hufovi vylámal i Hruška. V závěru při čtvrté přesilovce se neprosadil ani Plekanec. Rekordní výhru Zlína 7:0 na ledě Brna v české extralize zpečetil v 59. minutě Šlahař.

Nejlepší hráči: Jakub Lev - Daniel Huf.

Petr Fiala (trenér HC Kometa Brno): "Za celý zápas jsme si vytvořili možná dvě větší šance, jinak jsme mockrát nevystřelili. Neměli jsme moc střel, takže jsme ani nezjistili, kdo za Zlín chytá. Soupeř byl naopak produktivní. Měli jsme hodně přesilových her, v nich ale góly bohužel nedáváme. 0:7 je vysoký příděl. Beru to tak, že je to vina nás všech. Máme pět dní na to, abychom s z toho dostali. Musíme se dostat do toho, co jsme hráli předtím. Aby jsme v sobotu byli v Olomouci zase Kometa a ne jako sdružení hráčů, které přijde zápas pouze odehrát."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Vyšel nám úvod utkání, první gól byl šťastný a darovaný. Byli jsme poté hodně produktivní, spadlo nám tam všechno do brány. Bylo to podloženo dobrým výkonem, podpořené gólmanem Danielem Hufem, který si se vším poradil skvěle. Musím poděkovat celému mužstvu za výborný výkon. Nevěděli jsme, jak mladý brankář Huf zvládne zápas, ale zachytal parádně. Budeme se snažit na výkon navázat v dalším zápase. Chceme zůstat na vítězné vlně a potvrdit to v úterý proti Spartě. Budeme mít trochu zamotanou hlavu ohledně brankářů, koho nasadíme."