čtvrtek 17. srpna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se radují i přes prohru s Přerovem z prvenství v ZUBR CUPU

Hokejový klub Aukro Berani Zlín vyhrál 2. ročník turnaje ZUBR CUP i přes prohru v závěrečném utkání s pořádajícím klubem HC Zubr Přerov 3:4 v prodloužení. Zlínští měli zápas s prvoligovým Přerovem dobře rozehraný, v 15. minutě vedli již 2:0 a poté 3:1, ale domácí zlepšeným výkonem ve třetí třetině srovnali krok minutu před třetí sirénou. Zlínu stačil bod v základní hrací době k turnajového prvenství, v nastaveném čase se nakonec radoval domácí Přerov po skvělé individuální akci Matouše Kratochvíla. Branky zaznamenali Michal Popelka, Oldřich Horák a Antonín Honejsek. Další přípravu hraje Zlín v úterý 22. srpna doma s Pardubicemi, začátek v 18 hodin.

příprava - ZUBR CUP / čtvrtek 17. 8. 2017 / 19:00
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
4:3p
(1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. min Koblar (Dvořák, Pala), 49. M. Novotný (Sýkora), 59. Navrátil (M. Kratochvíl), 65. M. Kratochvíl – 10. Popelka (D. Šťastný), 15. O. Horák (Padrnos), 47. Honejsek (Okál). Rozhodčí: Dědek, Kašík – Navrátil, Novotný. Vyloučení: 6:7, navíc Procházka (Přerov) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 912. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Novotný, Ferenc, Malina, Adamík, Chmelíř, Pala, Š. Kratochvíl, Běhal – Procházka, Roman Pšurný, Šlahař – Goiš, Sýkora, Kovařík – Koblar, Berger, Dvořák – Navrátil, M. Kratochvíl, Tomaník. Trenéři: Přecechtěl, Dočkal, Vojtek.

Berani Zlín: Štůrala - Řezníček, Padrnos, Freibergs, O. Horák, Valenta, Gazda, Dluhoš - Okál, Honejaek, Kubiš - D. Šťastný, Popelka, J. Ondráček - Zagrapan, Fořt, Václavek - Fryšara, Karafiát, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Berani otevřeli střelecký účet pikantního duelu s Přerovem v polovině první třetiny, když nahození Šťastného tečoval se štěstím Popelka. Hosté přidali na začátku 15. minuty druhý gól, obránce Horák si najel před přerovského gólmana Šimbocha a prostřelil ho mezi betony. Zubři vstřelili ještě před první sirénou kontaktní gól, z mezikruží se trefil parádní ranou pod horní víko Štůralovy svatyně Koblar.

Zlínští hokejisté drželi ve druhé třetině jednogólový náskok. Ve 29. minutě se prodral do samostatného úniku Matouš Kratochvíl, nicméně gólmana Štůralu nepřekonal. Berani poté získali výhodu 80 vteřin dvojnásobné přesilové hry, slibnou příležitost nevyužil Honejsek, neujala se ani střela mladíka Dluhoše. Ve 35. minutě měl dobrou příležitost junior Fryšara, ale ke střelbě se vůbec nedostal. V závěru druhého dějství měl velkou šanci Procházka, Štůrala střelu vyrazil do bezpečí. Vzápětí přerovský hráč vyfasoval trest do konce utkání po faulu na Karafiáta.

Úvod třetí třetiny patřil domácím, naopak Zlínští šli do dvoubrankového vedení. Na zpětnou přihrávku Okála si najel Honejsek a přízemní střelou překonal Šimbocha. Zubři vstřelili za necelé dvě minuty kontaktní gól, po rychlém protiútoku prostřelil Štůralu obránce Novotný. Přerov v závěru hrací doby hodně kousal, nejdříve nastřelil tyč a v čase 58:47 minuty dostal kotouč do zlínské sítě se štěstím Navrátil. Beranům stačila remíza v základní hrací době k turnajovému prvenství.

V nastaveném čase duel mezi Přerovem a Zlínem rozhodl v páté minutě po nádherné individuální akci Matouš Kratochvíl. Domácí se poté radovali i v doplňkových samostatných nájezdech.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série Běhal +, Popelka +, II. Matouš Kratochvíl -, D. Šťastný -, III. Berger -, J. Ondráček -, IV. série Freibergs +, Roman Pšurný +, V. Honejsek -, Dvořák -, VI. Dluhoš -, Pala +.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Juraj Šimboch - Tomáš Štůrala.

Další výsledek 3. hracího dne: HC Slavia Praha - Orli Znojmo 2:1 po samostatných nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0), branky nahrávky: 26. min Kopta, rozhodující nájezd Krejčík – 7. Račuk.

Konečné pořadí 2. ročníku ZUBR CUP 2017: 1. Aukro Berani Zlín 7 bodů (skóre 12:6), 2. HC ZUBR Přerov 5 bodů (skóre 11:13), 3. Orli Znojmo 4 body (skóre 8:7), 4. HC Slavia Praha 2 body (skóre 7:12).

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Jsme zklamání z výsledku. Vedli jsme 3:1 a už jsme zápas neměli pustit. Domácí hráli ve velké euforii, ale dostali jsme v naší přesilovce gól a u vyrovnání byla chyba na modré čáře. Spíš dnes převládá nespokojenost. Ke konci se to na nás valilo ze všech stran. Na druhou stranu jsme viděli hráče pod tlakem, ve třetí třetině byla hodně bouřlivá atmosféra."