úterý 28. srpna 2018 | Zlin Press -. Roman Ordelt

Berani rozstříleli v přípravě Olomouc šesti góly!

Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v dalším přípravném zápase před startem extraligy nad týmem HC Olomouc přesvědčivě 6:0. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík předčili soupeře po všech stránkách. Výborně zachytal brankář Tomáš Štůrala, který za svá záda nepustil ani jednu střelu. Berani se prosadili v koncovce, dvě ze šesti branek padly z trestného střílení. Branky zaznamenali Pavel Kubiš, Jakub Herman, Jakub Ferenc, Edgars Kulda, Tomáš Fořt a Zdeněk Okál. Zlín dosáhl v přípravě z pěti zápasů již čtvrtou výhru při velmi aktivním skóre 20:7. Zlín hraje ve čtvrtek 30. srpna další přípravu na ledě ligové Jihlavy.

příprava / úterý 28. 8. 2018 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Olomouc Olomouc
6:0
(3:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. min Kubiš (Werbik, Ferenc), 10. Herman, 16. Ferenc (Honejsek, Freibergs), 32. Kulda z trestného střílení, 33. Fořt z trestného střílení, 48. Okál. Rozhodčí: Kašík, Obadal - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0.

Berani Zlín: Štůrala - Freibergs, Ferenc, Žižka, Nosek, Valenta, Řezníček, Gazda - Okál, Honejsek, Herman - Poletín, Werbik, Kulda - Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, P. Sedláček, Fryšara. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Švrček, Ondrůšek, Rutar, Jaroměřský, Staněk, Dujsík - Jergl, Knotek, Holec - Ostřížek, J. Káňa, Skladaný - Kolouch, Laš, Matiaško - Podlaha. Trenéři: Tomajko, Moták, Littner.

Úvodní třetina vyzněla jednoznačně pro zlínské barvy. Domácí se prosadili v koncovce a dostali se do tříbrankového vedení. V 8. minutě se zorientoval před brankou hostí Kubiš a střelou mezi Konrádovými betony otevřel střelecký účet utkání. Berani přidali za půldruhé místnosti druhý gól, když se prosmýkl do úniku Herman a stahovačkou překonal gólmana hostí. Zlín přidal třetí gól v 16. minutě zásluhou využité přesilové hry, když Honejskovu střelu úspěšně tečoval bek Ferenc. Olomouc se nedokázala vůbec prosadit a gólmana Štůralu prakticky ohrozila až v závěru úvodní třetiny.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé dvacetiminutovce. Hanákům se vůbec nedařilo v koncovce a nezužitkovali ani čtyři přesilové hry. Berani soupeře jasně přehrávali a Kohouti pod tlakem chybovali. Švrček a Jaroměřský faulovali a nařízené trestné střílení útočníci Zlína proměnili. Konráda překonali lotyšský forvard Kulda a za 74 vteřin vzápětí i Fořt.

Všechny šance Mory pochytal skvělý Štůrala, který za svá záda nepustil ani jednu střelu. Berani přidali ve 48. minutě další gól, ale pro kopnutí nohou nebyl uznán. Za pouhých 25 vteřin už branka platila, Okál vzal odpovědnost na sebe a překonal Konráda. Olomouc schytala na zlínském ledě debakl, zatímco Berani předvedli velmi dobrý výkon.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Výsledek je jednoznačný. Musíme pochválit celý tým. Bylo vidět, co chceme hrát. Kluci hráli s velkou chutí, zápas měl vysoké tempo, nasazení a výborně nám zachytal brankář Štůrala. Rozhodně máme co zlepšovat, ale podobný výsledek v přípravě vždy povzbudí. Dařilo se nám v koncovce, dva góly jsme dali z trestného střílení. Soupeř nás vyzkoušel i ve hře v oslabení a zvládli jsme to výborně. Sestava se nám pomalu krystalizuje směrem k začátku extraligy. Budeme zůstávat u toho, co zkrátka funguje."