neděle 20. září 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Berani se vrací z Prahy s prázdnou, Spartě nedali žádný gól

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli ve 2. kole Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Sparta Praha 0:3 a zůstali po úvodních kolech bez bodového zisku. Zlínské akcie držel v O2 areně nad vodou brankář Libor Kašík, který za svá záda pustil pouze dvě střely. Třetí gól Pražanů padl při neúspěšné power-play Zlína. Nosek a spol. neuspěli v koncovce, neboť se neujala žádná z jednadvaceti střel. Berani předvedli bojovný výkon, ale souží se v produktivitě. Svěřenci trenéra Roberta Svobody skórovali ve dvou zápasech pouze jednou. Zlín hraje v pátek 25. září doma s Hradcem Králové, začátek v 17:30 hodin.

2. kolo / neděle 20. 9. 2020 / 15:00
HC Sparta Praha Sparta - Berani Zlín Zlín
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. min R. Horák (Řepík, Rousek), 52. A. Kudrna (Pech, Jurčina), 59. Jurčina. Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 511. Střely na branku: 33:21. Zblokované střely: 8:12. Hity: 6:6. Vhazování: 38/59 (64%) - 21/59 (36%). Průběh utkání: 3:0.

HC Sparta Praha: Machovský - Košťálek, Němeček, T. Dvořák, Piskáček (A), T. Pavelka, Jurčina, Kalina - Řepík (C), R. Horák, Tomášek - Dvořáček, Sukeľ, Rousek - Forman, Pech (A), Buchtele - A. Kudrna, Řička, Zikmund. Trenéři: M. Hořava, Jandač, Přikryl.

Berani Zlín: Kašík - Gazda, Řezníček, D. Nosek (C), Suhrada, Ferenc, Matyáš Hamrlík - J. Ondráček, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál (A) - Dufek, Fryšara, Köhler - Karafiát, P. Sedláček, Kubiš (A). Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

Zlínští hokejisté nastoupili na ledě Sparty ve stejné sestavě jako v úvodním kole doma s Olomoucí, pouze sedmý bek Dluhoš zůstal na střídačce. Hned po zahajovacím vhazování pálil z mezikruží nebezpečně Ondráček. Pražané se poté osmělili, Ve 2. minutě volný Pech mířil nepřesně a v 5. minutě gólman Kašík zlikvidoval pumelici Kaliny od modré čáry. Berani hráli v polovině úvodní třetiny první přesilovku po faulu Piskáčka. K vážnějšímu ohrožení Machovského branky se nedostali, navíc v závěru početní výhody nabídli domácím stejnou herní situaci. V oslabení vystřelil z prostoru kruhů Šlahař, ale střela šla vedle. Hosté se ubránili dalšímu oslabení, když trestnou lavici zahříval Ferenc. Paradoxně opět zahrozili po rychlém přečíslení tři na jednoho Dufkem, do jeho rány vložil hůl domácí bek Košťálek. Sparta nic nevymyslela. V závěru úvodního dějství zasahoval Kašík úspěšně po ráně Kaliny, na druhé straně Okálovi sjel ve slibné šanci kotouč z čepele.

I ve druhé třetině se hrál svižný hokej, ve 23. minutě Forman nastřelil z bezprostřední blízkosti betony Kašíka. O dvě minuty později přišla velká šance pro domácí, po nahrávce Sukeľa nezpracoval kotouč Dvořák. Köhler poté předvedl gesto fair play, neboť odvolal odpískaný faul na sebe. Tlak Pražanů sílil, v 28. minutě předvedl skvělý zákrok Kašík, když zlikvidoval tvrdou ránu Horáka z brankoviště. Střelecký účet duelu se otevřel ve 28. minutě po kombinaci domácího elitního útoku, volný Řepík našel po zaváhání hostující obrany lépe postaveného Horáka, a ten se v koncovce nemýlil. V polovině utkání při přesilovce zatáhl za záchrannou brzdu Gazda, když fauloval ve vyložené pozici sparťanského útočníka Rouska. Rozhodčí nařídili trestné střílení, Kašík se vyznamenal, když lapil ránu Tomáška efektivně do lapačky. V závěru prostředního dějství se na ledě přiostřilo, jednogólový náskok Pražanů vydržel do druhé sirény.

Domácí byli i ve třetí třetině aktivnější a vytvářeli si slibné příležitosti. Na Kašíka stříleli postupně Říčka, Pech a Horák. Zlínský brankář stále držel šance Beranů na rozdíl kontaktního gólu až do 52. minuty. Buchtele ještě v dobré pozici přestřelil, ale Kudrna dělovou ránou přesně k tyči v závěru přesilovky skóroval a nalil domácím barvám klid do závěrečných minut. Vzápětí měl třetí gól na holi kapitán Řepík, ale Kašík na poslední chvíli nenápadnou střelu od modré čáry chytil. Berani se nevzdali a v závěru sáhli k power-play. Hosté v útočném pásmu neudrželi kotouč a bek Jurčina přes celé kluziště zpečetil v 59. minutě sparťanskou výhru za tři body.

Nejlepší hráči: David Němeček - Libor Kašík.

Miloslav Hořava (trenér HC Sparta Praha): "Úvodem chci poděkovat divákům, kteří přišli do arény v současné těžké době. Zlín začal výborně a pokud bychom na začátku utkání prohrávali 0:2, nemohli jsme se divit. My jsme se na ledě v úvodní třetině spíše hledali. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, dali jsme vedoucí gól a hra byla nahoru i dolů. Nakonec jsme dali druhý gól a zápas jsme zvládli. Odehráli jsme velmi těžké utkání."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "„Stručně řečeno trápíme se, neboť za dva zápasy jsme dali pouze jeden gól. S tím nejde nic moc udělat. Myslíme si, že naše hra byla dost dobrá na to, abychom si na bod mysleli. Bohužel bez vstřeleného gólu to nejde. Musíme na tom zapracovat, aby to bylo v dalších zápasech lepší."